Ocena kierowcy - Toyota Auris I Hatchback

Rok produkcji 2007
Toyota Auris I Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Niska awaryjność
Inne : Brak
Auto typowo dla starszej osoby, ja jestem młody, nie pasujemy do siebie, ale nie narzekam. Drogie w zakupie, skromne wyposażeniem. Brak dynamiki, aby wyprzedzić trzeba wrzucić 3. Nie znajdziemy poważnych wad. Po angielsku nazwali by go "A CAR" czyli po prostu samochód. Małe na zewnątrz, duże w środku. 190cm wzrostu znalazłem z przodu dla siebie pozycję i ktoś niższy jeszcze i za mną się zmieści, coś raczej rzadko spotykanego. Idealny przykład auta rodzinnego, na ryby, na grzyby, do lasu i na wczasy, chociaż bagażnik malutki.
Nie znam się za bardzo, dołożyłem LPG, nie sprawia problemów, dość mułowaty. "A CAR" odpala i jedzie
Coś tam ciężej wchodzi 5 i wsteczny, poza tym brakowało by 6 biegu co dodali w nowszym modelu po lifcie. W salonie pewnie było świetnie, ja oceniem po 15 latach
Sztywne i wygodne ale ja osobiście nie czuję w którą stronę pojedzie auto na śliskim, czy jest ślisko itp. Klei jak głupie, przez co cięzko mi je wyczuć w zimie. Idealne dla kobiety czy starszej osoby...
Ma już swoje lata, wszędzie ten rudy nalot u dołu. Współczuję temu co będzie walczył z zawieszeniem. Lakier rysuje się od samego patrzenia
Moim zdaniem co najwyżej średnia. Niestety nie mam dużego porównania, ale jest to auto którym da się przywalić bo do tyłu to jednak słabo widać. Szerokie słupki i te okienka z przodu które nie dają kompletnie nic. Tylna szyba przybliża i to dosłownie
Brakuje podłokietnika. Lewarek, czy ręczny w idealnym położeniu. Bardzo dużo miejsca nad głową. Dużo schowków i pojemne, są uchwyty na kubki. Może irytować trzeszczący środkowy tunel i plastiki, tak ma być, Radio fajne, jak trzeszczy to dać głośniej.
Działa "A CAR". W deszczu jazda na klimie bo parują szyby
Przestrzeń dla wszystkich, brak tunelu środkowego z tyłu.
Odejmuję gwiazdkę bo trzeba piłować ten silnik, a jak się piłuje to jest głośno na dłuższą trasę, lub jadąc szybciej. Dlatego nie jeżdżę szybciej, wychodze z założenia że zycie przeciętnego człowieka jest zbyt krótkie aby sprawdzić prędkość maksymalną i coś w tym jest.
Drogie w zakupie, części porównywalne, pali przewidywalnie do 10l w mieście do 7 w trasie
Trzeszczące plastiki, nalot korozji, traktować jak grata, ewentualnie jak sprzęt AGD. Działa, to nie grzebać bo przestanie.
Ykhm.... kurde przypał nic... O wiem! zamek z kluczyka się nie otwiera, bo się zastało, a wkładki zamka nie idzie nigdzie dostać. Nieistotne bo otwiera się z pilota dopóki ten działa. Często przepalają się żarówki.
Znam historię od nowości - oleje i filtry, oleje/filtry, oleje/filtry/opony i gdzieś tam pompa wody, tarcze klocki, świece, klima. Poważnych czy drogich usterek nie było, chyba za mały przebieg

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Toyota Auris I Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW