Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

neco, 17 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Skoda Octavia II Kombi 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamika samochodu..
Silnik : strasznie pije olej
Silniczek ciągnie że aż miło.
Bez zastrzeżeń. Dosyć elastyczna
Dobrze się trzyma drogi.
Troche szerokie przednie słupki. Ale zasadnczo jest ok.
Bardzo wygodny fotel kierowcy z prawie wszystkimi możliwymi regulacjami. Pseudokubełkowy, ale dobrze trzyma na ostrych zakrętach. Trochę dziwi mnie podłokietnik - który w "normalnej" pozycji jest za krótki. Można go przesunąć do przodu - ale wtedy "przykrywa" ręczny. Obsługa ręcznego to katastrofa - dopiero po jakims pół roku opracowalem odpowiedni sposob wygięcia ręki żeby mocno i pewnie zaciągnąć hamulec. A przeszkadza w tym .. podłokietnik.. Dużo schowków - w mojej wersji nawet przedni (przed pasazerem) i w podłokietniku "klimatyzowane". Nie wiem na ile to "ergonomia", ale zamykanie tylnej klapy (combi) woła o pomstę do nieba. Trzeba mieć obydwie ręce wolne, żeby pewnie zamknąć ciągnąć za "dzyngiel" wewnątrz. Oczywiscie mozna zamykac chywtem od zewnątrz - ale wtedy wyciera się brud z tylnej klapy.
dwustrefowy klimatronic -ok. Moze to kwestia przyzwyczajenia - troche wkurza brak prostego włączenia-wyłaczenia klimy. klimatronik wyłącza klime ponizej bodajze 4*C, wiec by odparowac szybe trzeba wlaczyc nawiew(na przednią szybe). Ale on znowu nie bardzo panuje nad ciepłem więc momentalnie robi się gorąco.
Wygodny zarówno dla kierowcy i pasażerów (z przodu i tyłu).
nie wiem co - w serwisie twierdzili ze obudowa lusterek - ale coś przeraźliwie mi szumi w tym samochodzie. przy prędkościach rzędu 80-100 szum jest bardzo wyraźny, a przy większych..ehh. Tzn teraz po jakis 9 msc uzytkowania juz się przyzwyczaiłem, ale po przesiadce z AstryII ledwo mogłem wytrzymać
Przy mojej cięzkiej nodze, i gdzie prawie na każdych światłach terenuję szybki start ;-) spalanie po miescie rzedu 7,8-8 L uważam za bardzo dobre. W trasie - nawet przy sredniej predkosci (wg komputera) ok 90 km/h (czyli zazwyczaj na liczniku powyzej 100) miesci sie gdzies pomiedzy 5,5 a 6
auto służbowe - nie mam porównania do innych samochodów z tej półki
uzywam przez ok 10 000 km, jedyne co to dwukrotnie płakał o brak oleju (!!!). Ponadto nic się nie dzieje..
brak przez 10 000 km

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI PD 105KM 77kW [l/100km]