Ocena kierowcy - Suzuki Liana Hatchback

krowodrzagorka, 10 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Rok produkcji 2002
Suzuki Liana Hatchback 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Dał rade jak na moją ciężką nogę.
Auto na pewno godne uwagi. Jak ktoś trafi zadbany model i najlepiej poliftingowy będzie na pewno zadowolony. Ostatnio widziałem sztukę 4x4 z gazem z 2008 roku za 17 000. W tej cenie z takim wyposażeniem nie ma szans żeby kupić inny samochód. Sprawdzi się na długie trasy jak i do jeżdżenia po mieście. Dobre wozidełko.
Bardzo ciekawa jednostka napędowa. Od dołu bardzo spokojna - po przekroczeniu 4 000 obrotów samurai wyciąga miecz z pochwy. Niestety nie jest to najmocniejszy silnik i wszystkiego co dobre doświadczymy tylko w solowych eskapadach. Z całą rodziną na pokładzie jest dostatecznie. Silnik nie jest zbyt elastyczny ale odpowiednie wachlowanie biegami daje efekty. Ocena - dobry -
Skrzynia przeciętna - biegi dość elastyczne. Nie miałem nigdy większych zastrzeżeń. Czasami nie wchodzi wsteczny za pierwszym razem. Na luz znowu sprzęgło i działa. Ocena dobry
W przypadku szybkich zwrotów akcji warto już znać auto - jak się zachowuje. Jest lekko pod sterowne - na pewno wymaga pewnej wprawy i przyzwyczajenia. Ogólnie dobry -
Widoczność w aucie jest dobra. Na boki do tyły do przodu. Nigdy nie montowałem żadnych czujników parkowania. Łatwo wyczuć bryłę auta. Ocena dobry +
Niestety brakuje schowków, półek etc. Oczywiście trochę wyobraźni nie zaszkodzi i można samemu zaaranżować takie rzeczy. Ocena dostateczna
Tutaj niestety jest bardziej niż średnio - sam nawiew daje radę - w zimie szybko dogrzewa pojazd ale klima niestety mocno obciąża silnik - i robi się bardziej mułowato. Ocena dostateczny -
Dużo miejsca. Auto jest dość wąskie ale wysokie - z tyłu dwie dorosłe osoby ok trzy to już nie bardzo. Z przodu dużo miejsca. Ocena dobra
Wyciszenie bardzo źle. Jak ktoś chce ciszej warto zainwestować w maty wygłuszające na przednie nadkola oraz silnik. Na biegu jałowym silnik praktycznie niesłyszalny, ale po przekroczeniu magicznych 3 000 obrotów jest dość głośno.Są też dość duże lusterka i opływ powietrza przy większych prędkościach również generuje hałas.
Tu to rewelacja była dla mnie. Oczywiście jak w każde auto tak i tu trzeba inwestować ale paliwa a jeździłem głównie na gazie brał tyle samo czy go ujeżdżałem niczym tatarskiego kucyka czy jeździłem jak Papa Mobile. Przeglądy to głównie olej - filtra paliwa nie ma :) - naprawy też raczej koszty niewielkie. W tym aucie się raczej nic nie powinno psuć i tak jest.
Rewelacja. W tej cenie ciężko znaleźć tak wyposażone auto. Warto wziąć je pod uwagę - i nie jest oklepane jak te wszystkie Vageny Pażoty etc
Trochę trzeszczy to tu to tam. Silikon w spray`u i trochę filcu rozwiązuje sprawę.
Nie było usterek uniemożliwiających dalsze poruszanie. Jedyna poważna jaka była to sonda lambda - gaśnięcie i check engine. Na szybko pomagało odpięcie akumulatora - czyli restart.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW [l/100km]

10,1