Lista ocen Seat Altea XL (65) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kra
XL 1.6 Mpi 102KM 75kW
znow 5- Auto jest absolutnie fenomenalne na wszelakiej drodze, dowolnym zakrecie i przy jakiejkolwiek pogodzie! Szczegolnie zakrety pokonuje z gracja motyla (tak wysokie auto!) Jednak po przekroczeniu 140 km/h zaczynaja sie problemy - auto odbija na nierownosciach autostrady i zachowuje sie jak zaglowka. Kazdy podmuch wiatru lub wyjechanie zza TIRa to przemieszczenie auta o jakies 0,5m. Troche irytujace i niekiedy straszne. PS Raz przy...
~MEDU S.A.
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
Zachowany kompromis: bezpieczeństwo i przyczepność kontra komfort. Pewne zachowanie na drodze. Żadnych problemów, żadnych usterek. Charakterystyka lekko twardawa. Nie każdy taką lubi, ale zapewnia przyczepność na drodze. Dość powiedzieć, że jazda z prędkością 170-180 km/h przy bezwietrznej pogodzie nie stanowi problemu. Tylko przy wietrznej pogodzie, a to często zdarza się na A-1 za Łodzią w kierunku na Toruń, podmuchy zmuszają do zmniejszenia...
~Paeoslka
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Z początku elegancko wybierało wszelkie niedoskonałości. Niestety wystaje mi się ze zawieszenie zbyt miękkie na zakrętach czuć przechył samochodu. Przy wyższych prędkościach niepewnie czuć powiem boczny wiatru. Każdorazowy wyjazd z tunelu lub zza tira powodowało przechylanie nadwozia. Myslalem nawet o usztywnieniu zawieszenia. Wspomaganie kierownicy niestety zbyt lekkie.
~Cross
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
Doskonale wybiera poprzeczne nierówności. W końcu polskie drogi nie powodują u mnie poluzowania licznych plomb w zębach. No cóż zawieszenie jest na razie nowe, więc wszystko okaże się po przejechaniu 50 kk. Wspomaganie kierownicy jest wyraźnie selektywne i pracuje bez zarzutu. Póki co nie było okazji wykorzystać wszystkich systemów bezpieczeństwa i oby tak pozostało...
~Radek
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Autko bardzo dobrze się prowadzi jednak zawieszenie na Polskich drogach nie pracuje tak jakbym tego oczekiwał od nowego samochodu. Niby jest sprężyste, niby auto dobrze trzyma się drogi ale jednak coś jest nie tak. Mam wrażenie, że dźwięki dochodzące podczas pokonywania nierówności powinny być bardziej wytłumione, bardziej ciche.
~Amax
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Trochę sztywny. Ponadto za miękkie sprężyny z tyłu - samochód kupiłem jako dostawczy, który jeździł po Danii i przerobiłem go na osobowy. Dwioe osoby z tyłu i trochę bagażu a tył siada jakby autko miało startować. Samo zachowanie na jezdni ok.
~McArthur
XL 1.4 TSI 125KM 92kW
Nawet zachowuje się przyzwoicie przy grzecznej jezdzie. Jak się chce trochę poszaleć to i tak nie można bo z tym silnikiem nie powojuje, zawieszenie jest zbyt miękkie aczkolwiek zachowuje się przyzwoicie nawet w ciasnych zakrętach.
~butrus
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Dobre trzymanie w zakretach, nie buja na boki, dosc twardy, mozna dynamicznie jechac, ale za to nie za duzo komfortu. Taki niby sportowy ale ja bym wolal bardziej miekkie. Troche maly przeswit.
~walldemaro
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Nieźle trzyma się zakrętów, przód trochę ucieka przy dużych prędkościach, twarde zawieszenie ale wytrzymałem nic nie robiłem a dziury przecież warszawskie straszne, uwaga na słabe hamulce.
~Adam
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Nie jest to leon,ale jak na taki dzieciowóz to dobrze trzyma sie drogi,przy ostrej jezdzie w zakretach czùć ze tył auta sie wychyla,chcialby uciekac,ale pozostaje na swoim miejscu.
Seat Altea XL