Lista ocen Seat Ibiza II Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-1999 (108) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 134 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mariusz147@interia.eu
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Kiedy jest zimno i trzeba się ogrzać nie ma problemu, wszystko cycuś. Ale jak wsiadasz do autka w upalne słoneczne dni to jesteś w dosłownej saunie. Wentylator wdmuchuję bardzo gorące powietrze co z pewnością jest winą nagrzanej maski. W Wersji 3 drzwiowej, bo taką mam otwarcie jednego okna praktycznie nic nie daje, dopiero przy większych prędkościach, od 80km/h czuć przewiew powietrza. Więc pozostaje się gotować lub jeździć w przeciągu.
~Wojtas
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Niestety wentylacja w tym samochodzie jest tragiczna. Przy niewielkich opadach deszczu, albo przy wilgotnym powietrzu przednia szyba była wciąż zamglona - nawet przy maksymalnym nawiewie ciepłego powietrza. Filtry kabinowe były czyste. Musiałem co jakiś czas przecierać szyby ściereczką z irchy.
~Mike
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Auto zimą szybko ogrzewa się w środku, co dla mnie jest niewątpliwie plusem. Minusa dostaję za wentylację podczas opadów, gdzie szyby dość szybko parują. Zastanawiam się jednak czy nie jest to wina filtra kabinowego do którego wogóle nie zaglądałem.
~Damian
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Wielki plus za klimatyzację schładza samochód momentalnie dzięki temu że nadwozie jest nie wielkie więc powierzchnia do schładzania również. Ogrzewanie sprawdzę dokładniej w zimie chociaż w chłodne wieczory sprawdzało się super.
~Pawel
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
jest ok, ale w zimie po kilometrze jeszcze nie jest nagrzany w srodku ani szyby nie sa jeszcze calkiem odparowane (jesli w aucie siedzi 3 lub wiecej osob). Niektore auta sa lepsze w tej kategorii, ale tu jest ok.
~jarczun74
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
nagrzewa się szybko, posiadam wersję z klimą dlatego jest ok, smochód jest b.szczelny i podczas deszczy parują szyby- ale nie ma problemów z odparowaniem przedniej i bocznych przednich - gorzej jest z bocznymi tylnymi
~Kozini
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Tutaj jest mały problem. W deszczowy dzień szyby dość mocno parują i wtedy jest kiepsko. Myslałem, że to może wina filtra wewnątrz kabiny ale powiedziano mi, że mój samochodzik takiego wogóle nie posiada.
~marph@wp.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Czasem zbyt parują szyby. Jest to uciążliwe. W zimie ( mrozy -20 stopni ) marzłem jadąc na autostradzie z prędkością 130 km/h mimo osłoniętej chłodnicy. Auto chyba jest źle wyizolowane.
~Kasiek N
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Zaskoczeniem było dla mnie jak szybko robi się zimne powietrze, co szczególnie jest przydatne w upały. Żeby nie było w zimie też można bardzo dobrze nagrzać samochód ;)
~Maciej
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Bardzo dobra, szyby nie parują a jeśli mamy tą parę to skutecznie jest ona usuwana. Ciepło na zawołanie no a latem jak wiadomo najlepsza klima jak się chcecie mrozić.
Seat Ibiza II Hatchback