Ocena kierowcy - Seat Leon II

Karol, 6 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Dynamika i ekonomika silnka.
Super samochód dla młodej osoby, prosty technicznie, przez co nienadzwyczajnie awaryjny i niespecjalnie drogi w naprawach, a bardzo ciekawie stylizowany. Moim zdaniem ciekawszy samochód niż oklepani bracia z grupy Volkswagena. Jeździ lepiej niż Octavia, wygląda lepiej niż Golf i nie jest tak oklepany i przereklamowany jak A3. Mam porównanie co do tych aut, ponieważ nad Golfem i A3 sam się zastanawiałem, a Octavią miałem okazję się przejechać. W poszczególnych kategoriach opiszę wrażenia i spostrzeżenia z użytkowania tego samochodu.
Stare pancerne 1.9 TDi o mocy 105KM. Super silnik. Mimo, że moc na papierze nie powala, to odczucia za kierownicą robią wrażenie. Fajnie rozwija moment obrotowy, przez co samochód potrafi sprawnie przyśpieszać , a mimo tego wciąż jest oszczędny.
Precyzyjna, mimo rzadkich problemów z wbiciem wstecznego biegu.
Samochód idealny dla osoby, która ma żyłkę rajdowca. Auto trzyma się drogi jak przyklejone. Na autostradzie i drogach gdzie asfalt jest równy można nacieszyć się pewnością prowadzenia jakie zapewnia nam samochód. Niestety na drogach o złej jakości czuć każdą nierówność na kręgosłupie.
Samochód bardzo ciekawie stylizowany. Chyba nie ma drugiego takiego auta, które byłoby stylizowane tak by się wyróżniać, a jednocześnie podobać praktycznie każdemu. Ciekawe smaczki stylistyczne typu chowane klamki tylnych drzwi, czy klamka klapy tylnej schowana w logo marki.
W przód i na bokii poprawnie, lecz do tyłu mogłoby być lepiej.
Wszystko pod ręką, jedyne do czego można się przyczepić to pokrętło służące do regulacji głośności radia, które jest trochę za daleko od zasięgu rękiiiiii.
Jak to DIESEL zwłaszcza w okresie zimowym , nagrzewa się długo, ale klimatyzacja działa bardzo wydajnie.
Z przodu super, z tyłu rewelacji nie ma, ale dla mnie jest to mało znaczące.
Jak na DIESLA jest cicho. Spodziewałem się, że będzie głośniej. W porównaniu do Volkswagena Jetty 1.9 Tdi 08' jest stanowczo ciszej.
Porównywalnie z innymi samochodami kompaktowymi.
Mogłoby być taniej, ale uważam, że samochód wart jest swojej ceny, a na pewno nie jest tak przeceniony jak Golf czy A3.
Brak
Brak