Lista ocen Skoda Favorit (253) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 269 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JAZZIK
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Wogóle nie ma doprowadzenia wentylacji do tyłu kabiny. Z przodu przy niezbyt upalnym lecie wysarcza nam wiatraczek to z tyłu jest gorąco,ludzie po twarzach czerwoni jak buraki i nie ma czym oddychać.Ratuje uchylenie szyby to na autostradzie z kolei przyjemny wiaterek dostaje się do środka wraz z kilkudziesięcioma decyBelami. W zimi jak z przydu gorąco tak siedzącym z tyłu nie radzę ściągać kurtek przez najbliższe 20 km .
~bocian
Hatchback 1.3 63KM 46kW
Grzeje super ...,a wiem dlatego bo mam dziewczyne która jest strasznym zmarźluchem . No a skoro Ona twierdzi że jest jej ciepło w autku to tak naprawde jest.Twierdze tak bowiem miałem jeszcze np. Forda Sierre tam to mi marudziła że jest Jej ciagle zimno ,a tutaj mam spokój!:D Bardzo mi sie podoba to że ma nawet wyprowadzone tunele do grzania styłu pasażerowi nóg!
~grze3@gazeta.pl
Hatchback 1.3 63KM 46kW
Kiepska wentylacja, głośna dmuchawa ogrzewanie przy ujemnych temperaturach wysoce niewystarczające choć może to tylko w moim aucie ponieważ jeździł nim wcześniej starszy jegomość (przebieg ca 40tkm w 10 lat) i być może układ chłodniczy był zalany wodą co spowodowało zakamienienie nagrzewnicy i stąd jej niska wydajność, ale to tylko hipoteza.
~mrs_j@wp.pl
Kombi 1.3 63KM 46kW
Wentylacja działa niezawodnie, w zimie nie ma problemu z osuszeniem szyby, przód i tył działają świetnie, mam patent na ogrzanie czy osuszenie tylnej szyby za pomocą nawiewu z przodu :) tej zimy wszystko spełniło swoją funkcję ! jednak ocena 4 za to, że ogrzewanie działa dopiero jak już dojeżdżam do pracy :)
~/jacek/m
Kombi 1.3 54KM 40kW
to auto nie zna zaparowanych szyb; ogrzewania średnio ale podobno zalezy od ezemplarza; nagrzewnica jest pod maską nie oddzielona grodzią od silnika - latem dogrzewa ją silnik a powitrze zimne leci przez nią wiec upał nieznośny bywa; fabryczny szyberdach sporo poprawia wentylację
~RT
Hatchback 1.3 57KM 42kW
Bardzo trudny dostęp do szybów wentylacyjnych, boczne są całkowicie zapchane i nie ma możliwości odetkania :/ Jeśli natomiast popsuje się cięgienko od ogrzewania to kaplica ...bo trzeba cała deske rozbierać i bawić się przez kilka godzin. Poza tym bardzo wolno się autko nagrzewa
~Mirek
Kombi 1.3 54KM 40kW
Jak się rozgrzała, to było OK. Raczej nie mam zarzutów. Trochę głośna dmuchawa od drugiego biegu. Trzeci to już tylko w ekstremalnych sytuacjach (nawiew na szyby). Był moment, że coś popiskiwało w dmuchawie. Nie spsoób się do niej dostać aby posmarować łożyska.
~Inżynier
Hatchback 1.3 54KM 40kW
Tu jest tragedia. Ogrzewanie jest mierne!!!! Mimo wymienianych zaworów nagrzewnicy i czyszczeniu nagrzewnicy jest OKROPNIE. Ilość płynu chłodzącego jest mniejsza niż ustawa przewiduje ale żeby się zagrzał to jest masakra. Termostaty lecą jak zapałki.
~favort1@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 62KM 46kW
po ostatnich klopotach z ogrzewaniem moja ocena nie moze byc wieksza niz przecietna nawet troszke ponizej. jednak juz naprawiona jest i czekam ,az tym czasem mnie zaskoczy swym goracem i jego rozprowadzeniem. jesli chodzi o dmuchawe to jest slaba.
Dziennik kosztów dla Skoda Favorit
9,4
11,4
~sebosan@op.pl
Hatchback 1.3 54KM 40kW
O i tu mam zastrzezenia słąbo działa nie grzeje zimą ( znaczy dosc długo trzeba czekać az zacznie ) latem jest za słaba by doprowadzic odpowiedni strumień zimnego powietrza zwłaszczca ze jest bardzo oszklona i nagrzewa sie latem bardzo .