Lista ocen Toyota Auris I Hatchback (94) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 108 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kkamil
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Wentylacja - tragedia! Nigdy nie prowadziłem samochodu (a było modeli kilkanaście), w którym dmuchawa nie jest w stanie usunąć pary z przedniej szyby. Jest po prostu za słaba i szczeliny wentylacyjne za krótkie do takiej powierzchni szyby. Zimą 1/3 przedniej szyby pozostaje zaparowana. TRAGEDIA! Ogrzewanie - kolejna klapa! Mały diesel zimą nie nagrzewa się na krótkich trasach. Zamontowana jest niby dodatkowa nagrzewnica, ale... Trzeba...
Hatchback 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Tu znowu jestem zawiedziony. Zawsze ustawialem wentylacje na szybe, co pozwalalo osiagnac taki efekt, ze na nikogo nie dmuchala wprost struga a jednoczesnie osiagalo sie temperature jaka chcialo. Tutaj niby klimatatronik, ale jak dzisiaj wsiadlem do nagrzanego auta to zdeycdowal sie mnie schlodzic huraganem mrozu. Moze i osiagnie sie szybko temperature jaka sie chce, ale przeziebienie murowane.
Hatchback 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Denerwuje mnie klimatronic. W poprzedniej mialem prawie caly czas nastaajwiony nawiew na szybę. Tutaj gdy włączę automatyczną klimatyzację to ona za mnie decyduje że pół powietrza ma dmuchać na kierowcę. Gdy jest auto rozgrzane skutkuje to huraganem zimna na wsiadającego człowieka. Trzeba uważać by się nie przeziębić. W praktyce w upały jeżdzę z ręcznymi ustawieniami
~Andrzej
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Ogrzewania jeszcze nie sprawdzałem. natomiast co do wentylacji mam pewne zastrzeżenia. Przy temperaturze zewnętrznej powyżej 20 stopni w samochodzie robi się duszno, mimo włączonej dmuchawy na 2 biegu. Trzeba jednocześnie włączyć klimatyzację. A w czasie deszczu szyby szybko zachodzą parą jeśli pracuje tylko dmuchawa bez klimatyzacji. Natomiast klimatyzacja działa bardzo dobrze.
~kk
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Bardzo źle! Mały silnik nie jest w stanie zimą sam się rozgrzać, a co dopiero ogrzać wnętrza. Dramatyczna wentylacja nie mogąca poradzić sobie z parującą, ogromną przednią szybą. Zimą czasami 1/2 do 2/3 szyby była zaparowana! W serwisie dowiedziałem się, że to "chyba normalne". Dla mnie jednak nie...
Hatchback 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Nie podoba mi się to, że nie można wybrać nawiewu tylko na szyby - jak się wybiera na szyby to jednocześnie jest na nogi. Klimatyzacja automatyczna też nie jest zbyt udana - jak się wsiada do rozgrzanego samochodu to dmucha z całych sił i o przeziębienie łatwo. W efekcie często jeżdzę na ręcznych ustawieniach.
~Maciek
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Ogrzewania przy włączonym dogrzewaniu spalinowym nagrzewa szybko ale równie szybko samochód chłodzi sie a jeszce nie przyszły mrozy w Szczecinie. Konsola nawiewu umieszczona centralnie w górnejczęści kokpitu( opcja w nie których werscjach) podczas nagrzewania trzaska jak by się łamała!!!!!!
~zec
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
W zimie dosc dlugo nagrzewa sie. Zanim zacznie temeperatura isc w gorze trzeba przejechac 2-3km. Po wcisnieciu przycisku po lewej stronie ( odzysk temperatury ze spalin , czy cos w tym stylu) w srodku robis sie cieplo bardzo szybko (po 1-2 min).
~Jaszczur.
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Ogrzewanie w dobrym stopniu dawało radę ogrzać wnętrze auta,choć przy -15 na tylnych szybach powstawał szron od wewnętrznej strony,ale w środku było ciepło. Klimatyzacją także w dobrym stopniu schładzała wnętrze pojazdu w najbardziej upalne dni.

Usterki Toyota Auris I

Toyota Auris I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Grzesiu
Hatchback 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Rewelacyjna dwustrefowa klimatyzacja! Działa bezszelestnie, cichutko, na prawdę efektywnie. nie wyobrażam sobie, żeby działała ciszej i sprawniej. Nic nie paruje, cichutko, efektywnie, bez zarzutu. Rano podczas rozruchu wsiadam, cieplutko, cicho. Super!
Toyota Auris I Hatchback