Lista ocen Toyota Avensis II Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW 2005-2009 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~misiek3691
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Silnik bardzo elestyczny, ciągnie jak głupi. Jest bardzo cichy jak na diesla. Ma inną charakterystykę pracy niż silniki VW, D4D ciągnie równomiernie przez cały zakres obrotów. Napewno są lepsze silniki, wczesniej też miałem toyotę z silnikiem D4D 116km, i z tymi silnikami kompletnie nic się nie dzieję zero ingerencji mechaników, tylko wymiana płynów i oleju co 15000 km. Polecam szczególnie odmianę 150 KM.
~szymon
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Jak czyta te żenujące komentarze na nie to śmiać mi się chce Toyota to najlepszy światowy producent samochodów !! To jest moja 2 toyota również Avensis i chodzi bez żadnych zarzutów nie bierze ani grama oleju nie mam kłopotów jak inni z tarczami itp. Ludzie toyota to światowy producent samochodów i za tą kasę macie piękny komfortowy samochód !
~Luko
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Jedyny minus to problem z uszczelką pod głowicą. Plus za to że Toyota wymieniła głowicę w ramach gwarancji. Nie mam się więcej do czego przyczepić, może poza dynamiką jak na 320Nm i 150KM to jakoś słabo jedzie - dołożyłem BOX'a na 180KM i dla mnie jest wystarczająco.
~kusiutheone@o2.pl
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Silnik zapewnia wystarczająco mocy dla tego auta. Jak na diesla pracuje cicho i jest wystarczająco elastyczny. Pozwala z jednej strony na łagodną/ekonomiczną jazdę z drugiej strony jak zaistnieje potrzeba potrafi zapewnić wciskanie w fotel nawet na 4 biegu.
~marek woszczyńsk
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Silnik i jego walory to najwiekszy plus auta no moze poza tym ze w temperaturach około -10stopni poprostu nie zapala mialem tez awarie spalania na piatym cyl. czy cos takiego wgrali nowe oprogramowanie i mialo byc dobrze ale nie bylo wiec znowu serwis
~krzysztofbialy@neostrada.pl
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
To samochód "klubowy" - ma bardzo dobrze zharmonizowany rozwój mocy w całym zakresie. Nie szarpie z dołu jak tdi, ale ciągnie mocno do 4 tys. Na autostradzie tdi poniżej 2.5 l nie bardzo ma czego szukać. No i ta cisza!
~luky
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Jestem generalnie zadowolony z mojej avensis, mam zastrzezenia do skrzyni biegow,chodzi o trudnosc wrzucenia pierwszego biegu.Jezeli ktos pisze o braku mocy w tym aucie, to raczej nie potrafi jezdzic Dieslem.
~Marcin
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Gdyby nie te wpadki z silnikami D4D, było by super. Na szczęście podejście firmy do klienta rewelacja. Wymiana silnika w 7 letnim samochodzie na koszt Toyoty.
~lechunw@poczta.onet.pl
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
VW 1,9 idą w odstawkę, mimo braku żyłowania silnika. po prostu inna technologia.lepsza,duzo lepsza. delikatna turbodziura, ale do zaakceptawania
~Bodek
Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW
Dużo piszą o tych uszczelkach pod głowicą ale u mnie przez 199000 km (odpukać) nic się nie dzieje.
Toyota Avensis II Kombi