Lista ocen Seat Cordoba II Coupe (65) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kbl
Coupe 1.6 75KM 55kW
po pierwsze, gdy jezdzisz juz na rezerwie, to wlacza sie sygnal dzwiekowy i tak przy kazdym uruchomieniu silnika. troche to denerwujace, ale z drugiej strony nie da ci zapomniec ze masz zatankowac:) co do zuzycia, to mozna jezdzic oszczednie ... 2000 obrotow i zmiana biegu ... w miescei wtedy pali 8l, na trasie ponad 6l, to jest silnik 1,6 a nie litrowy jak mialem ostatnio:) przy mocniejszym przycisnieciu, widac juz zmiane w tych wynikach....
~roman
Coupe 1.9 TDi 110KM 81kW
Ogólnie w przeciągu roku nie wydałem zbędnej złotówki na auto. Wiadomo rozrząd, płyny eksploatacyjne oraz filtry to konieczny wydatek. Koszt wszystkich filtrów to max ok 150 zł olej w podobnej cenie. Rozrząd mnie kosztował 1100zł, ale wymienia się go raz na 60 tys wiec nie robi się tego co roku. Jeśli chodzi o spalanie to rewelacja. Zdecydowanie polecam wersje 110 konną, dzięki większej mocy auto jest oszczędniejsze, łatwiej jest mu się...
~AK-47
Coupe 1.6 75KM 55kW
Ceny przeglądów przyzwoite: 400 - 550 zł. Części niedrogie. Robocizna - to zależy gdzie - również nie odstrasza. Ubezpieczenie akceptowalne, o ile auto jest na pozawarszawskich numerach. Chć ostatnio amatorzy cudzej własności chetniejszym okiem patrza na nasze cordoby (dane z PZU). Zużycie benzyny w Warszawie to ok. 9,5 l, natomiast w trasie z predkością przelotową 120 powoduje zużycie ok. 6,8 l. Z gazem odpowiednio 10,5/8,8. Dla porównania...
~cordstella
Coupe 1.4 16V 75KM 55kW
Tragiczne ceny niektórych części i usług oferowanych przez ASO, zwłaszcza przy pojawiających się pierdułkowatych usterkach; ceny przeglądów-do 500 pln z materiałami-dość przyzwoite. Zużycie paliwa po przejechaniu 50 kkm wynosi śr. ok. 7,5 l/100 km, przy przewadze jazdy po mieście. Wszystko zależy od ciężaru nogi obsługującej pedał przyspieszenia. W mieście schodzę ostatnio do 7,5 l i w dodatku z klimą.
~Szczepan
Coupe 1.4 16V 100KM 74kW
Wszystko zależy od tego jak ciężką mamy prawą noge. Średnio w trasie 5.5-6.0 przy prędkości 100-120km/h, natomiast w mieście 7-7.8. Max. spalanie jakie zanotowałem to własnie 7.8 zimą w mieście. Tak więc dla mnie samochód bardzo ekonomiczny i za to go lubię. Ceny przeglądów zależy gdzie. W ASO Szczepańscy we Włocławku po 15000 km. 320 zł.
~Jarecki87
Coupe 1.9 TDi 110KM 81kW
jak przystalo na silnik TDI jest wrecz super oszczedny udalo mi sie zejsc nawet do 3,1 litra na 100 (trasa) w miescia jest to zwykle 5,2-5,5 litra a przy jezdzie sportowej (i to bylo maksimum jakie udalo mi sie osiagnac) to 6,7 :) serwis: czesci sa ogolno dostepne i niedrogie
~Gustaw z rodziną .
Coupe 1.4 16V 75KM 55kW
Dla mnie super, moje najmniejsze średnie spalanie na trasie 1000km(auto zapakowane na wakacje plus rodzinka) uwaga 5.4litra , mówi samo za siebie.W serwisie byłem tylko na gwarancyjnych przeglądach a potem nie było potrzeby. Olej ,filtry i inne obsługowe - kumpel mechanik.
~Kedar
Coupe 1.6 75KM 55kW
Mam dobry serwis wszystkie przeglądy robione są bardzo dobrze, spalanie też jest zadawalające z wyjątkiem zimy na krótkich odcinkach tak do 5 km i tem -25 spalanie ok 10l. Natomiast trasa pokonanna zimą przy dobrych warunkach atmosferycznych - spalanie ok 6,2 l na 100 km.
~maciej.s_xl@wp.pl
Coupe 1.6 75KM 55kW
Silnik do oszczędnych nie należy. Przeglądy w autoryzowanej stacji kosztują podobnie co u konkurencji w tej klasie samochodów więc bez rewelacji. Naprawy nie są kosztowne ponieważ nie często te drogie elementy się psują.
~Finton
Coupe 1.9 TDi 110KM 81kW
Spalanie jest znikome przy normalnej jeździe 120 - 140 km/h koszty eksploatacji są mniejsze niż na gazie w wielu przypadkach. Średnie spalanie miasto trasa nie powinno przekraczać 6.0 litrów.
Seat Cordoba II Coupe