Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

Jurek, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Skoda Octavia II Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie zużycie paliw i spory nadmiar mocy umożliwiający bezpieczne wyprzedzanie
Samochód wart polecenia. Ma dużo różnych drobnych udogodnień np włączasz wsteczny bieg a radio sie wycisza. Duża ilość schowków, w tym schowki klimatyzowane. Ładnie prezentuje się na zewnątrz. Jest to samochód który ma "duszę". Jeździłem różnymi samochodami, ale tylko dwa mnie mile zaskoczyły: Mercedes Beczka i ta Octavia.
Silnik pracuje bardzo dobrze. W okresie zimowym nie miałem żadnych problemów z odpalaniem. Jest elastyczny, świetnie sprawdza sie podczas wyprzedzania. Jedyna wada to zużycie oleju silnikowego. Po przejechaniu 10.000 km musiałem dolać 0,7 litra oleju (sygnalizacja niskiego poziomu oleju włącza sie przy minimum na bagnecie). Z tego powodu obniżam ocenę.
Biegi wchodzą bardzo dobrze. Skok drążka właściwy jak również przełożenia.
Nie mam żadnych uwag. Zachowuje sie pewnie w zakrętach. W koleinach nie "wozi się". Kierowanie tym samochodem to przyjemność.
Widoczność bardzo dobra. Do tyłu gorsza, jak we wszystkich samochodach, ale wyposażony w czujniki cofania w standardzie pozwala na bezpieczne cofanie. Doskonały wykres na wyświetlaczu radiowym o zbliżaniu sie do przeszkody.
Wszystko na swoim miejscu. Bardzo wygodne przyciski radiowe. Jedynie utrudniony dostęp do regulacji podświetlenia tablicy i wysokości świecenia reflektorów, ale rzadko się z tych pokręteł korzysta korzysta. Siedzenia wygodne a skrzydełka dobrze utrzymują w zakrętach. Regulacja siedzisk umożliwia wygodna podróż na długich trasach.
Nie stwierdziłem silnego zaparowania szyb. Zaparowanie nie utrudniało jazdy. Podgrzewane lusterka szybko odparowują. Ogrzewanie wymaga przejechania około 5 km aby rozgrzało wnętrze samochodu. Klimatyzacji nie miałem możliwości wypróbowania, ponieważ samochód mam od listopada.
Wiele miejsca z przodu i z tyłu. Można podróżować na długich trasach wygodnie.
Silnik jest głośniejszy od 120 km/h i to jest słaby punkt tego samochodu. Poza tym nie mam uwag.
Zużycie paliwa bardzo niskie. To było między innymi powodem dla którego zdecydowałem sie na kupno tego samochodu. Jeżdżąc po mieście w korkach (Trójmiasto) maksymalne zużycie paliwa wynosiło 6,3 l/100km. Przeciętnie po mieście zużycie jest 5,6 - 5,9 l/100km. Minimalne zużycie paliwa po trasie miałem przy jeździe z prędkością 80 - 100 km/h i wyniosło 4,6 l/100km.
Samochód klasy VW Passat a za znacznie niższą cenę.
Żadnych usterek nie stwierdziłem
Żadnych usterek nie stwierdziłem