Ocena kierowcy - Seat Toledo III

Dziadzio, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Seat Toledo III 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Cena wyprzedażowa wersji Superwagen z rocznika 2007.
Nie twierdzę że wiem wszystko o tym samochodzie ale jazda próbna zniechęciła mnie do tego auta. Co przeważyło na nie? Silnik 1.9 TDI i „plastikowe” wnętrze. Deska zrobiona z czegoś co trudno właściwie sklasyfikować jako tworzywo. To coś przypomina w dotyku twardy i bardzo nieprzyjemny (za komuny nazywał się to ebonit i robiło się z tego badziwne przedmioty) wyrób plastiko- podobny. Odniosłem w wrażenie że w czasie zderzenia i uderzenia w ten wytwór głową rozsypał by się jak hartowana szyba Inne zaliczył bym na plus przy cenie 68 tyś PLN za jaką Seat oferuje model Superwagen z minionego 2007r. Zakup tego pojazdu za ceną wyjściową czyli ponad 90 tyś PLN to nieporozumienie!
Silnik pomijając to że jest zabytkowy to również słaby i głośny. Może nie słychać go permanentnie ale podczas przyspieszania i dynamicznej jazdy daje o sobie znać i to dość natarczywie. Kolejną wadą wynikająca z rodowodu wywodzącego się z lat 80-tych jest krótki zakres użytecznych obrotów. Trzeba dość mocno „lewarkować” żeby dynamicznie jechać. Diesle nowej generacji kręcą się prawie jak silniki benzynowe i dając kierowcy większy komfort bo nie trzeba tak często sięgać do zmiany biegów. Wiem że tą wypowiedzią wzburzyłem krew fanom TDI ale taka jest prawda. Francuzi, a nawet Włosi są o lata świetlne dalej i sam VW choć bez specjalnego rozgłosu żegna się z TDI dołączając do reszty świata która od lat jeździ na common rail. Oczywiście zapewne TDI zostanie w grupie VW w markach mniej prestiżowych jak Seat Skoda i w autach dostawczych.
Tu bez uwag. Jestem bardzo zadowolony!
Również bardzo pozytywne wrażenia
Bez rewelacji ale ja bym sie tego nie czepiał
Nie miałem wrażenie że jest za ciasno. W końcu to taki wiekszy kompakt.
OK.
Dla mnie wystarczająco.
Silnik za głośny!!!!!!!!!!!!
Spalanie OK. ale przeglądy co 15 tyć to jak na dzisiejsze realia to zbyt często. Koszty rosną (olej, filtr i robocizna) a konkurencja oferuje nie częściej niż co 30 tyś.
Przy cenie wyprzedażowej 68 tyś może być.
Nie wypowiadam się.
Nie wypowiadam się.