Lista ocen Seat Altea XL (60) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cross
XL 1.2 TSI 105KM 77kW
Jak wcześniej wspomniałem, silnika nie słychać wcale, w końcu jednostka o pojemności 1,2 dm3 (czyli od kosiarki do trawy) pracuje tak cicho, że chwilami zastanawiam się, czy w ogóle jeszcze jest tam gdzie powinna. W końcu mogę swobodnie słuchać ulubionej muzyki z całkiem niezłego audio. Z zewnątrz odrobinę słychać szum powietrza pow 100 km/h i z lekka dają znać o sobie opony, ale to kwestia ich jakości, choć i na te z wyposażenia fabrycznego...
~navigatus
XL 1.8 TSI 160KM 118kW
Spodziewałem się że będzie ciszej ale jest tak samo jak w Borze TDI 1.9, porównałem głośność w środku telefonem, tzn. programem sprawdzającym decybele w obu samochodach, wyszło podobnie ok. 60-65 db w okolicy podłokietnika. Słychać DSG gdy przy małych prędkościach hamuje silnikiem. Słychać też hałas od opon na "klejonym" asfalcie. Generalnie nadkola słychać mocniej niż w Bora.
~Amax
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Słychać silnik. W standardzie brak jest osłony na silniku ale po niewielkiej przeróbce pasuje od Tourana. Ponadto słychać jak hałas przenosi zawieszenie ale nie jest to uciążliwe. Podczas jazdy można swobodnie rozmawiać. Aha jeszcze hałasują i strasznie drżą na nierównościach plastikowe elementy pomiędzy siedzeniami.
~rifraf
XL 2.0 TDI 140KM 103kW
Na pewno Passat jest lepiej wyciszony. Na autostradach powyżej 140 robi się już głośno ze względu na szum powietrza. Moim zdaniem silnik natomiast jest w miarę dobrze wyciszony. W porównaniu z Aurisem w dieslu, na zewnątrz silnik Altei bardziej słychać natomiast w środku już jest ciszej niż w Toyocie.
~Kra
XL 1.6 Mpi 102KM 75kW
extra - nic dodac nic ujac, ale auto jest na rynek niemiecki. Slyszalem, ze te na rynek PL maja niekiedy jakies braki w tym zakresie. przy wiekszych obrotach slychac silnik ale radio jest tak fenomenalne ze zaden szum sie nie przebije (8 glosnikow).
~Paeoslka
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Wyciszenie samego silnika nadkoli itp na niskim poziomie tu się niestety inżynierowie nie postarali. Przy 100km/h już niestety szum i wszelkie inne dźwięki dochodzące z zewnątrz. Dodatkowo podmuch wiatru przez uszczelki drzwi
~życzliwy
XL 1.6 Mpi 102KM 75kW
jeżdżę na zimówkach ciężko mi się ustosunkować do wyciszenia bo nie mam porównania na letnich oponach ale na zimowych nie słychać w środku aż tak wielkiego hałasu przy normalnych prędkościach do 100 na godzinę
~madamat7
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Wycieszenie fabryczne przecietne jak w wiekszości aut tej klasy. Ja osobiscie poprawiłem fabryke dokładajac w odpowiednich miejscach izolacje dźwiękochłonną aby zwiększyć komfort podróży.
~rysach@wp.pl
XL 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Znaczna poprawa w porównaniu do porzedniej wersji z silnikiem 1.9tdi na pompowtryskach. Znaczana poprawa w jakości zastosowanych plastików. Widać że producent \"słucha: feedbacku i próbuje naprawić słabostki
~marcin
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Jak na diesla b. przyzwoicie. Przy zimnym trochę rechocze co nawet można polubić.Po rozgrzaniu silnika w trasie praktycznie bezgłośny.Chyba poprawili tę kwestię bo czytałem nieprzychylne komentarze wcześniej.
Seat Altea XL