Lista ocen Skoda Fabia I Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW 2005-2007 (16) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Falcon
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Bardzo ekonomiczny silnik, w trasie przy 90KM na piątym biegu spala tylko 3,5l ale rudno utrzymać taki wynik, więc średnio 4,5. Przy 160KM/h spala aż 9l więc nie jest to samochód dla kogoś kto lubi przycisnąć. W mieście średnio 6,0l. Na krótkich dystansach spala stosunkowo dużo szczególnie w mieście dlatego uważam, że to idealny samochód na trasę przy spokojnej jeździe. Przegląd i wymianę płynów robię poza ASO i ceny są umiarkowane, jak by się...
~Łukasz
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Tu można pisac i pisać. Przy jeździe eco w trasie, z prędkościami w okolicach 90km/h można zejść poniżej 4l/100km. Przy piłowaniu i jeździe około 120-130 zbliżamy się do 5l. W mieście spalanie w okolicach 4l/100km też da się osiągnać, jeśli nie ma korków. Przy dużym nasileniu ruchu i częstym staniu na światłach wynik może zbliżyć się do 6l/100km. Ogólne średnie spalanie z 3tys km wynosi obecnie 4,7l. Auto używane 70% miasto Poznań / 30% trasa....
~wojczis
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Zużycie paliwa jest jak dla mnie ok, jednak tym samochodem trzeba umieć jeździć. Ja mam delikatną nogę, jednak to nie jest samochód dla tych którzy lubią przycisnąć bo po pierwsze to nie tam moc po drugie przy ostrym kręceniu spalanie idzie drastycznie do góry. Ceny części są do przyjęcia myślę że na każdą kieszeń. Serwisuję poza ASO.
~sebo
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Jeśli trafimy dobry egzemplarz to będziemy się cieszyć tanią i bezproblemową jazdą. Mało pali ( przy bardzo oszczędnej jeździe udało mi się zejść do 3,4/ 100 km a z uwagi na małej pojemności motor ubezpieczenie nie powinno być drogie :)
~Szymciasty
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
W życiu nie jeździłem bardziej ekonomicznym autem! Na trasie przy równej, spokojnej jeździe można bez większych problemów zejść poniżej 4l/100km!!! Autko nigdy nie przekroczyło 6,7l/100km!!! REWELACJA!
~Maciej Świątek
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Przy spokojnej jeździe auto w cyklu mieszanym mieści się w 5 litrach (oczywiście bez korków). Ceny serwisu rozsądne. Przy ostrym operowaniem pedałem gazu spalanie w mieście potrafi dojść do 10l.
~DonMartinni
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Największy plus tego auta. Duże, pojemne auto a spalanie niczym maleńkiego VW Lupo w wersji 3L. Przydatny jest komputer pokładowy dzięki któremu można ograniczyć spalanie.
~meniu
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Jest OK. Leję paliwo, wymieniam olej i jeżdżę. Spalanie średnio 5,4l/100km a dojeżdżam do pracy autostradą i "eSką"
~RamzesVII
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
nie jest dużo ale jesli silnik z wieksza pojemnoscia spala mniej to ma sie poczucje niepotrzebnie wydanych pieniedzy
~C-driver
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
w mieście 7-7,5 trasa 6 (raz przy prędkości około 100-110 miałem na trasie 5-5,5 ale kto tak jeździ??)
Skoda Fabia I Kombi