Lista ocen Smart Fortwo I (56) - Silnik

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PatrykGDA
Coupe 0.6 45KM 33kW
Sam silnik nie jest zla opcja do tego auta, powiedzmy w ruchu miejskim do 80km/h daje rade, do 110km/h rzeba sie wysilic, reszta to juz "road gambling". Generalnie remont przy 100kkm gwarantowany poprzez za duze doladowanie, a co za tym idzie rozszczelnienie silnika. U siebie zdjalem turbo, co sprawilo ze moc spadla naturalnie ale i wszystkie inne problemy znikly. Automat pokazuje zerowe zuzycie, spalanie w trasie 5.2L, w miescie 6.2L. Zmiana...
~dulebadarek@o2.pl
Coupe 0.6 62KM 46kW
Masakra!!! Zużywa sie strasznie szybko. Dopiero po kupnie dowiedziałem się, że silnik należe regenerowac po 90-100 tyś km. Kosztowna nauczka... 3000zł nowe pierscienie, tulejki, uszczelka pod głowicę, zawory (bo popękaly), zestaw do rozrządu, napinacz łańcucha. Po czym się okazało, że jeszcze należy zregenerować turbo!!! Kolejne 1800zł. Wszelkie nawet najbardziej błache naprawy silnika wymagają jego wyciągnięcia. Nawet odpowietrzenie systemu...
~Paszczak
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
Niedawno stalem sie pelnoletni i zrobilem prawko oraz kupilem te auto. jest super! na naszych polskich drogach jest troszke kiepsko. w srodku jest troche glosno. bardzo malo pali (3l/100km). no w koncu to jest mercedes wiec co do ceny niema sie co dziwic. auto swietne dla ludzi w mlodym wieku. silnik ma okolo 30 kw mocy, na taka kaste wystarczy.
~Psuwacz
Coupe 0.8 TD 41KM 30kW
0,8 CDI to wybór dla tych, którzy oprócz poruszania się po mieście zamierzają czasem "uderzyć w trasę". W zasadzie nie do zajechania. Należy dbać o osprzęt silnika, w szczególności takie elementy jak poduszki silnika, turbina, chłodnica powietrza doładowującego.
~RYCHOMR
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
Dla mnie rewelacja !!!Jest to juz 15 auto w mojej długiej karierze kierowcy! i żaden samochód do tej pory tak mnie nie oczarował!! Z niedowierzaniem natomiast czytam o zużyciu 3l/100 ON.Mój papusia od 4 do 5 w jeżdzie mieszanej. W dalekiej trasie testowany jeszcze nie był.
~miksell
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
Silnik praktycznie bezawaryjny. Samochód ma przejechane ponad 160 kk. Samochód miał jedynie problem z odpaleniem w zimie przy mrozie -25, kiedy parafina się wytrąciła na wtryskach. w samochodzie robiłem: - sprzęgło - rozrusznik
~arkadek1
Cabrio 0.6 62KM 46kW
jak na maly silnik swietnie sie jezdzi szczegolnie po miescie - na dluzsze trasy w sumie tez jest ok - tydzien po zakupie pojechalem nim do paryza - na autostradzie nawet moze jechac 130 km - bez stresu ze sie zaraz rozleci -
~robi
Coupe 0.8 TD 41KM 30kW
jak na silnik diesla musi byc. troche go slychac. terkocze jak kosiarka :) ale to male autko. za malo miejsca miedzy silnikiem a kabina. spalanie ok 4,0 litra. na trasie ok 3,5. przejechalem od jesieni ok 10.000 km i bez problemow.
~Łukasz
Coupe 0.6 45KM 33kW
Bardzo zaawansowany technologicznie. 3 cylinderki, podwójny zapłon, turbosprężarka Garrett\'a, intercooler i 54KM z pojemności 600!!!. Dobra elastyczność, przyjemny odgłos pracy. Ogółem świetnie sprawuje się w tym samochodzie.
~rafi
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
JESLI CHODZI O SILNIK CDI to rewelka jak na 3 cylindry chodzi ok nie trzesie i nie jest glosny , no chyba ze jest zimny ale po 3 minutach robi sie ok jak sie stoi w korku to mocniej slychac silnik pojazdu co stoi za toba :]