Ocena kierowcy - Seat Cordoba I Sedan

Rok produkcji 1995
Seat Cordoba I Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
Po wymianie silnika z powodu spalania oleju pojawił się problem z zapłonem. Trzymał wysokie obroty na zimnym silniku . Z czasem problem znikł sam, możliwe że był to jakiś problem z komputerem
Od zakupu bez problemów. Czasami trzeba szukać piątki. Jedynka może czasem wejść zamiast trójki, ale po przejechaniu kilometrów problem znika.
Wyjątkowo stabilne zawieszenie. Musiało być w moim aucie cośtam robione.
Z tym jest chyba najgorzej. Jest taki moment , że nie widzisz wyprzedzającego auta ani w bocznej szybie , ani w którymkolwiek z lusterek. Trzeba się lekko obrócić, albo zobaczyć katem oka czy coś nie wyprzedza.
Jeżdżę obecnie na gazie więc naprawdę tania jazda (15-20 PLN nigdy więcej). Również części są wyjątkowo tanie i łatwo dostępne - właściwie większość części jest taka sama jak w golfie 3 czy polo. Cały silnik (używany) z golfa za 300 PLN. Wymieniłem w domowych warunkach.
Dobrze i szybko nagrzewa w chłodne dni. Bardzo dobra wentylacja w aucie z szyberdachem.
Z przodu miejsca wystarczająco. Z tyłu 3 osoby mogą mieć za ciasno zwłaszcza jeśli fotele z przodu są daleko odsunięte.
Po wymianie całego układu wydechowego ( 350 PLN wymiana 2 tłumików i elastycznego kolanka ) nie jest już tak głośny , ale mimo wszystko mógłby być ciszej Może to kwestia wyregulowania zapłonu.
Niskie koszty części ,nieduże nakłady na paliwo, OC z max zniżką - 300 PLN.
Za takie pieniądze raczej nic lepszego się nie kupi. Jest to auto dosyć tanie w naprawie a wiadomo, że prawdopodobnie każdy samochód w tym wieku będzie potrzebował jakiś napraw .
Zdarzały mi się ale nie uniemożliwiały mi kontynuacji jazdy lub była możliwość szybkiej improwizowanej naprawy na parkingu.
Wymieniłem silnik bo dymił, ale to wiedziałem przy zakupie.Poza tym na razie uniemożliwiających dojazd w 'bezpieczne" miejsce nie było.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

8,3