Lista ocen Toyota Auris I Hatchback (114) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 88 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzeju
Hatchback 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Skrzynia biegow jestem zawiedziony. Co prawda pracuje leciutko, biegi wchodza precyzyjnie, ale zestrojenie skrzyni biegow jest dla mnie przedziwne. Na tablicy jest strzalka sugerujaca zmiane biegow, przy 50 km/h pokazuje mi zebym wlaczal juz 5. bieg. Dzisiaj probowalem jechac tak, ze uzywalem tylko 1,3,5 - strzaleczki w zadnym momencie nie pokazywaly ze mam wlaczony za wysoki bieg, czyli prawde mowiac wystarczyloby pewnie 5 biegow, tyle ze nie...
~Piotr
Hatchback 1.33VVT-i 100KM 74kW
może zacznę od dźwigni zmiany biegów - pomysł jej umieszczenia jest doskonały a szczególnie jak ma się podłokietnik to wtedy ręka w ogóle się nie męczy A co do zmiany biegów w czasie jazdy to wszystko działa płynnie, chociaż mam jeden \"-\" przejście z 4 na 5 bieg nie wciska w fotel, przynajmniej moje auto na tych biegach nie ma jakiegoś widocznego przyśpieszenia Czasem jeszcze występuje problem z w biciem wstecznego biegu, ale może...
~gambolo
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Tragedia: jedyna zaleta tej skrzyni to 6 przełożeń dzięki czemu jazda autostradowa jest w miarę ekonomiczna. Wada: niska trwałość: padające łożyska i wybieraki biegów: - w moim aurisie remont po 130 tyś., wymiana łożysk - 3 tyś. - w brata corolli po 160 tyś: - wymiana łożysk i synchronizatorów - ponad 3 tyś. złotych Oczywiście remont z specjalizowanym warsztacie - naprawa w serwisie to jakiś kosmos cenowy.
~Bodek
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Skrzynia biegów jest biegów jest bardzo krótko zestopniowana. Już przy 55km/h wskaźnik SHIFT sugeruje wrzucenie piątki. Taka skrzynia biegów doskonale sprawdza się w mieście i na podmiejskich drogach ale na autostradzie już nie jest tak miło. Przy 130km/h obroty przekraczają 4000 obr. a co za tym idzie hałas i spalanie jest wyższe niż w innych samochodach z podobnym silnikiem. Brak 6 biegu to największy minus tego samochodu!
~Dawerty
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
W miarę precyzyjna, wygodna zmiana biegów. Skrzynia jak w dieslu dość elastyczna. Chociaż jak ktoś wybiera 1.4 diesla do podróży głownie takich jak ja (praca 70km dziennie) to ten piąty bieg jak dla mnie trochę wysoko się zmienia (zachowanie w miarę normalnych obrotów silnika), ciężko na 5 biegu podróżować w mieście, ale za to przydaję się na trasie takie "dłuższe" przełożenie.
~Maciek
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Skandaliczne zachowanie się pojazdu przy delikatnym ruszaniu na biegu wstecznym pod górke, skrzynia bardzo podrzyca tak asz cały samochód podskakuje i stuka cos o karoserie. jak również biek wsteczny nie zawsze ustawia się tak aby można było go z łatwością włączyć, naserwisie w Szczecinie pan polecił mi podwujne wysprzęglanie jak w Starze 66 z lat 70 sietych.
~Sham
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Mały minus za 5 bieg, który czasem, podobnie jak wsteczny wchodzi z \"chrzęstem\". Jednak z osób, które jeździły tym samochodem - tylko ja mam takie zastrzeżenia. Bardzo duży plus - za umiejscowienie dźwigni zmiany biegów - wyżej, dużo wygodniej niż w większości samochodów.
~zibic90
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Bardzo przyjemnie zmiana biegi, zestrojona jest dość krótko, przy prędkości ok 55 km/h zaleca wrzucenie 5-tki. Brakuje 6-tego biegu, przy prędkości 100km/h mamy 3 tys obrotów, przy 130 km/h mamy 4 tyś - wpływa to na hałas w aucie i spalanie.
~faral2@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Biegi wskakują bez problemow. Do dziwnego ułożenia drążka skrzyni biegow można sie przyzwyczaić bardzo szybko. Brakują porządnego podłokietnika, takiego ktory nie rozklada sie na 100 szafeczek a poprostu podtrzymuje rękę.

Usterki Toyota Auris I

Toyota Auris I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Grzesiu
Hatchback 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Działa doskonale, biegi wchodzą jak po maśle. Każdy bieg leciutko wchodzi, nic nie skrzypi, działa rewelacyjnie. Doskonale zestopniowana skrzynia biegów.Na prawdę rewelacja! Bieg wsteczny z czujnikiem parkowania! POLECAM!
Toyota Auris I Hatchback