Ocena kierowcy - Seat Cordoba I Sedan

Przemek, 18 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1995
Seat Cordoba I Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Oceniłbym na ponad 4 Jest to dobre autko Godne polecenia. Nie miałem żadnych problemów.
jeśli chodzi o kultrę pracy to jest spoko, na wolnych obrotach działa spokojnie. Nie wiem czy to źle ale nigdy jeszcze w zimie nie włączyło mi się ssanie zawsze obroty sa na 1000 nie zależnie jak by było zimno Troszkę za mały do tej budy.
Na skrzynie nie narzekam za bardzo, biegi wchodzą dobrze, wsteczny nieraz zazgrzyta. Jedynie olej wycieka ze skrzyni i na biegu jałowym słychać jakieś dziwne dzwieki a jak wcisnę sprzęgło to już jest ok Przyznam ze niedawno wlałem tam nawet sporą ilość oleju ... i były spokój ale zmowu słyszę te żężenie
nie narzekam Troszkę za miękki. Z tyłu wymieniłem amorki bo pływał już jak łódka i różnica jest zanczna
Gożej z tyłem ponieważ jest wysoki a tak ok
Mi pasuje
Nawet dobrze grzeje. Tylko gorzej z odparowaniem przedniej szyby
Jako kierowca nie narzekam odsuwam fotel daleko i do końca w dół i jest dobrze Gorzej z tyłu kto siądzie za mną ciągle narzeka i przesiada sie za pasarzera bo tam nie jest tak odsunięte.
Silnik jest dość słyszalny i przy dużych prędkościach trochę szumi
No i właśnie z tym mam problem jeżdzę na gazie wiec powinno być taniej.... jest ale mysłałem że bedzie jeszcze taniej. Na gazie tradycyjnie pali mi 10 na 100 przy jeżdzie do 120 km/h Nieraz zdaży się 11, a jak wsatię trochę to i 12 na 100. Na benzynie nie pamiętam. Na ostatnim baku spalił 17 na 100 nie wiem dlaczego, może sie coś przestawiło w gazie
może być nie narzekam i tak mie sie wydaje że cordoba trzyma sie w swojej cenie w porównaniu do innych aut
Tu przyzam duże plusy Jest b. dobrze Poza zamkami w zimie ale jak już czytałem to chyba wszystkie seaty tak mają. Tylko 3 razy mi sie zdażyło że w zimie trochę za mocno rozpoczołem jazdę po uruchomieniu go rano i przy zatrzymaniu się zgasł i chełtałem kilka minut zanim odpalił ale to wina gazu (chyba) Nie można odrazu dawać w palnik
BRAK i to mnie najbardziej cieszy Wymieniłem tylko amorki z tyłu ale to jest normalne

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

9,1