Lista ocen Skoda Fabia II Hatchback Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW 2010-2014 (7) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz
Hatchback Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Tutaj daje uczciwe 5. Klasyczna wolnossąca jednostka która wbrew pozorom fajnie się zbiera. Na firmie mieliśmy Hyundaie i30 z silnikiem 1.6 126km i według opinii wszystkich fabia z 1.4 lepiej się zbierała. Auto z przebiegiem 150 tyś praktycznie bez ubytków oleju. A tu warto zaznaczyć, że to służbówka która... co tu mówić, lekko nie miała. Dodatkowo olej wymieniany co 30 tyś. Nic jej nie szkodziło. Spalanie, na trasie rewelacja. 160 km/h i...
~Janutek
Hatchback Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Niestety mało dynamiczny pomimo 85KM. W porównaniu do Cordoby 1.6 75KM - cienias. Wiem- 16V wymaga kręcenia na wyższych obrotach ale to przekłada się na zużycie. Za to bardzo przyjemnie (pod względem dynamiki) jeździ mi się tym autem na autostradzie z prędkościami 140-160 km/godz, na całe szczęście nie ma komputera pokładowego więc cierpię tylko przy tankowaniu :)
~Tomek
Hatchback Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
1.4 16v 86kM plus LPG. Bardzo dobra jednostka, najlepsza w tym modelu. Oleju praktycznie do przebiegu 10 tys między wymianą oleju nie bierze, ja wymieniam olej co 15 tys km i muszę dolewać ok 0,5 l oleju. Dynamika wystarczająca (no porównując silniki bez turbo), na gazie pracuje bardzo dobrze i bezobsługowo - posiada hydraulikę luzu zaworów.
~Grzegorz
Hatchback Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Głośny od 120km, w mieście rakieta. Ładnie radzi sobie z LPG. To auto typowo miejskie, jest tam b.dynamiczne, jak dla mnie słabe przyspieszenie na trasie.
~Piotr
Hatchback Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Trochę słaby, ale bardzo oszczędny. Średnia kultura pracy na zimnym silniku. Przyspieszenie adekwatne do rozmiarów silnika.
~MarcinLo
Hatchback Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Dynamiczny i oszczędny. Prosty w obsłudze.
~Adim
1.4 to nie rakieta ale na miasto ok