Lista ocen Toyota Auris I Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW 2006-2010 (35) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~harjar
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Kupując Aurisa z silnikiem 1,6 Dual VVT-i mającym 124 KM trzeba mieć na uwadze, że musi on coś "pić". Choć podkreślić muszę, że w porównaniu z silnikiem 1,4 (beznyna) zużycie paliwa nie jest duż większe a osiągi o wiele bardziej zadowalające. Tak, że porównując zużycie paliwa w obu tych silnikach do osiągów jakie one zapewniaą zdecydowanie polecam silnik 1,6. Przeglądy - Jeżeli chodzi o przeglądy to Aurisem, którym jeżdzę obecnie jeszcze nie...
~slongin@o2.pl
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Wiedziałem co kupuję, jeżeli chcę \"jechać\" a nie przemieszczać się to muszę się liczyć ze wzrostem paliwa ponad deklarowaną w instrukcji. Poza wymianą piszczących klocków hamulcowych po 3 tygodniach użytkowania odpukać (może jeszcze działa). Mam dużo uwag ( negatywnych) pod adresem serwisu nowakowskitoyota.pl na Bielanach we Wrocławiu. Kiedy kupujesz samochód jest bajkowo, później, jak zawsze. W pewnym momencie spytałem - czy to rzeczywiście...
~Bodek
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Wg producenta Auris w mieście spala średnio 9,0. Mój samochód wg wskazań komputera spala ok pół litra mniej. Natomiast poza miastem odwrotnie. Producent podaje 5,9 a mój Auris spala jakieś pół litra więcej. Można zejść poniżej 6.0 tylko jeżeli będziemy jechać poniżej 100km/h. Jeżdżę raczej spokojnie. Żadnych wyścigów i ruszania z piskiem kół, ale jak wjeżdżam na autostradę to nie po to żeby wlec się 90 km/h
~Jaszczur.
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Jak kupiłem auto to miało przebieg około 6000km i było po kobiecie,powiem tak samochód w cale nie chciał jeździć i strasznie dużo palił przy niezbyt wysilonej jeździe około 9,5L/100km.Po moim intensywnym docieraniu samochód się troszkę rozbudził i już można się nim dynamicznie poruszać. Przy spokojnej jeździe w trasie spalanie wyszło 6,2L,średnie wychodzi w granicach 8L,przy ostrej jeździe 10L.
~Andrzej
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Po przejechaniu trasy urlopowej (ok. 2.500 km) komputer pokazał średnie zużycie 7,1 (a więc dokładnie tyle ile podaje specyfikacja fabryczna). Jednak jazda urlopowa - to głównie autostrady i drogi szybkiego ruchu. Po miastach jeździłem niewiele. Natomiast przed wyjazdem na urlop przejechałem po mieście ok. 1.500 km. i wykazane zużycie - 9.8 lt. Z tym, że to było nowe auto.
~Chris
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Znośnie, czyli dobrze. Dynamiczna jazda na trasie to przedział 6.5 - 7.1 /100 km, przy czy ta większa wartość przy sporych prędkościach (ok. 140 km/h, w porywach do 170 km/h). W mieście ok. 8.8. Zbiornik wystarcza na jakies 10 dni normalnego użytkowania auta w mieście (z dojazdem do domu 10 -15 km od centrum)
~janusz
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Po dwóch dniach jeszcze niewiele można powiedzieć. Zmienianie biegów wg wskaźnika daje możliwość oszczędności paliwa (nie wiadomo z jakim skutkiem dla silnika). Średnie spalania podałem "na odczepnego" bo inaczej program nie przyjmie tych danych.
~jarhar
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Samochód choć ma 124 KM i pojemność 1,6 średnio zurzył mi w jeździe mieszanej 6,6 litra benzyny 95/100 km co w porównaniu z silnkiem 1,4, który miał mój poprzedni Auris jest, biorąc pod uwagę moc silnika 1,6 wartością bardzo dobrą.
~zibic90
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Ceny części są akceptowalne, nie serwisuje w ASO tylko u mechanika, części cenowo na poziomie VW. Spalanie jest na akceptowalnym poziomie u mnie ok 6,5-7,0 l/100 jezdne głownie do pracy - ok 40 km

Usterki Toyota Auris I

Toyota Auris I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~faral2@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Na mieście ma apetyt. Spodziewałem sie czegoś ekonomiczniejszego. Uświadomili mnie jednak znajomi że wcale nie jest tak źle, jeden ma cordobe, drugi A4 , trzeci Focusa. Na trasie jest bardzo OK
Toyota Auris I Hatchback