Lista ocen Toyota Avensis I Kombi (78) - Ergonomia

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Forza
Kombi 1.6 110KM 81kW
Bardzo przyzwoicie. Konkurencja z tamtych lat może uczyc sie od Toyoty. Mnóstwo schowków, często takich, które zaskakują umiejscowniem. Naprawde dobrze. Na minus wypadający schowek na okulary przy panelu oświetlenia. Plastiki trzeszcza juz przy przebiegu 150k (po tylu latach oryginalny). Również na minus brak kieszeni na fotelu kierowcy - niestety występuje w mojej wersji wyposażenia. Dla niskich kierowców fatalny pseudo-podlokietnik. Nie...
~Gliwiczanin
Kombi 2.0 128KM 94kW
Trudno napisać cokolwiek negatywnego - wszystko zostało dokładnie przemyślane i wykonane z japońska precyzją. Każdy element wyposażenia został przemyślany tak by był we właściwym, intuicyjnym miejscu, by zawsze działał prawidłowo i niezawodnie. W dobie sterowania mnóstwem funkcji - także tych podstawowych - za pomocą tabletu, tradycyjne włączniki i pokrętła zawsze są pod ręka i nie odwracają uwagi od prowadzenia pojazdu i koncentracji na...
~ambienT
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Bez fajerwerków stylistycznych, wszystko na swoim miejscu - kto jeździł japończyko/anglikami z tamtych lat wsiada do auta i od razu wie gdzie co jest i co do czego służy. Zamykany schowek, 2 podstawki na kubki, pojemny i komfortowy podłokietnik z tyłu, mniejszy schowek na miejscu przedniego podłokietnika (samego podłokietnika brak), kieszeń w fotelu kierowcy, standardowe kieszenie w drzwiach, schowek na okulary - ocena doskonale.
~rav
Kombi 1.6 110KM 81kW
Dużo schowków, przyciski i pokrętła na miejscu i proste w obsłudze. Zbyt wysoka pozycja za kierownicą, fotela nie da się już bardziej opuścić a ciągle mam za wysoko. Z kolei podłokietniki są za nisko. Mam ponad 180 cm wzrostu i nie mam dobrego podparcia łokci mimo, że teoretycznie są podłokietniki. Widać, że auto jest przewidziane dla znacznie niższych osób. Nie jest źle, fotele są wygodne i nie męczą na dłuższej trasie.
~Andrzej
Kombi 1.8 110KM 81kW
Czujnik deszczu wycieraczek - coś potwornego. Brak możliwości odczuwalnego zredukowania czułości czujnika lub przejścia na sterowanie manualne z regulacją prędkości pracy - zgłaszałem to podczas przeglądu gwarancyjnego - stwierdzono, że jest OK. I w dalszym ciągu wycieraczki pracują jak chcą - no przecież one wiedzą lepiej czy pada intensywnie czy nie.
~renia-s@go2.pl
Kombi 1.6 101KM 74kW
uwielbiam, bo wszystko mi sie miesci, schowki wystarczaja, poza tym- bagaznik w kombi swietny, wchodzi wszystko, lacznie z deska snowboardowa jak nie chce mi sie jej na dach wrzucac... jedyne, co klopotliwe dla mniejszych- gdy jakis drobiazg poleci w glab bagaznika to albo trzeba wejsc kolanami do wewnatrz albo otowrzyc siedzenia tylne:)
~Jerzyk1969
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
Bez zastrzeżeń, wszytko pod ręką i tam gdzie trzeba. Jedyny drobiazg który mnie irytuje to sterowanie radiem bezpośrednio na kierownicy, w poprzednim samochodzie (Ford Focus I) był dodatkowy drążek za kierownicą i zawsze był w tym samym miejscu, tutaj ciągle mam problemy z trafieniem w klawisze...może nie wszystkim to przeszkadza, ale...
~darkusz@op.pl
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Nie jestem olbrzymem, ale postura bardziej mikra pewnie pasowałaby do podłokietników. Dla mnie zbyt nisko. Ponadto deska troszkę jednak z ubiegłego wieku, ale konstrukcja także:). Brak uchwytów na napoje, bo to koło ręcznego, to niespecjalnie. Ale można przywyknąć.
~Dawid
Kombi 2.0 TD 90KM 66kW
W środku zawsze denerwował mnie brak podłokietnika. Reszta OK. We wnętrzu nie trudno doszukać się niedoróbek i oszczędności ze strony producenta, ale ogólnie jest nieźle. Bez problemu można się wygodnie usadowić, a wszelkie przełączniki są pod ręką.
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis I Kombi
6,7
7,8
10,9
~Blondyn
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Wszystko pod ręką, łatwo wszystko ustawić, nawet w czasie jazdy. Praktyczne schowki w drzwiach i podłokietniku. Duży i czytelny wyświetlacz radia, praktyczne pokrętła do klimy i ogrzewania.
Toyota Avensis I Kombi