Lista ocen Skoda Favorit Hatchback 1.3 62KM 46kW 1988-1992 (37) - Silnik

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~_MAX_
Hatchback 1.3 62KM 46kW
Witam Skodę kupił mój ojciec jeszcze w byłej Czechosłowacji, Wyjeździła sporo i sporo przewiozła. W aucie nie było żadnych poważnych napraw za wyjątkiem wymiany łańcuszka rozrządu i części normalnie się zużywających podczas eksploatacji.Jedyną bolączką to słabe blachy i niestety konieczność większego dbania o czystość woziku aby nie wyglądał na wrak. Silniki Skody są niezawodne! to marzenie w dzisiejszych czasach ( w końcu kiedyś marka...
~James
Hatchback 1.3 62KM 46kW
Jeśli silnik jest po remoncie, lub dobrze utrzymany i pielęgnowany (czyt. uzupełniane płyny eksploatacyjne), to nie wymaga większych wkładów finansowych poza ew. doszczelnieniami. Wadą projektową silnika jest podtrzymanie rurki powrotnej (z chłodnicy cieczy) na śrubie mocującej misę olejową. Powód: drgania zmuszają nas na doszczelnienie misy olejowej średnio co 30 tyś. km. Silnik chodzi równo i jest dość elastyczny. Lubi wysokie obroty...
~James
Hatchback 1.3 62KM 46kW
Dość głośna praca silnika, jednak jego niezawodność i wytrzymałość bije to na łeb. Do minusów należy układ wydechowy, który rozszczelnia się notorycznie w miejscu łączenia środkowego tłumika z dwururką podczas dłuższej jazdy po autostradzie. Silniki te wytrzymują bezproblemowo nawet 650 tyś. km, a i spotkałem już samochód z przebiegiem blisko miliona km.
~krzychu
Hatchback 1.3 62KM 46kW
silnik po wymianie pierścieni i uszczelniaczy jakieś 10.000 km temu ponieważ brał olej i był problem z odpalaniem i szybszę jazdą ,wydana kasa i NIC się nie poprawiło. Problemy z układem chłodzenia zapowietrza sę parownik od gazu ale pozatym brak uwag. Przejechałem nią już 50,000 przez 3 lata
~akalarus123@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 62KM 46kW
Silnik mam nie za dobrze wyregulowany ale 16 do "setki" na gazie. Jak się dobrze dba o silnik to nie ma szans na awarię. W zimie super pali nawet na gazie. Wyprzedanie III i IV bieg. Nawet można gume spalić :D
~embejo
Hatchback 1.3 62KM 46kW
Silnik dobrze pracuje, jest żwawy, ma dobrą elastyczność, fajnie wciska w siedzienie mimo że to tylko około 60 koni, ogólnie jest ok, głośność czyli hałas też do przyjęcia, nie narzekam:)
~favort1@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 62KM 46kW
Silnik jest przede wszystkim zbyt halasliwy .Dynamika duzo mu brakuje ,ale czego spodziewac sie po silniku z lat 70-tych i pojemnosci 1,3.... zuzycie paliwa nie najgorsze. Elastycznosc milo zaskakuje.
~Vicente
Hatchback 1.3 62KM 46kW
Silnik jak 13 letnie autko bajer.Suchy,troszke głośny ale taki urok tego auta.Na 3 i 4 biegu dość elastyczny.Dobrze wchodzi na obroty.Napewno dynamiczniejszy niż mułowate polonezy.
~bobass
Hatchback 1.3 62KM 46kW
dobre przyspieszenie do 100 jak na taki silnik, powyżej 120km/h głośno hałasuje, prędkość max osiągnąłem 152km/h na trasie z 4 osobami + kierowca zadowalający wynik ;)))
~jaros06
Hatchback 1.3 62KM 46kW
kultura pracy znośna, biorąc pod uwagę z przed ilu lat wywodzi się ta konstrukcja, pojęcie elastyczności - ten silnik nie wie co to jest
Skoda Favorit Hatchback