Suzuki Liana - Oceń swoje auto

lista nadwozi Suzuki Liana
lista silników Suzuki Liana
Ukryj

Oceny Suzuki Liana

5% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 23.02.2005 przez

Uwzględniając korzystną cenę za całokształt dałbym 4+. Wnętrze jest starannie wykończone i wykonane z dobrych materiałow.Audio na dobrym poziomie. Przydatne gadżety, jak np: lampki do czytania lub szyba w drzwiach kierowcy z dwoma funkcjami otwierania- ułatwia to płacenie na autostradach. Schowki w drzwiach to nieporozumienie- nic się tam nie mieści. Brakuje jakiejś półki pod deską rozdzielczą. Podłoga w bagażniku wykonana jest z tandetnej dykty. Trudno jest ją podnieść aby dostać sie do koła zapasowego. Aby wyjąć dywaniki z przodu trzeba używać śrubokręta. Spryskiwacz przedniej szyby mało wydajny. Stylistyka nadwozia, szczególnie sedana może być dyskusyjna. Ogólnie auto jest bardzo przyjemne w eksploatacji. Sprawdza się w mieście i na dłuższych trasach. W naszych warunkach to wygodne auto dla mieszczucha. Nie nadaje się dla kierowców lubiących agresywną jazdę.

dodano 24.09.2009 przez

Liana to przyzwoicie wykonany samochód bez fajerwerków ale i bez poważnych wpadek. Sporo miejsca, dobry silnik z bezobsługowym łańcuchem, może i nie mistrz jazdy na kropelce ale i nie żłopie jak szalony, dobra dynamika na wyższych obrotach, niezłe wyposażenie z naprawdę dobrze grającym audio. Samochód zdecydowanie nie dla osób szukających sportowych wrażeń ale przyjemnie się prowadzący środek umożliwiający miłe i bez problemowe dotarcie do celu czy to blisko czy daleko dla małej rodziny. Na minus: wielkosć schowków w drzwiach, w sedanie zawiasy od klapy wchodzące w objętości bagażnika (tu trochę chłopaki z Suzuki przegieli) i trochę za wysoki poziom hałasu ale dopiero powyżej 3,5tys. obrotów.

dodano 31.01.2006 przez

Za te pieniądze (faktycznie spory upust - kilka ladnych tysiączków od ceny wyjściowej i trochę gratisów do i tak całkiem nieźle wypiasionego autka. Poprzednio tez miałem SUZUKI "śfista" i było to autko praktycznie bezawaryjne. na pewno rewelacyjny serwis - ("Gadimex") solidni i nie zdzierają na przeglądach. Potrzebowałem trochę większego autka, bo muszę wozić niezbyt sprawne starsze osoby, i faktycznie wysokie siedzienia, dobrze otwierajace sie drzwi, dobra wentylacja, dużo miejsca, sprawia, że i starsze osoby są zadowolene z jazdy Lianą. Faktycznie bagażnik dużo, dużo większy niż by to wynikało z informacji producenta.

dodano 24.09.2005 przez

liana to dobry samochód za atrakcyjną cene jedyną jego wadą jest fakt ze nie jest zbyt ładny i wielu ludziom poprostu sie nie podoba!! według mojej oceny samochód jest za wysoki i za wąski!! wiele do zyczenia robi również wentylacja ponieważ szyby szybko zaparowywują a jedynym sposobem jest włączenie klimatyzacji!! prtócz tego samochód jest naprawde smietny poza tym bardzo mało pali przy silniku 1,6 zużuwa paliwa 6,3 litra na 100km i jest jakościowo dobrze wykonany!! następca jeśli będzie miał ładniejszy designe zewnętrzny będzie furorą na polskim jak i na europejskim rynku

dodano 16.11.2004 przez

Obecnie wg mnie najlepszy samochód za takie pieniądze. Jak miłabym drugi raz wybierać też byłaby to Liana. Od końca paźdiernika Liany HB są z nowymi światłami tylnymi (ala Lexus - czyli tzw soczewki i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobają). Jeżeli ktoś jeszcze nie widział to trzeba wejść na stronę w USA (tam Liana sprzedawana pod nazwą AERIO i jest tam prezentowana z nowymi światłami tylnymi, których jestem szczesliwym posiadaczem). http://www.suzukiauto.com/sr_05/aerio/gallery/exterior.php, są też fajne filmy video. Tam dopiero jest rynek...

dodano 22.02.2014 przez

Lianę kupiłem z lekkimi obawami, bo w końcu nie jest to zbyt popularny samochód. Pierwsze miesiące eksploatacji zaskoczyły mnie! Jest to rewelacyjny samochód, całkowicie bezobsługowy, dobrze skonstruowany. U mnie funkcjonuje jako auto rodzinne i sprawdza się doskonale. Średnie spalanie wynosi ok. 6,5-7,0 litrów, co uważam za normę w tej klasie, a odnosząc do to całkowitej bezawaryjności, czyni to Lianę chyba najbardziej ekonomicznym smaochodem jaki znam:) Przez 4 lata nie wymieniałem w nim nic poza klockami i tarczami hamulcowymi.

dodano 18.04.2008 przez

Otrzymałem dokładnie to czego się spodziewałem. Typowy emerytowóz :) Auto na maksa nastawione na komfort jazdy, bez zadnych sportowych aspiracji. Na miasto bomba, na trasie nieco tęsknie za poprzednikiem (Nissan Primera GT). Zakupu nigdy nie żalowałem, duuuuużo plusów i kilka malutkich minusików ale to dosłownie pierdoły. No i nie ma obaw, żeby auto gdzieś zostawić na noc - brak zainteresowania dla zlodziei czy gówniarzy kradnących radia/kołpaki/lusterka/itp...

dodano 26.08.2005 przez

Auto oszczędne, pojemne, w sumie bez awaryjne. Był problem z kontrolką podgrzewania świecy żarowej. Polskie serwisy nie mogły zlokalizować usterki przy pom. komputera. Zrobili to dopiero Słowacy, chociaż diesli nie mają w sprzedaży/!!!/ Naprawa na słowacji - 2 dni sprowadzenie częsci / moduł elektroniczny/ 1 dzień naprawa - umyte i odkurzone auto. Wieczorem z mechanikami piliśmy piwo i gadaliśmy o ... Suzuki diesel . Oni mają Liane 4X4. Fajnie to jeżdzi.

dodano 11.08.2005 przez

Doskonale. Pod warunkiem że świadomie kupuje się taki samochód. To typowe auto dla mieszczuch bez sportowych ambicji. Jeśli ktoś ma ambicje sięgające aut klasy wyższej lub sportowych ale z braku pieniędzy kupuje Liane - będzie krytykować. To skutek kompleksów. Warto zauważyć że auto jest bogato, a właściwie kompletnie wyposażone. Firma nie żąda dopłat. To uczciwe podejście. Jedyna rzecz, która mi przeszkadza, to zbyt małe schowki w drzwiach.

dodano 16.02.2015 przez

Oceniam ogólnie w stosunku do ceny auta, jego możliwości, pracy i niezawodności. Mam go od 2 lat, kupiłem sprowadzonego z Danii ze sprawdzonym przebiegiem. Dobre japońskie wozidełko. Może mało ambitne, ale tanie i niezawodne. Z boku wygląd średni, tył i przód mi się podoba, wnętrze też w miarę dobrze zaprojektowane. Największe wady to hałas powyżej 120 km/h, słaba widoczność w tylnej szybie i czasami stuki w słupkach w zawieszeniu.

;