Lista ocen Toyota Avensis II Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW 2002-2005 (31) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andrewj@op.pl
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Ogólnie ok. Z mankamentów: rzadko ale mam problemy z jedynką i wstecznym gdyż nie chcą wejść, na dwójce za szybko mi się jedzie (w porównaniu do Yarisa - moj poprzedni samochod). Brakuje 6-tego biegu - powyżej 140 km - jest głośniej i spalanie bardziej rośnie. Należy pamiętać, że licznik zaniża odczyt o ok. 7 km (jadąc licznikowe 130 km/h na GPS jest 123 km/h) Z ciekawostek do wersji SOL można dołożyć tempomat bo cąła instalacja jest...
~sz00gun
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Skrzynia biegów sprawuje się bardzo dobrze. Jedynym minusem w tym dziale to sprzęgło. Jeżeli auto trochę stoi, sprzęgło skrzypi w przypadku wciskania go. Także wciskanie jego jest dość twarde, z biegiem czasu można się przyzwyczaić... (Problem wielu kierowców tej marki).
~sz00gun
~Marek Błonie
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
skrzynię biegów oceniłbym na 4 no cóz perfekcyjna to ona nie jest w porównaniu z moim seatem toledo z 99 r ups nie ma szans ale tak w ogóle jest ok . ps miałem sposobnosc jazdy peugotem 206 i 307 tam to dopiero jest skrzynia do bani.
~Antoni gg 9777603
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Biegi wchodzą bardzo dobrze. Od czasu do czasu chaczy wsteczny, ale ponowne naciśniecie sprzęgła załatwia sprawę. Szkoda tylko, że nie ma 6 biegu.
~Mareczek
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Nigdy nie miałem sytuacji że nie mogłem wbić biegu, skrzynia zapewnia doskonałe przyspieszanie optymalna prędkość dla każdego z biegów.
~Marek
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
przecietna mnie niczym nie zachwyciła a majac wczesniej seat toeldo TDI byla o wiele lepsza ale to moja osobista sugestia
~grzegorzgruba@yahoo.pl
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Skrzynia biegów świetnie działa. Nie ma konieczności częstej zmiany biegów nawet w mieście.
~looool
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Nie ma rewelacji, biegi ok, ale sprzęgło chodzi trochę topornie i rzeba się przyzwyczaić.
~Szymek
Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Pracuje bez zarzutu, nie piszczy nie haczy,tylko to sprzęgło twarde, na dłuższą metę noga nawala.
Toyota Avensis II Sedan