Ocena kierowcy - Seat Toledo III

Marek W, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Seat Toledo III 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wsiadając pierwszy raz na jeździe testowej nie spodziewałem się tak doskonałęj trakcji w tym samochodzie. Jeździ jak sprytny kompaktowy samochód. Zwrotnością zadziwia niejednego. Zakręty pokonuje bardzo zwinnie ( oczywiście nie można przesadzać - wysokie nadwozie, ale od tego jest ESP )
Miodzio, jeśli komuś nie przeszkadza sylwetka.
Działą jak należy - 2 strefowa klima. Syybko i sprawnie. W zimie tryeba odczekac az zagrzeje sie silnik
Salonik na kółkach. Miejsca jest więcej niż w Mondeo ostatniej generacji. Nie wierzycie? Ja też nie wierzyłem póki nie usiadłem \"za sobą\" - mam 191 cm wzrostu i kolana nie wbijają sie w przedni fotel. Mało który samochód przechodzi ten test pozytywnie.
Jest dobrze, chociaż fabryczne opony są głośne. Na zimowych ( ultragrip performance) jest dużo ciszej.
Na dotarciu miałem na trasie spalanie w granicach 4.8-5.0 l/100. Po dotarciu na drogach krajowych ( do 130 km.h) spalanie osiąga przy normalnej jeździe ok 5.5 litra ( normalna tzn. nie żałuję gazu przy wyprzedzaniu). Na autostradzie przy ok 150 - 160 km/h spalanie ok 7 litra/100. Auto po chip-tuningu w salonie, ma ok 130 - 140 koni - nie sprawdzane na hamowni. Przeglądy w bardzo rozsądnej cenie.
Samochód kupiony za 71 tys ( razem z chip-tuningiem, w wersji SUPERWAGEN -2 strefy klimy , 6 głośników etc.. :) W tym czasie np. Ford Focus kosztował z podobnym wyposażeniem ok. 80 tys
Cisza, spokój, wszystko działa jak należy.
Jak na razie nic się nie zepsuło

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

5,7