Toyota Avensis II 2.0 D-4D 116KM 2002-2005 - Oceń swoje auto

Oceny Toyota Avensis II 2.0 D-4D 116KM 2002-2005

Podobnie jak w segmencie Klasa średnia (4,22)

dodano 15.12.2003 01:48:30 przez

To wprawdzie wersja podstawowa "SOL " ale jakie było moje zdziwienie gdy chciałem podgrzać lusterka. Sądziłem że zepsute. Co jak co ale żeby w aucie tej klasy nie było lusterek podgrzewanych ? Przyznam że kupując nie sprawdzałem czy ta opcja jest w standardzie bo .... to już standard w autach niższej klasy !! Podobna sytuacja dotyczy podgrzewanej przedniej szyby. Druga sprawa to silnik. Moment obrotowy niższy niż być powinien aż o 11%. Auto dynamicznie przyspiesza ale po założeniu boxa osiągnąłem niewiele ponad to co deklaruje fabryka! Tylko że za dopłatą. Uchwyt na napoje umieszczony nad panelem radia to już rewelacja. Wychlapałem trochę coli i już przyciski od radia kleją się z obudową. Ogólne wrażenie psuje też sprzedawca niszcząc barbarzyńsko pod pretekstem przebudowy na wersję ciężarową trzeci pas bezpieczeństwa na tylnych siedzeniach. Dlaczego mają odkręcać skoro prościej jest przeciąć? Można dokupić za 650 + montaż :))). Tylko dlaczego mam płacić dwa razy? Tłumaczenia sprzedawcy: "robimy zgodnie z przepisami" nie przemawiają do mnie. Na ten przykład we wcześniejszych (VW i Mitsubishi) odkręcony z nowego auta pas leżał w bagażniku. Ogólnie oceniam nową Avensis pozytywnie. Potencjalnym nabywcom polecam jednak przemyśleć decyzję. Może konkurencja oferuje za podobną cenę trochę więcej niż to co Toyota z Avensisem w wersji SOL.

dodano 31.07.2003 22:26:15 przez

jeżdze toyotami od 1988 nowymi corolla z 1988 jeżdzi do dzis ,z 93 tez ,97 też ,potem zachcialo mi sie vectry 2,5v6 byl to samochod do kitu ,kupilem avensisa ale mialem obawy ze to anglik poprzednie corolle były japońskie ,ale jakos sie przekonalem i do anglika .Tylko troche zlłe plastiki w środku.Teraz odbieram avensisa hai turbodisla ( brązowy z jasna skóra ) odrazu wsadzam mu chipa co da mu 136 KM.Nie zamienie na inny samochod jakby nie paliwo i plyn do spryskiwacza byloby super a tak trzeba cos przy nim zrobić .Żadnych usterek a przez nie cale 2 lata zrobilem 105000km .Nowego odbieram 15 08 2003 i nie moge sie na niego doczekac zeby pojeżdzic nim w lukach z tym najlepszym tylnym zawieszeniem AY LOVE Avensis4D4 i przyzekam ze bede cie Avensisie kochał lepiej niż żone ,bo ciebie moge miec tylko takiego jednego a żon kilka

dodano 18.04.2004 19:51:39 przez

totalne rozczarowanie: 1. od nowosci: powyzej predkosci 120 km/h pojawia sie uciazliwy gwizd - 4 krotnie stacje obslugi probowaly ustalic przyczyne i bez efektu, az centrala w W-wie wpadla na pomysl, ze to nie wada ale uroda avensis kombi - slowem robia z klientow idiotow. Sam z Toyota nie wygram wiec trzeba isc do prawnika... 2. po przejechaniu 11 tys km zaczelo z tylu w zawieszeniu cos trzeszczec - w salonie posmarowano mi wahacze ale po 3 dniach trzeszczenie pojawilo sie ponownie: teraz czekam na spprowadzenie nowych 2 wahaczy z magazynu w Belgii. 3. pojawila sie rdza na gornej krawedzi prawych drzwi!!! Naprawa wymaga oddania samochodu na 2 dni do lakiernika a za samochod zastepczy trzeba zaplacic! to skandal -przeciez samochod jest na gwarancji! 4. kratka takze trzeszczy....

dodano 30.01.2012 12:41:02 przez

Jeśli ktoś oczekuje od tego samochodu mnóstwa bajerów lub sportowego zacięcia, będzie rozczarowany. To samochód, który ma służyć długiej i spokojnej eksploatacji. Sprawdzone rozwiązania, prostota i niezawodność, to cechy najlepiej opisujące Toyotę (co do niezawodności to jest niestety gorzej niż było, ale i tak o niebo lepiej niż u konkurencji) Wersja kombi którą posiadam, to raczej wygodna limuzyna z większym bagażnikiem, niż typowe, dostawcze kombi. W 5 osób jedzie się komfortowo i to na długich trasach (wygodniej i więcej miejsca niż w Passacie, ale ustępuje Mondeo). Zatem, jeśli nie chcecie często zaglądać do mechaników i macie 2-3 dzieci, "Ave" jest zdecydowanie godna polecenia.

