Ocena kierowcy - Seat Toledo II

Rok produkcji 1999
Seat Toledo II 2.3 V5 150KM 110kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest rewelacyjny. teraz bym kupił z silnikem 2.3 V5 20V 170KM
Układ elektryczny : immobilajzer
Auto wyróżniające sie na ulicy swoją bryłą, mimo że wygląda na auto rodzinne to pod maską czuwa potężna moc i poskromiła ona nie jednego \"sportowca\". Zawódł mnie tylko raz, gdy stanąłem na stcji to juz nie ruszyłem przez immobilajzer:( A tak to jeździ świetnie:)
Silnik to rewelacjyne serce jakie ciągnie tą bryłe. Jest on bardzo elastyczny, w dłuższych trasach ciągle na piatym biegu, nieważne czy jadę 60km/h, cały czas ciągnie. Powyżej 4tys obr/min rewelacyjne brzmienie. Śmieje się z ludzi, którzy zakładają drogie pierdziawki do swoich aut, bo to silnik ma warczeć a nie dziurawy tłumnik!
Skrzynia ma troche za długie skoki jak na tą moc, pasuje ona bardziej dla ludzi którzy jeżdżą powoli. Ogólnie biegi wchodzą intuicyjnie i bez problemów. Przełożenie jest rewelacyjne na 3 można fajnie go podciągnąć, nawet do 140km/h
Ja nie mam w swoim Toledusie ani ASR ani ESP, więc czasami jest ciężko ruszyć na mokrej nawierzchni, szczególnie gdy chcę szybko uciec np ze skrzyżowania. Na koleinach trzeba być bardzo uważnym, bo bardzo lata po drodze(koła original), na zakrętach też nie jest pewny, podobnie jak przy 200km/h. No ale co tu się dziwić skoro z tyłu zwykła belka, a z przodu mcperson. Zaleta jest taka, że jest tani w naprawach i żadko się psuje zawieszenie:)
Do przodu świetnie, do tyłu juz nie jest tak optymistycznie, ale to tylko przeszkadza w parkowaniu. Mi tylko na początku przeszkadzało ale już się nauczyłem, więc jest dobrze.
Wszystko na swoim miejscu, brakuje uchwytu na kubek.
Ogólnie ok, tylko trochę za długo szyby odparowują.
Z przodu żadnych zażaleń, fotel kierowcy regulowany elektrycznie w bardzo wielu płaszczyznach, dodatkowy plus za pamięc 3 ustawień. Z tyłu jest fatalnie, bardzo ciasno. Za to do bagażnika wejdą jeszcze z dwie osoby:) jest bardzo wielki, aż za bardzo:)
Bardzo dobre wyciszenie nawet przy 200km/h można swobodnie rozmawiać. jedyne co słychać to pomruk silnika, ale to akurat jest pozytywna uwaga, bo pieknie brzmi:)
Jak na taki silnik to moim zdaniem mało pali, ostatnio jechałem z Poznania do Wrocławia i spalanie 7,8l, gdzy wjechałem na autostrade to podskoczyło do 10l. W mieście ok 11-12l. Naprawy nie są drogie, a jego prosta konstrukcja pozwala na własne naprawy o ile sie na tym znamy.
Ja sprowdziłem go z niemiec po bardzo atrakcyjnej cenie i jest to mój najlepszy zakup jaki dotąd dokonałem. Bo Vectra to była katastrofa, co miesiąc w warsztacie!
W sumie to tylko siłownik bagaznika padł.
Immobilajzer, napinacz paska klinowego.
Seat Toledo II