Ocena kierowcy - Seat Cordoba I Sedan

zybi, 14 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1995
Seat Cordoba I Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Inne : ciepełko w zimie, szybko się nagrzewa
Nie jest źle jest to tani samochód i w kupnie i utrzymaniu. Co prawda z astry byłem bardziej zadowolony jednak seat ma olbrzymią zaletę mianowicie nie gnije czego o oplu powiedzieć nie mogę, no i troszkę ładniej wygląda bynajmniej wg mojej żony:). Gdyby poprawić te drobne usterki na pewno było by dużo lepiej
Silnik nie jest demonem mocy ale to tylko 1.4 generalnie za słaby do tego auta choć mało awaryjny no i chodzi na gazie II generacji jak złoto. W porównaniu do astry 1.4 (mojego poprzedniego samochodu) dużo pali gazu ok 1-2 litry więcej przy tej samej mocy i pojemności, na zimnym hałasują zawory pomimo ich wymiany, do pasji w zimę doprowadza zamarzająca odma przez co łatwo można zatrzeć silnik
nie jest źle dość krótkie biegi pozwalają więcej wycisnąć z małego silnika, skrzynia chodzi gładko choć nie jest pozbawiona wad jedną z nich jest umieszczenie wybieraka u dołu przez co lubi uciekać olej, ponadto wchodzi do niej 4l oleju co jest kosztowne przy wymianie opel potrafił zmieścić się w połowie
zawieszenie dość dobre aczkolwiek samochód jest stosunkowo wąski tak więc w zakrętach nie poszalejemy, lubią sie zrywać gumy w przednim zawieszeniu
jest ok, wiadomo sedan problem z cofaniem ale można sie przyzwyczaić
wszystko tam gdzie powinno być, prosto, estetycznie, funkcjonalnie
w zimę szybko się robi cieplutko i przy -20 można śmigać bez kurtki w porównaniu do astry o niebo lepiej
szału nie robi nie jest to wielki samochód ale dla 2 osób w zupełności wystarczy
ponad 3100 obr robi się głośno do 110km/h mozna smigać
smigam na gazie nie jest zle jednak rewelacji też nie ma opel potrzebował mniej
Samochód kupiony w sumie nie z wyboru a dlatego że sąsiad sprzedawał (1 właściciel, bezwypadkowy, z książką serwisową) głupotą było nie kupić tym bardziej że jak na 1995miał zaledwie 140 tys fabrycznego przebiegu. Ale do rzeczy mnie do pasji doprowadzają pierdoły: a to linka się zerwie podnośnika szyb, a to jakiś inny drobiazg, a to wszystko skrzeczy. Jednak najbardziej denerwują zamarzające zamki kiedy człowiek rano wstaje do roboty i przy -20 nie może się dostać do samochodu albo na stacji zatankować bo korek wlewu zamarzł, drażni również zamarzająca odma silnika
W sumie nie jest źle grubszego nic się nie stało. Raz poleciał regulator napięcia ale do domu dojechałem na akumulatorze i raz wróciłem na lawecie bo odma zamarzła i cały olej wydmuchał przez miarkę oleju

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

9,2