Lista ocen Toyota Avensis I Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW 1999-2002 (37) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin.
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Auto jest bardzo ekonomiczne,przy delikatnej jeżdzie. Aby to osiągnąć, jak w każdym aucie należy szybko dojść do wybranej prędkości na 5 tym biegu. Zmianę sugeruję przy max 2.200 rpm. Auto do 120 km/h pali około 6-8L w zależnośći od wiatru i nachylenia drogi. Również przy prędkości 140 km/h można uzyskać taki wynik spalania, masa auta na to pozwala, powyżej tych prędkości auto jest zbyt lekkie i opór powietrza drastycznie zwiększa spalanie....
~Blondyn
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Kupując to auto byłem przygotowany na to, ze napewno nie będzie palić poniżej 5 litrów, ale co tu chcieć, ta maszyna dość sporo waży i ma 110hp. W mieście jeżdżę bardzo mało więc nie jestem w stanie określić ile w tych warunkach spala. Poza miastem najmniejszy wynik jaki uzyskałem to 5,3 litra (jazda super eco). Jazda standard to średnio 5,6 do 6 litrów. Jeśli chodzi o przeglądy to wymiana oleju z filtrem, plus filtr powietrza i kabinowy to...
~macx25
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Zużycie paliwa takie se nie za duże nie za małe, w granicach rozsądku. W trasie do prędkości przepisowej autko nie wykazuje jakiegoś większego apetytu na paliwo.Jedyna dość poważna wada to dosyć wysoka cena części mowa o oryginałach bo nie uznaje zamienników. Ostatnio wymieniałem kompletny rozrząd z filtrami i olejem to koszt 1650zł jedyne pocieszenie jest w tym że oryginalny rozrząd wytrzyma ok 130tyś km Dużo czytałem o dwumasie i to także...
~sl
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
w mieście trzeba się napocić aby zachować dobre spalanie. To nie auto do centrów dużych miast. Jego żywiołem są trasy i prowincja. Eko driving w Poznaniu to około 6-7l/100km ale na trasie zbliżamy się do 5l/100km. Jego mułowatość pozwala na pozbycie się wyścigowych zapędów a komputer ze spalaniem chwilowym nauczy jeździć oszczędnie. Założyłem szersze opony co poskutkowało wzrostem spalania o 0.2-0.3L
~Andrzej
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
mało awaryjne auto w porównaniu do konkurencji spalanie to zależy jak się jeździ , tym autem można uzyskać na trasie wynik nawet 4.1 litra. na 100 km. Po przejechaniu 300000 tys. km,trzeba dokładać , ZACZYNA SIĘ PSUĆ, pamiętać należy o tankowaniu tylko dobrego ON silniki d4d nie lubią zanieczyszczonych paliw
~Tymek
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Zużycie paliwa w normie - minimalne średnie na trasie 5,5l / 100 km, maksymalne w mieście w zimie (permanentnie nierozgrzany silnik) 9,5l/100 km. Przez 2 lata użytkowania nie było żadnej awarii (!!!), tak ze nie było konieczności jakiejkolwiek wizyty w serwisie, wymianie podlegał jedynie olej i filtry.
~mansoft
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
mile zaskoczenie dla osob ktore cenia sobie rowna plynna jazde... przy odrobinie ciezszej nodze niestety - kazdy silnik swoje potrzebuje ale ogolnie dieselek moze nie tak oszczedny jak francuzy ale zadowalajacy naprawy? poza wymiana oleju i rozrzadu nic nie robilem wiec nie wiem przez rok ponad (30 kkm)
~darek dzidzi
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
wiadomo jak jadę 190 na autostradzie to pali nawet 12l. W mieście około 7.5 litra, w trasie przy predkościach 100-130 5.9 litra. Za te osiągi uważam ze spalanie bardzo dobre. ceny na srednim poziomie, duzo zamienników. Z resztą wymieniam tylko klocki i łączniki stabilizatorów, :-)
~darkusz@op.pl
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Spalanie zawsze powinno być mniejsze, a w zasadzie to najlepiej, żeby żadne:). Ale w warunkach miasta poniżej 8 l to spokojnie się osiąga. Części drogie albo bardzo drogie, zależy, gdzie kupujemy. Naprawy serwisowe - jak nie ma innej możliwości. Zwykle u znajomego mechanika.
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis I Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
6,7
~przyjaciel
Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
Ekonomiczność oceniam dobrze. Spalanie było bdb. Ceny przeglądów nie były mała, ale nic sie nie psuło w tym samochodzi, więc były tylko wymieniane bieżące rzecz (oleje, filtry, pasek klinowy...). Niestety części do japończyków nie należą do najtańszych.
Toyota Avensis I Kombi