Lista ocen Skoda Roomster (91) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 138 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Daniel
Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Rozrząd do wymiany po 30 tys.km. Jak dla mnie to jakieś nieporozumienie. Dodatkowo "naprawa" turbiny zgodnie z akcją serwisową i wgranie nowego softu. Jeździłem Primerą z łańcuchem w silniku. Kupiłem z podobno 120tys. km.(Ile miała wie Turek lub Polak za zachodnią granicą). Sprzedałem po 230tys. Łańcuchy jeszcze się nie tłukły, hałasowały, ale TTTM. Grupa VAG jaja sobie z klienta robi sprzedając takie coś. A jeszcze większym skandalem jest...
~bigzbig
Mikrovan 1.6 i 16V 105KM 77kW
przestał działać zamek klapy tylnej, jak się okazało w wiązce podającej prąd do klapy przełamał się jeden z przewodów (brązowy) w drugim popękała izolacja w dwóch miejscach (czarny), gdyby nastąpiło zwarcie zapewne nie obyłoby się bez gaśnicy, z tego co czytałem w necie jest to dosyć powszechna usterka w tym modelu i jak dla mnie przy takiej cenie całkowicie dyskwalifikuje ten model -samochód niebezpieczny może się zapalić.
~Grzegorz
Mikrovan 1.2 12V 70KM 51kW
Przy zakładaniu instalacji gazowej założono wiązkę elektryczną tak, że uległa po kilku dniach uszkodzeniu, co objawiało się szarpaniem silnika. Tygodniowy samochód stał 4 dni w serwisie zanim znaleziono usterkę... Co prawda defekt nie powstał w fabryce, ale panowie mechanicy pracujący w serwisie skody powinni się pilnie dokształcić...
~bogbon
Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Silniki TSI posiadają wadę fabryczną, tzn. naciągają się łańcuchy rozrządu (podobno problem ten rozwiązano w 2011 r.). W moim samochodzie po przejechaniu ok. 11 tys. km wymieniono łańcuch rozrządu i napinacz. Temat ten opisałem tutaj: http://forum.skodaclub.pl/roomster/1-2-tsi-g-o-na-praca-po-uruchomieniu-t8472.html
~Paweł
Mikrovan Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Żadnych poważnych usterek. Przed zakupem znalazłem setki opinii o awaryjności jednostki 1.2 TSI. Auto wyprodukowano w listopadzie 2011r i jak się okazało w tej wersji pozbawiono je wad, które opisywano w sieci.
~44
Mikrovan 1.6 i 16V 105KM 77kW
bardzo słaby lakier /metalik ?/. Z uwagi na ogniska korozji lakierowane tylne drzwi, teraz rdza pojawiła się na przednich błotnikach - no cóż to tylko śkoda. Reflektory soczewkowe słabe, z każdym rokiem świecą co raz gorzej
~Wojtek
Mikrovan 1.9 TDI 105KM 77kW
Serwis robi łaskę, że wogóle chce coś wymienić na gwarancji. Każda wymieniona część na gwarancji nawet gdy została wymieniona dwa dni przed jej upływem ma gwarancję do końca gwarancji samochodu. Rewelacja! \"Super Skoda\"!
~jarecki jarecki
Mikrovan Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Wymienione na gwarancji lozyska amortyzatorow i przekladnia kierownicza. Wykonana naprawa bez slowa i porządnie. Dobry serwis to podstawa bezawaryjnej obslugi. I nie koniecznie musi byc to org serwis skody.
~weber
Mikrovan 1.9 TDI 105KM 77kW
Dwie awarie, konieczność wymiany wiązki przewodów sterujących w przednich drzwiach, wymiana osłony gumowej przedniego przeguba (być może spowodowana przejazdem po drogach nie utwardzonych)
Dziennik kosztów dla Skoda Roomster
5,9
8,6
~tomnet
Mikrovan 1.4 TDI 70KM 51kW
Dopóki miałem auto brak było poważnych usterek, jednak z zawieszenia zaczynały dochodzić dziwne dźwięki a obchodziłem się z autem bardzo dobrze. Skrzynia przy wrzucaniu wstecznego od czasu do czasu zgrzytała.