Ocena kierowcy - Seat Toledo II

Hawi81, 15 lat temu
Silnik 2.3 V5 150KM 110kW
Rok produkcji 1999
Seat Toledo II 2.3 V5 150KM 110kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : W SUMIE POZA SILNIKIEM TO FRAJDA Z PROWADZENIA TAK ZWROTNEGO SZTYWNEGO AUTA KTÓRE Z GAZEM NADAJE SIĘ JAKO BARDZO FAJNE AUTO NA CODZIEŃ I DLA RODZINY< WSPANIAŁA RADOCHA Z JAZDY >
Silnik : podobno często cewki
Zawieszenie : podobno gumy stabilizatora - pierdoła
JESTEM PRZEZADOWOLONY PONIEWAŻ JEST TO AUTO SKROJONE DLA MNIE, NIE ZA DUŻE BARDZO ZWROTNE O KONKRETNYCH OSIĄGACH A PRZY GAZIE ROZSĄDNYM SPALANIU, PROSTA BUDOWA POZWALA ZAJĄĆ SIĘ SERWISEM SAMEMU, OCZYWIŚCIE NIE JEST TO SAMOCHÓD DLA LUDZI LUBIĄCYCH TAPCZANO WOZY, KONKRETNA FURA DLA WYRAŹNIE OKREŚLONEGO CO DO POTRZEB SAMOCHODU FACETA
Wyśmienity silnik, o wspaniałym brzmieniu powyżej 3,5 tyś rpm, bardzo elastyczny od dołu , jest to unowocześnione sławne VR6 bez jednego cylindra :), prosty konstrukcyjnie dwa zawory na cylinder, co przekłada się na dość łatwe dostosowanie do LPG(oczywiście sekwencja) pozatym jest na łańcuchu !!!, ważne żeby dobrze działało chłodzenie bo jest to V-ałka i dość mocno się grzeje, jeżeli nawali pocichu chłodzenie to może skończyć się wymianą silnika:) wspaniała jednostka dająca wiele radochy z jazdy zarówno w mieście jak i na trasie
OK niemiecka sztywna konkretna, krótka zmiana biegów, dobrze czyli taka jaka powinna być
Ja mam obniżone troche zawieszenie o jakieś 30mm, wspaniale się prowadzi porównałbym z legendą sportowego zawieszenia BMW, trzeba wiedzieć czego się oczekuje, dla mnie twardo sztywno, konkretnie bez kompromisów, za to na dołach przy większej predkości dobija troche, z tym że mi to nie przeszkadza, wspaniała reakcja na działanie kierowcy, jazda to sama przyjemność
Do przodu dobrze czyli normalnie przecierz to nie VAN, do tyłu wiadomo sedan z dużym kuprem słabo ale to jego urok, nie jest źle da się wytrzymać najwyżej parkotronik:)
Prosto, wszystko pod ręką jak to w audi wkońcu deski są te same, brakuje mi tylko sterowania w kieronicy ale to dorbiazg
Klimatronik robi swoje, krótko doskonale
Wystarczająco tyle ile potrzeba w "sportowym" aucie, tył słabo ale ja tam nie siedze więc mi to nie przeszkadza, wystarczająco miejsca dla 4 osobowej rodziny, chyba że pasażerowie są z tyłu są mało potężni
Jak na tą klasę!! to doskonałe, bardzo dobrze wyciszony, dodam że np. w drzwiach pod boczkami nie ma folii dzielącej komore drzwi z wnętrzem tylko gruba blacha, postarali się, w skodzie tego nie ma,
Jak na ten silnik to dobrze kolega ma 1.8t 150KM w audi a3, i powiem tyle nie ma takiego brzmienia nie ma takiego zawieszenia, nie ma takiego niskiego spalania przy ostrej jeżdzie,
DLA MNIE SUPER< KONSTRUKCJA JEST PROSTA SPRAWDZONA, WYPOSARZENIE BOGATE JEST TO CO TRZEBA,
NIC ale po kupnie musiałem zlikwiować jakieś skrzypienie za tunelem wentylacji , wymienić rolkę napinacza paska wielorowkowego, NIE WYPOWIADAM SIE MOCNO BO ZA KRÓTKO MAM TO AUTO
NIC .. NIE WYPOWIADAM SIE BO ZA KRÓTKO MAM TO AUTO

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 V5 150KM 110kW [l/100km]