dodano 21.09.2013 20:08:23 przez

Miałem CC, Punto, Lanosa... To auto jest moim najgorszym! Podczas gwarancji raz na miesiąc w serwisie. Później dałem spokój - szkoda pieniędzy...Teraz nie mam piątego biegu. Rozsypane zawieszenie, nie działa kontrola trakcji itp, ksenony ledwo świecą. Tapicerka masakra - nie da się doprać, przetarła się kilka lat temu. Wszystko w środku skrypi. Jak był na gwarancji to w serwisie doklejali plastiki żeby to wyeliminować ;). Żeby nie było, że to pisze konkurencja - samochód użytkowany w Chorzowie, kupiony w Katowicach na Kolejowej w 2005 roku, kolor czarny. Pan dyrektor serwisu na pewno będzie od razu wiedział;)

dodano 04.12.2003 13:30:10 przez

Mam nową Avensis 2,0 diesel.Auto super-serwis przereklamowany-w moim aucie gromadzila sie woda w reflrktorach-zamiast wymiany osuszono je,przy okazji brudząc od wewnątrz.Ogólnie dobre auto-silnik super,spala ok.6,7l/km-przy ostrej jeżdzie,wyciszenie i radio rewelacja,drobne mankamenty w wykończeniu-stukająca tylna klapa(wersja 5-dzrwiowa) na dwukrotne prośby w serwisie nic nie zrobiono.Ogólnie auto super-gorzej z serwisem-poprzednio miałem Nissana Primerę-serwis o niebo lepszy.

dodano 23.06.2011 13:43:52 przez

Bardzo długo się zastanawiałem zanim kupiłem swoją avę..W grę wchodziło Volvo s60 z legendarnym dieslem D5, ale niestety przegrało z moją żoną, gdyż bidulka nasłuchała się o kosztach serwisu (toyota może tylko troszkę tańsza), lecz w przypadku Volva dobrego mechanika znalezć bardzo trudno i brak części zamiennych. Po za tym miejsca z tyłu w Volvie brak. Co do toyoty nie żałuję zakupu i serdecznie polecam. Na zakupy jeżdżę teraz chętniej tak jak i do teściowej....

dodano 08.11.2005 10:22:39 przez

Jak dotad jestem zadowolony i mam nadzieja ze nie bede mial powodu do zmiany mojej opinii. Auto jest wygodne, przestronne, dobrze sie prowadzi i jest ekonominczne w spalaniu. Mogli by jednak dopracowac sprawe z trzeszczacymi plastikami oraz zmienic tapicerke na lepsza gatunkowo, poniewaz ta standardowa wyglada nieco tandetnie i sprawia wrazenie, ze przetrwa nie dluzej niz 2-3 lata.

dodano 08.03.2004 15:51:02 przez

W samochodzie tym wykrylem usterke w postaci nasilajacego sie wraz z predkoscia szumu, ktory pojawia sie po przekroczeniu 110-120 km/h. A reklamowanej w spotach toyoty przyjemnosci z jazdy toyota dotad nie doswiadczylem, gdyz nawet proba zagluszenia szumu przez glosne sluchanie radia nie przynosi efektow, jako ze szum jest wyjatkowo przenikliwym wysokim dzwiekiem.

dodano 28.08.2007 00:10:55 przez

Żadna rewelacja. Samochód jak każdy inny. Naprawdę nie czym się zachwyać. Śmieszą mnie Toyociarze, którzy uważają, że mają najleprzy samochód i jeszcze bezawaryjny. To nie prawda. Podobno FORD g... wort, ale miałem Focusa przejechałem 140tyś i Mondeo (90tyś.) i w żadym nic się nie zepsuło. Wrócę do Mondeo. 1000000 razy lepszy samochód

Demonstracyjny Hyundai i40 COMFORT

Demonstracyjny Hyundai i40 COMFORT

Rocznik: 2013. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 1.7 136KM, diesel.

Ford Fiesta Gold X

Ford Fiesta Gold X

Rocznik: 2014. Przebieg: 0 km. Silnik: 1.0 100KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Toyota Avensis, oglądali także

Dowiedz się więcej o Toyota Avensis

Przeczytaj o Toyota Avensis

Toyota Avensis - z emeryta w nastolatka
Toyota Avensis - z emeryta w nastolatka Każdy typ nadwozia w jakimś stopniu charakteryzuje swojego kierowcę. Oczywiście tylko stereotypowo. Kabriolety odmładzają - przynajmniej psychikę. Białe vany dodają punkty do brawury na drodze, a sedany? Mnożą dwukrotnie faktyczny wiek kierowcy. Czy oby na pewno? Dziś sprawdzamy to na przykładzie Toyoty Avensis sedan po faceliftingu.

Toyota Avensis II 2.0 D-4D 116KM 2002-2005 63