Lista ocen Toyota Avensis III (75) - Karoseria

Na liście zabraknie 340 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Wagon Facelifting 2015 2.0 D-4D 143KM 105kW
Auto po 4 latach i 130 000 tysiącach autostradowych kilometrów poza drobną parkingową obcierką nie ma śladów zużycia. Nie pojawiły się odpryski na masce ani na zderzaku, nie widać jak na razie oznak korozji. Jedynie widoczne jest zużycie (wytarcie) lakieru na klapie bagażnika od strony wewnętrznej, tak jakby położona była cienka warstwa która nie wytrzymuje ciągłego uderzania o uszczelkę.
~Halyna
Sedan Facelifting 2015 2.0 D-4D 143KM 105kW
Wygląd to jedno, funkcjonalność to drugie. Na tle konkurencji z segmentu D, auto wypada kiepsko. Mało miejsca w szczególności jeżeli z przodu jedzie ktoś wysoki, z tyłu nagle robi się brak miejsca na nogi. Odnośnie pozycji za kierownicą, auto skonstruowane raczej dla niewysokich osób (poniżej 180 cm). Kierownica nie ma odpowiednio dużego zasięgu regulacji, a siedziska foteli są po prostu krótkie.
~Sławomir
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Poziom zabezpieczenia karoserii przeciw rdzy pewnie jest taki, jak w większości obecnych samochodów czyli prędzej czy później trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu podwozia. Sama sylwetka ma już kilkanaście lat, więc w konkursie piękności Avensis raczej nie miałby szans. Dobrze mu zrobiło odświeżenie przodu w 2015 roku, lift tyłu już mniej mi się podoba.
~fafik
Wagon 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Lakier jest zbyt miękki. Na masce mam kilka odprysków od kamieni. W dobie dzisiejszych ekologicznych lakierów pewnie wszystkie auta mają miękkie lakiery. Wg. mnie również niepotrzebnie z tyłu wystaje zderzak. Mógłby być zrównany z pionową linią tylnej klapy, przez co samochód byłby krótszy nawet o 10 cm. Za ten lakier mogę dać tylko 4/5.
~Jan
Wagon 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Po niecałym roku cały lakier (czarny) zmatowiał. Odmowa reklamacji w serwisie (pęd powietrza z drobinami kurzu w czasie jazdy to spowodowała a w centrali panu powiedzą że mył go pan na myjni mechanicznej) . Dziękuje. Poza tym plastiki (spinki na pokrywie silnika, wnętrze) to jednorazówki. Żenada.
~ave2018
Sedan Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Kwestia gustu, mi się podoba. Mam nadzieję, że będzie odporna na rdze. Na razie za wcześnie na taką ocenę. Ponieważ istnieją auta w tej klasie, które bardziej mi się podobają wizualnie - daję 4. Przyznaję też, że aranżacja bagażnika nie jest idealna - chodzi o zawiasy wchodzące w głąb przestrzeni bagażowej
~Marcin
Wagon 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Po 14 latach trzyma się całkiem nieźle. Niewielkie ogniska korozji pojawiły się tylko na końcówkach profili. Z tym że samochód stoi w garażu, a zimy ostatnio były łagodne. Lakier faktycznie wydaje się dość delikatny.
~Avensis 2.0 CTV
Wagon Facelifting 2015 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Plus za grubość blach, jest lepiej niż w autach Francuskich, gdzie byle dotknięcie drzwiami innego auta na parkingu powoduje wgniotki. Ale minus za delikatny lakier, łatwo go zarysować.
~Avensis 2.0 CTV
Wagon Facelifting 2015 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis III
6,2
8,3
9,3
~scaniar420
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Normalne ślady użytkowania. Umyłem dokładnie na myjni i zastosowałem zabezpieczenie woskowe. Wnętrze odkurzyłem i umyłem. Brak śladów rdzy. Nadwozie zakonserwowane. Jedynie bardzo podatny na zarysowania.