Lista ocen Seat Ibiza I (95) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~darek darecki_prezes@wp.pl
Hatchback 1.2 i 71KM 52kW
Tutaj - jest tragedia!! kupilem go w grudniu 05 - podczas tych mrozow - spalal mnostwo - czasami nawet 13l - jak wyregulowalem gaznik, pozmienialem swiece, olej, filtry - teraz po miescie pali 10-10,5l - na trasie jeszcze nie sprawdzalem, ale jak na taki silnik to i tak duuuuzo. jezeli ktos z Was znalazl jakis sposob zeby to spalanie obnizyc to z checia sie zapoznam - prosze o @ - darecki_prezes@wp.pl
~TheDiscoFan
Hatchback 1.2 i 71KM 52kW
Różnie bywało, na długich trasach z 5 osób zrobiłem 100km/6,5l BP95 przy prędkości na autostradzie 150-160km/h. W mieście trochę gorzej (nawet 10l/100km), ale wciąż znośnie z uwagi na mój styl jazdy. Dużo jeździłem, więc może i wlewanie mi się tak bardzo nie podobało. Natomiast naprawy to rzecz, której nienawidzi każdy. Sprzegło z wymianą 450zł, uszczelka pod głowicą z wymianą 300zł, reszta w standardzie.
~eosrulez
Hatchback 1.5 i 89KM 65kW
Jeśli chodzi o części mechaniczne, to da się przeżyć, lecz ceny części blacharskich to totalna porażka. Ewentualnie jak się zepsuje coś naprawdę ultra poważnego, to będzie nas dużo kosztowało w porównaniu z innymi autami w tym budżecie/roczniku. Spalanie także może ulec zmianie na plus - po wyczuciu tego auta rzecz jasna.
~kuki
Hatchback 1.2 60KM 44kW
zuzycie paliwa na gazie jest naprawde niezle, na trasie za 15zl liczac gaz po 2.11 zl robie 100km, po miescie za 20 czasami 22zl, a na benzynie to chla z 9-10 bo to jest moc wieksza to az korci zeby przycisnac, dobrze sie wkreca na obroty silnik, naprawy robie sam wiec duzo mnie to nie kosztuje, prosta obsluga no oprocz silnika
~Niebieski
Hatchback 0.9 44KM 32kW
To jest chyba największy powód mojego rozczarowania. Czytam inne opinie o tym samochodzie i dziwię sie, że tylko kilka mówi o dużym ba b. dużym spalaniu. Mój Fresc pali po mieście nawet ok 9,5 l/100km. Kilkakrotnie na autostradzie nie schodziło nigdy poniżej 7 l /100 km. Na jednym baku przejeżdzam ok. 450-460 km.
~Damis
Hatchback 1.2 i 71KM 52kW
mogło by byc lepiej przy sportowej jezdzie potrafi wypic i 11 l na setke( po miescie) w trasie bardzo przyjemnie niecałe6l srednie miasto to około 7.5l przy normalnej jezdzie. przy oszczednej zejdzie do 5.3 ale to trasa bez wiekszego katowania silnika.naprawy tanie jak fiat polonez łada itp. bez niespodzianek.
~mc11111@o2.pl
Hatchback 1.2 i 71KM 52kW
teraz gdy mozna kupic zamieniki naprawynie są już takie drogie. Na początku lat 90 było to strasznie drogie auto w eksploatacji jesli chodzi o części. Jesli chodzi o spalanie w cyklu mieszanym 6,6l/100km przy normalnej jeździe. Przy jeżdzie \"rajdowej\" krzdy bieg do końca spaliło 17l /100km.
~gnr@interia.pl
Hatchback 1.2 i 71KM 52kW
auto do oszczednych nie nalezy,ale ja tez lubie poczuc jego przyspieszenie. Czesci sa tanie - zamienniki, oryginal znalezc to porazka... nowe nadkole przednie 250zl +lakier, atrapa przednia + swiatla przednie (praktycznie wszystko od zderzaka do maski z przodu) 100zl wiec nie jest zle...
~ugacz-po 2 latach na drogach
Hatchback 0.9 40KM 29kW
więc tak: na trasy jest suuuper- jeżdziłem po Polsce i w Niemczech, w ptrzyt osoby +pełne auto bagażu na trasie spalał 6 litrów i mniej. w mieście niestety jest już gorzej ok 8, ale moja opoinia nie jest reprezentantywna gdyż robię w mieście baaardzo krótkie odległości, więc może palić dużo
Dziennik kosztów dla Seat Ibiza I
9,3
~domel914@wp.pl
Hatchback 1.2 i 71KM 52kW
Jak się depcze w mieście to wiadomo że trochę skopci, ale jak się jeździ ekonomicznie to 7,5 max.w mieście.Natomiast w trasie czy 90 czy 140 6-6,5 l.Acha!Proponuję tankowac V-Powera 95 na Shellu znacznie mniej pali, a i paliwo dużo lepsze.Ja tylko na tym jeżdże.