Lista ocen Toyota Avensis I (91)

~Gliwiczanin
Kombi 2.0 128KM 94kW
AVENSIS trafiła w moje ręce gdy miała 12 lat i 455tys km udokumentowanej historii w serwisie TOYOTA. Przez kolejne 10 lat dołożyłem do tego wyniku kolejne 75tys i jedyną wadą mojego egzemplarza była .... niezawodność. Dobry mechanik, systematyczne, coroczne przeglądy eksploatacyjne, wymiany płynów i filtrów to recepta długowieczności tego modelu. Niestety, AVENSIS pierwszej generacji zestarzał się optycznie, a ponieważ nigdy nie miał...
~JA
Sedan 2.0 128KM 94kW
Auto użytkuję prawie 10 Lat, zaraz po zakupie zainstalowana instalacja gazowa, która sprawowała się przez cały czas znakomicie ( zrobione ok 150 000 na LPG) Przez cały okres eksploatacji spisywała się bardzo dobrze i nigdy nie miałem większych problemów, właściwie tylko eksploatacja. W chwili obecnej ma 20 lat i jeździ głównie po mieście, miała małe wpadki z hamulcami- raz skorodował wężyk i hamulec wpadł, a drugi raz spadły okładziny z...
~Luki
Sedan 2.0 128KM 94kW
Dobry, niezawodny, rodzinny samochód z dość oszczędnym silnikiem, niestety z racji marki ceny raczej wysokie, to samo tyczy się części i autoryzowanego serwisu. Polecam znaleźć jakiś zwykły sprawdzony warsztat i tam dokonywać napraw i przeglądów. Można oszczędzić na oryginalnych częściach (są zamienniki) ale oby nie przesadzić bo chłamu też jest dużo.
~Prezes
Sedan 2.0 128KM 94kW
Bardzo dobry samochód. Bezawaryjny, ładny i nierzucający sie w oczy ( dla mnie to zaleta), przy tym ekonomczny i wygodny.
~Piotrek
Sedan 2.0 128KM 94kW
generalnie po 0,5 roku można przywyknąć do drobnych ciągłych napraw ale na Boga niech nie piszą, że to auto bezawaryjne!!! Jeździłem wcześniej Oplem Calibrą przez 5 lat i nie miała tylu napraw przez ten okres co teraz Toyota w pół roku!!! Przypomnę: Zawieszenie - drążki kierownicze, maglownica (regeneracja bo nowa to szok cenowy!!), wszystkie tuleje metalowo gumowe (uwaga w toyocie o przekroju prostokąta!!), łaczniki stabilizatorów, DWA...
~adamgt@o2.pl
Hatchback 2.0 128KM 94kW
NIe ma dobrze, bo auto nie daje praktycznie zadnej radości z jazdy, raczej dla ludzi podchodzących do samochodu z kalkulatorem i traktujących go jako przedmiot służący przemieszczaniu z A do B. Okazało się, że się do nich nie zaliczam.
~mpuchalski@pro.onet.pl
Sedan 2.0 128KM 94kW
samochód b. przyjazny, wygodny, pewnie trzyma sie drogi, niemal bezusterkowy. Hamulce takie sobie. Automatyczna klima nie zawsze radzi sobie z usuwaniem zaparowania tylnej szyby w liftbacku, a potrafi przeziębić kierowcę.
~goblin1120
Sedan 2.0 128KM 94kW
Bardzo wygodne auto, gorzej sobie radzi w zakrętach, słaba blacharka. Dobre wyciszenie, dobrze sprawdza się w długich trasach.
~Użytkownik szczęśliwy Toyoty
Kombi 2.0 128KM 94kW
Auto strasznie nudne i mdłe ale kocham je ze względu na komfort jazdy i nikłe koszty utrzymania. Dla 4 osobowej rodziny super. I nie kusi złodziejów.
~Jacek Janiszewski (jacjan@poczta.fm)
Sedan 2.0 128KM 94kW
Samochód komfortowy. Spisuje się doskonale na długich trasach. Dobra dynamika w "potrzebnych" sytuacjach. Dobre hamulce (nie miałem na szczęście potrzeby testowania ich maksymalnej drogi hamowania). Dość wysokie koszty eksploatacji (jak narazie tylko paliwo ale zaraz ubezpieczenie i przegląd). Do jazdy na miasto trochę uciążliwy i mało zwrotny.