Ocena kierowcy - Subaru Forester III

qba30, 13 lat temu
Rok produkcji 2009
Subaru Forester III 2.5 230KM 169kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : i zawieszenie.
Ostatnia odsłona forestera pokazuje że jest wielu niezadowolonych użytkowników lecz bierze się to z tąd że wybierają silniki diesla który jeszcze jest niedopracowany i pojawiają się między innymi problemy ze sprzęgłem.Jestem pewien że gdyby tego diesla nie było znów byłoby 100%zadowolenia. Jeżdziłem wieloma samochodami.A przed zakupem forestera testowałem pare aut z tej klasy i kilka używanych z klasy wyższej. Dla mnie w klasie SUV do 200tys.zł.nie ma konkurencji. Q5,X1,X3 ,czy Glk nie robi wrażenia. testowałem jeszcze grand vitare ,CRV i coś tam jeszcze. Q7, ML czy Land Rover też jeżdziłem bo była opcja że kupię coś używanego lecz auta w dzisiejszych czasach kilkuletnie są dość awaryjne a koszty napraw bardzo wysokie więc została opcja kupno auta z gwarancją producenta.A auta w klasie SUV Premium nie są wcale idealne. Z subaru jest tak że jak ktoś raz wsiądzie i pojeżdzi to już nigdy nie zdradzi.
Tu mógłbym pisać bez końca.Jestem zachwycony.Ten silnik jest fenomenalny.Cichy ale jak dasz mu ostro w gaz to słychać bulgot turbo. elastyczny jakbym jechał turbo dieslem a ciągnie do 8tys.obrotów. Nie wiem jak Wy ale ja się jeszcze z czymś takim nie spotkałem.
Na początku musi się ułożyć,potem biegi wchodzą płynnie.
Doskonale.Auto pięknie wybiera nierówności.Na początku było lekko twarde ale teraz mięciutko.Mi to pasuje bo mimo wszystko dobrze trzyma się zakrętów.
Wysoko się siedzi i przy wyprzedzaniu wszystko widać:)
Wiem że ten samochód nie wzbudza zachwytu na drodze ale mnie to nie przeszkadza.Doceniam komentarze znawców motoryzacji.
tu bez uwag.
Mam 190cm wzrostu i wpasowałem się od razu.Dzieci z tyłu mają bardzo dużo miejsca.
Porównując z innymi autami ten jest najcichszy. Słychać tylko ryk silnika gdy dam ostro w gaz.
Jak na tą pojemność i moc to super.W trasie 8.5 w mieście 10,przy bardzo dynamicznej jeżdzie 15 a chwilami i 18.
są dosłowine trzy drobiazgi typu czeszcząsa roleta bagażnika którą trzeba wyciszyć,rdzewieje wydech i coś tam jeszcze.
Jeżeli ktoś dba o silnik to nic poważnego nie wystąpi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 230KM 169kW [l/100km]

12,0