Lista ocen Skoda Octavia II Hatchback (211) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 183 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ŁukaRz
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Bardzo dobrze zawieszenie, świetnie tłumi polskie cudowne drogi, jedyny minus, tył auta wyraźnie siedzi, serwis twierdzi że to przez wagę zbiornika gazu i koła zapasowego, ale przy jeździe w 4 osoby + bagaże często tył auta \"dobijał\"
~Andre
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Zestrojenie zawieszenia na polskie drogi wydaje się być bardzo dobre, nie za twarde i nie za miękkie, dobrze tłumi nierówności. Dla rozsądnego i doświadczonego kierowcy raczej niemożliwe jest wyprowadzenie auta z równowagi - w zanadrzu jest jeszcze ESP.
~pawel
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
ja zaoszczedzilem nie wykupujac "pakietu na bezdroza" teraz zaluje-kolega ma identyczna oktawke jak moja za wyjatkiem tej opcji-moje auto jest miekkie-zbyt miekkie co w polaczeniu z tragicznymi fotelami daja niezbyt mily komfort w podrozowaniu
~Oktawiusz
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Nie mam żadnych uwag. Jestem spokojnym kierowcą, szybkie wchodzenie w zakręty mnie nie bawi. Jak dla mnie układ jest super. Kumpel, który jeździ nowym Mondeo był pozytywnie zdziwiony zwrotnością Oktawki, gdy zawracałem na niedużej uliczce :)
~raziel.blog.pl
Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW
powiem tak, kiedy trzeba trzyma się drogi, ja po wyjeździe z salonu na letnich oponach, szklanka na jezdni chciałem przycynić i całkiem dziwnym trafem ładny drift mi wyszedł, niewiem jakoś niemam pełnego zaufania do zawieszenia i przyczepności od tamtej pory
~Jarecki
Hatchback 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
W zasdzie jest OK, pod warunkiem że nie przekroczy się 150-160 km/h. Potem jest gorzej, a powyżej 200 km/h to już całkiem źle - auto ma tendencje do "myszkowania". Co do komfortu to jednak zawieszenie jest zbyt twarde, ale za to znakomicię trzyma się drogi
~Zadowolony
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Dość twarde zawieszenie. Czuje się, że się dziury, których na szczęście jest już coraz mniej to i komfort z tej racji zdecydowanie lepszy. Twardość jednak gwarantuje, że na zakrętach auto nie przechyla się i trzyma się toru jazdy.
~Kowalski
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Jak po szynach, doskonale trzyma się drogi i nie robi żadnych niespodzianek. Jestem przyzwyczajony do bardziej komfortowego (miękkiego) zawieszenia, ale z Octavii wysiadam po 500km i żyję. Czyli jest tak jak powinno być.
~kamyk
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
W porównaniu do sprężyn -35 mm w Fiacie Bravo i fabrycznie usportowionego zawieszenia w Focusie, Octavia dla mnie jest komfortowym autem, choć dla taty jest twarda :P Cóż.. ja jestem przyzwyczajony do twarszego zawieszenia
~Paweł
Hatchback 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Tak, niby siedzimy w sporym aucie, ale niestety krążownik szos to to nie jest. Nie wiem z czego to wynika, ale na typowych dla polskich dróg nawierzchniach można dostać wstrząsu mózgu. Jazda po autostradzie OK.
Skoda Octavia II Hatchback