Ocena kierowcy - Toyota Auris I Hatchback

s, 14 lat temu
Silnik 1.4 D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2008
Toyota Auris I Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Ja spędzam dużo czasu w samochodzie więc ważne jest dla mnie jego wnętrze a tutaj Toyota się nie popisała.Spasowanie ok natomiast ich jakość to katastrofa. Nie wiem czy jakieś auto z tego segmentu ma tak tandetną i twardą deskę rozdzielczą. Po 20 tys. km cała skrzypi. Na razie bez poważnych awarii ale to właściwie nowy samochód. Chyba troche przereklamowany.
Silnik idealny do jazdy w mieście. W trasie trochę za słaby. Mimo swoich 90 km b.żwawy. Zdecydowanie lepszy wybór od 1.6 benzyna.
Wersja 6-biegowa. Mało precyzyjna. Przez pierwsze 10 tys km problemy z wysprzeglaniem.
Samochód prowadzi sie bardzo dobrze o ile droga jest płaska. Na wybojach tył podskakuje jak piłka i zawieszenie generuje duże hałasy.
Problem z widocznościa do przodu, poza tym ok.
1. Wskaźnik paliwa - nieczytelny 2. Obsługa komputera - ręce można sobie połamać 3. Podłokietnik - nie wiem kto to zaprojektował ale niech ktoś tam spróbuje położyć łokieć. 4. Fotele niewygodne, krotkie siedziska, ponieważ jestem wysoki mam problem z ustawieniem fotela. 5. Może troche marudze ale kształt bocznej tapicerki to pomyłka. 6. Brak wygodnego miejsca np. na telefon. Reszta OK. Praktyczny system składania tylnych foteli.
Bez zarzutu
Miejsca sporo nawet dla 4 osób. Z tyłu płaska podłoga bez środkowego tunelu. Bagażnik b. mały
Jak na silnik diesla - super !
Myślałem że będzie lepiej. W końcu to mała pojemność.
70 tys zł, wersja Luna. Za takie pieniądze teraz wybrałbym coś innego.
Skrzypią tandetne plastyki. Falowanie obrotów na biegu jałowym.
Bez uwag.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D-4D 90KM 66kW [l/100km]