Lista ocen Smart Fortwo I Coupe (46) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Psuwacz
Coupe 0.8 TD 41KM 30kW
Układ jezdny wymaga regularnych przeglądów. Najszybciej zużywają się gumowe elementy zawieszenia, jednak ich wymiana nie jest droga ani czasochłonna. Na nierównościach fabryczne zawieszenie nie pozwala "poszaleć", podobnie przez progi zwalniające należy przejeżdżać nieco wolniej niż zwykle. Niemniej odczucia z jazdy są podobne do jazdy gokartem, choć trochę przytłumione przez układ kierowniczy, wciąż bardzo łatwo jest wyczuć granice...
~były_posiadacz
Coupe 0.6 45KM 33kW
Zdecydowanie za twardy. To autko nie nadaje się na dłuższe trasy. Jedynie do miasta i to jeszcze takiego gdzie nie ma progów zwalniających i dziur bo można plomby stracić. Zimą to auto stanowi zagrożenie. Wystarczy trochę świeżego śniegu żeby nie móc wjechać pod małą górkę albo zakopać się. Osobiście dwa razy wypadłem tym samochodem z drogi. System TRUST+ czyli ESP nie panuje nad tym samochodem
~dulebadarek@o2.pl
Coupe 0.6 62KM 46kW
Totalnie nie na polskie drogi. Zbyt twarde a w zakręty i tak nie można się ładować z większą prędkością bo przednie koła są za wąskie i ESP, którego nie można wyłączyć psuje zabawe. Niski profil opon jest szczególnie złym pomysłem... samochód prowadzi sie jakby osie byly na sztywno przymocawane do karoserii. Po co? To nie jest auto sportowe!
~PatrykGDA
Coupe 0.6 45KM 33kW
Jezdzi sie jak na taczce, plecy bola powyzej 2h jazdy. Hamowanie awaryjne to zgroza, zakrety powolutku. Generalnie masz nim jezdzi jakbys prowadzil wozek sklepowy, wtedy jest ok. Brak wspomagania to nie problem w tym aucie, a co za tym idzie prosta konstrukcja przedniej osi.
~miksell
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
Brak wspomagania, ale małe opony powodują iż manewruje się w miarę komfortowo. Dodatkowo wielka kierownica trochę odstająca od dzisiejszych standardów. Zawieszenie jest bezobsługowe, ale strasznie twarde. Auto ma 200 000km i w zwieszeniu nic nie dotykałem.
~silverss@wp.pl
Coupe 0.7 72KM 53kW
no tu musze pochwalić przez 2 lata 40000 km i ostatnio pojechałem na gruntowny przeglad amorki na poziomie 70% byłem w szoku, który samochód dziś tyle wytrzyma... pozatym zawieszenie twarde, ale za to pewne prowadzenie i jak widac bardzo trwałe...
~adrain
Coupe 0.8 TD 41KM 30kW
PRZY WIĘKSZYCH PRĘDKOŚCIACH SAMOCHÓD TROCHĘ MAŁO STABILNY I PODSKAKUJE, ALE TEGO AUTA NIE KUPUJE SIĘ NA AUTOSTRADY. W CYKLU MIEJSKIM KAPITALNY, WSZĘDZIE SIĘ ZMIESCI, ŁATWY DO ZAPARKOWANIA I W KORKU KAŻDEMU MOŻNA SIĘ WCISNĄĆ.
~Kylo
Coupe 0.6 45KM 33kW
Na suchym asfalcie jeszcze w miarę, ale jak jest ślisko to kierownica to tylko rekwizyt. Jazdy nie ułatwia skrzynia biegów o refleksie szachisty. Zawieszenie jest twarde, trzęsie bardziej od malucha, a w zakrętach maluszek lepszy.
~RYCHOMR
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
Byłoby nienajgorzej gdyby nie to bolesne nawet dla mnie dobijanie bezlitosne na byle jakiej dziurce lub garbiku !!! Serce mi pęka !!! Az dziw że nic się jeszcze w zawieszeniu nie urwało, albo nie skrzywiło !!!!!

Usterki Smart Fortwo I

Smart Fortwo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~rafi
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
stopa na przednim kole tylek na tylnym , jesli mamy do czynienia z poprzecznymi garbami to trzesie jak fiks , jest twardy fakt ale jak na ten rozstaw osi chylę czoła :] zakrety ok i ogolne samopoczucie pozytywne
Smart Fortwo I Coupe