Ocena kierowcy - Seat Leon II

wloch@op.pl, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Kupiłbym to auto ponownie ze względu na bardzo bezpieczne zawieszenie i godny zaufania silnik. Ponadto istotny jest bardzo ładna karoseria. To auto po prostu ma charakter.
Co do wad wymieniłbym jeszcze tak ukształtowaną karoserię, że wystarczy przejażdżka nawet w niewielkim deszczu i ma się cały tył auta kompletnie zachlapany brudną wodą. Woda zostaje również na progach po myciu auta.
Samochód posiada dobre przyspieszenie, należy jednak uważać na dość wyczuwalną dziurę, zwłaszcza na dwójce. Silnik aż się prosi o dynamiczną jazdę. Jednakże ze względu na spalanie lepiej tego raczej unikać:)
Pracuje precyzyjnie. Nie mam do niej żadnych zastrzeżeń.
Układ jezdny jest doskonały jeśli weźmie się pod uwagę bezpieczeństwo. Auto jest jak przyklejone do drogi co jest szczególnie istotne na ciasnych zakrętach. Naprawdę trzeba by się postarać by uzyskać niezamierzony poślizg. Niestety każdy kij ma dwa końce, gdyż dość mocno odczuwalne są dziury w drodze. Auto jest twarde i niezbyt komfortowe. Nie polecałbym go osobom jeżdżącym często w długie trasy. Tutaj np. Skoda Octawia będzie lepszą propozycją.
Tu niestety jest słabo. Bardzo małe szyby boczne i szerokie słupki przednie powodują, iż bardzo łatwo nie zauważyć i potrącić pieszego przy skręcie na skrzyżowaniu. Również widoczność na boki przy wyjeździe z drogi podporządkowanej pozostawia dużo do życzenia. Piszę to z perspektywy osoby mającej 185 cm wzrostu. Być może niżsi będą widzieć lepiej. W każdym razie auto wymaga zdwojonej uwagi na skrzyżowaniach.
Tu raczej jest wszystko dopracowane. Skandalem jest, że w wersji comfort którą jeżdzę nie ma w standardzie przedniego podłokietnika, a jest to wersja powyżej polskiej wersji Stylance. Niestety przy moim wzroście kierownica zasłania częściowo zegary przy wygodnym dla mnie ułożeniu.
Nie mam zastrzeżeń. Jest wydajna i zarówno szybko chłodzi jak i nagrzewa samochód.
Z przodu wystarczająco - 185 cm. Auto jest dość nisko zawieszone stąd problem dla ludzi starszych jadących jako pasażerowie.
No niestety tu również nie jest najlepiej. Auto klekocze wyraźnie. Komora silnika nie jest dobrze wyciszona. Teraz się już przyzwyczaiłem, ale na początku było głośniej niż w moim słabszym przecież jeśli idzie o klasę Fiacie Punto.
Producent oszukuje ewidentnie jeśli chodzi o wskazania komputera. Auto pali przy jeździe mieszanej tj. połowa w mieście połowie na trasie ok. 6,5-7 litrów. Na trasie dłuższej udaje się zejść do 6 litrów. Jeżdżę raczej spokojnie, więc jeśli ktoś ma cięższą nogę niech nie liczy na deklarowane 6,5 litra w mieście.
Auto dość drogie, ale moim zdaniem warte swej ceny. Mam bardzo dużą przyjemność z jego prowadzenia.
Przy 60 tys. brak usterek choć lekko klekocze zawieszenie ale jeszcze tego nie badałem w serwisie.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]