Lista ocen Skoda Felicia II Hatchback (378) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 533 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~spiderr
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
nieźle, tzn. jak dla mnie bardziej męcząca jest jazda z prędkością mniejszą kiedy tylko głuchy dźwięk grzechotnika spod maski dociera...niż z prędkością 120 - 130 ..kiedy motor ma 3000 - 3300 na obrotomierzu i trudno się zorientować czy to diesel czy benzyna. Ważne są też dobre i ciche opony, łożyska, poduszki przy kolumnach, geometria itd - ogólnie stan przedniego zawieszenia, żeby nie ściągało, kierownica nie drgała bez przyczyny itd.
~michnik
Hatchback 1.3 68KM 50kW
tu to jest najgorzej od 100 km/h jest straszny chalas ten samochod byl chyba stworzony do miasta a nie na trase nie wiem czemu skoda pisze jej pred. maks. 170 przeciez jak jechalem 145 km/h to silniczek ledwo co nie wyskoczyl spod maski a halas byl taki ze nie mozna bylo gadac w matizie mimo ze to jest niby gorsza klasa jest o niebo lepiej 150 km/h nie jest tak odczuwalne jak u niej 130km/h
~Tabur
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Przy zachowaniu prędkości podróżnej w granicach 100 km/h w kabinie jest dostatecznie cicho i prowadzenie rozmów nie jest absolutnie uciążliwe. Głośniej robi się, gdy zapragniemy przekroczyć 120 km/h. Odgłos pracy silnika słyszalny w mieście można by zniwelować stosując lepsze wygłuszenie ściany grodziowej iwyposażając wewnętrzną stronę maski w matę.
~Michał
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Wyciszenie a raczej jego brak. Tak do 120 się jeździ bo powyżej zaczyna przeszkadzać już hałas od maleńkiego silnika. Zatem jest to najbezpieczniejsze auto w swojej klasie, bo w jeżdżąc powoli, nie da się go rozbić. Legenda głosi, że ktoś kiedyś rozbił felkę, ale prawda jest taka, że jechał nieprzytomny, albo zrobił to specjalnie ;)
~Rafal_mlody
Hatchback 1.3 55KM 40kW
Na czule szeptanie raczej nie ma co liczyc ;) Bardzo glosno robi sie, gdy silnik choc troche przekroczy 4000 RPM, co jest kolejnym problemem i wada. Prawdziwie cichy to ten samochod jest tylko podczas postoju z wlaczonym silnikiem i bez biegu. W innych przypadkach robi sie za glosny.
~Gazdov
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Auto jest ciche w zależności od obrotów silnika. W zakresie 1500-2000 obrotów jest cicho. Ok. 3000 obrotów jest dużo za głośno. Poniżej 1500 obrotów silnik powoli zaczyna się dusić (traci rytm). Zawieszenie pracuje cicho. Plastiki trzeszczą, ale na wybojach. Na równej drodze w mieście jest cicho.
~Posiadacz Felici
Hatchback 1.3 68KM 50kW
One tak mają że przy predkości 80 kmh Radio trzeba podgłośnic...no i trzeba zacząc głosniej mówić.. A jak nam padnie po raz kolejny pompa wody to jeszcze nam taki metaliczny odgłos dochodzi z pod maski... Do 2,5 tyś obrotów ...powiedzmy ze moze byc... Pozniej jest naprawde głośno..
~Piotrek z Siemianowic Sl.
Hatchback 1.3 68KM 50kW
Wyciszenie niestety tylko przeciętne. Silnik słychać i w jeżdzie miejskiej, a na trasie przy szybkości pow. 120km to raczej nie da się słuchać muzyki. Natomiast nie stwierdziłem żadnych skrzypień w środku auta, czego nie można powiedzieć o lepszych i droższych firmach np. VW czy Opel.
~Tomasz
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Pięta achillesowa Felicji. Powyżej 100km/h staje się głośna w środku, prędkości autostradowe na dłuższym dystansie wymagają stoperów w uszach. Dwie gwiazdki dlatego, że w np Cinquecento jest głośniej. Po samochodzie z lat 90tych spodziewałem się czegoś więcej.
~Majhewa
Hatchback 1.3 58KM 43kW
Nie huczy tak jak w \"maluchu\", ale do cichych nie należy. Zwłaszcza gdy wchodzi na obroty. Ale nie jest tragicznie, radia da się słuchać. Jeśli chodzi o odgłosy z zewnątrz, podczas jazdy po polskich drogach wpadanie w dziury jest nazwijmy to \"słyszalne\" i \"odczuwalne\".
Skoda Felicia II Hatchback