Lista ocen Toyota Avensis II Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW 2002-2005 (30) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andrewj@op.pl
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Spalanie (z właczoną klimą): od 5-6 l (poza miastem) do 7-8 l (miasto). Komputer resetuje spalanie po kazdym tankowaniu, co ogranicza ocenę. Nie jest uwzględniana rezerwa w pokazywaniu zasięgu, a jest na to 6-8 litrów. Po wymianie koła dwumasowego na jednomasowe wydaje mi się, że spalanie jest ciut większe. Silnik nie jest wybredny co do jakości paliwa, może jeździć na paliwie bardziej zasiarczonym. Sam jeździełem na ON z Rosji i było OK....
~sz00gun
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Moje auto to 2.0 D4D i spala mi: według komputera na trasie ok. 5,2 l/100km w mieście około 6,7 l/100km. Lecz z moich obliczenia przy tankowaniu do pełna spala mi nawet do 8 litrów ON na 100km w mieście!!! i ok. 7,5 litra na trasie... Dość dużo. Problemem nie jest to, że spala do 8 l/100km bo to w końcu klasa średnia wyższa, ale te rozbieżności komputera a swoich obliczeń...
~sz00gun
~Marek
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
jestem użytkownikiem od 2 lat wiec mam juz wyrobione pozytywne zdanie D4D pali mi na trasie spokojna jazda 90 km/h 5 litrow przy ok 130km/h ok 5,6 l w zime gorzej na trasie bylo nawet 5.8 ale to zima i mroz wiec moze ma to jakies znaczenie
~Antoni gg 9777603
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Przeglądy strasznie drogie. Byłem tylko na pierwszym i już tam nie pojade. Spalanie mogłoby być niższe. 6 litrów średnio ( 90% trasa) to troche za dużo w porównaniu do Octavii czy mercedesa CDI.Może odwdzięczy sie w przyszłości bezawaryjnością.
~slawek z gdanska
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Zuzycie paliwa bardzo dobre przy lekkiej nodze. Komputer oszukuje na 25%. W czasie przeglądów zgłaszałem problem, ale udaja że nie wiedzą o co chodzi. Ponadto wskazania komputera sa jakieś bardzo dziwne i niezrozumiałe, ze zresetowaniem wskazań włącznie!
~Rafał
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Miasto około 8 litrów na 100 km, trasa 6,5 litrów na 100 km, jazda mieszana około 7 litrów na 100 km. A jak się postaram to nawet 5,5 litra na 100km. Sądze, że to przyzwoite wyniki, zwłaszcza, że przemieszczam się dość sprawnie.
~Marek Błonie
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
coz moge powiedzic testowałem ją nie raz i powiem tak jak jedziesz z full rodzina + bagaż nad morze srednio 100 km/h to spalanie nie winno byc wieksze jak 5,2 l jak dasz 120-150 to 6 l
~Nemhoteb
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
ZA OSTATNIĄ WYNIANĘ PASKA ROZ. PO WIELKIM TARGO Z TOYOTĄ ZAPŁACIŁEM 750ZŁ ZA KPL.-TO B.DOBRA CENA. W ASO TOYOTA ZROBIŁEM OKOŁO 10 PRZEGLĄDÓW WIĘC ZNAM CENY!
~rgd@op.pl
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
6,5 średnio ?, zobacze jak pociągnę latem przyczepę kampingową, przy większych szybkościach 150-160 wydaje się że auto jest nastawione na zwiększoną konsumpcję
Toyota Avensis II Sedan