Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2007 (47) - Ergonomia

Na liście zabraknie 58 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Generalnie wszystko na swoim miejscu spokojnie można dosięgnąć wszystkich przycisków i pokręteł nie odrywając pleców z fotela. Przyczepił bym się tylko do umiejscowienia miejsca na kubki. Aby sięgnąć kubek zawsze muszę spojrzeć na niego i rękę zgiętą w łokciu bardzo wygiąć do tyłu ( uderzam wtedy w podłokietnik) a następnie tak wygietą poprzez bark unieść razem z kubkiem go góry. Jest to strasznie niewygodne. Bardziej podobało mi się...
~Paweł
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Mam automatyczną klimę. Przyciski ustawione w rzędzie jeden przy drugim to niezbyt dobre rozwiązanie, ale można się przyzwyczaić. W Polsce przydałby się model z dużym przyciskiem zamykania obiegu powietrza (kopcące starocia na drogach - po prostu plaga). Mam sedana i ta klapa bagażnika otwierana kluczykiem... Dla mnie drobiazg bardzo denerwujący - w aucie tej klasy powinien być przycisk. Ponadto uwaga na sedany (choć może nowa jest już...
~Marek
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wszystko jest pod ręką, bez pomocy instrukcji można się łatwo odnaleźć. Przyciski są duże, łatwo w nie trafić podczas jazdy. Podświetlenie świetnie się prezentuje i jest bardzo czytelne. miejsce na lewy łokieć przyjemnie sprężyste, podłokietnik jest ciut za nisko, ale za to w środku jest duży i głęboki schowek. Zamykany schowek przed pasażerem jest również podświetlany. Bagażnik jest przeogromny i mimo, że zawiasy i wnęki na koła zabierają...
~Bryan - w razie pytań piszcie- b.r.y.a.n@wp.pl
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Niektórzy narzekają że deska i wnętrze w corolli jest nudne, to prawda nie są to fajerwerki jak na przykład w focusie ale dostęp do wszystkiego jest tak dobry że po chwili kiedy ją tylko kupiłem na pamieć sięgałem po wszystko. I jest jeszcze jedna rzecz w reście kompaktów tej klasy te wszystkie "ciekawie" zrobione deski zaczynają trzeszczeć, odpadają różne pierdoły itd. (zwłaszcza u francuzów i włochów) a w toyce NIE!!!
~Zakochany w Toyocie
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wsiadasz do samochodu i wszystko jest jasne. Przyciski, pokrętła - wystarczy pomyśleć sobie, gdzie chciałoby się, żeby dany przełącznik etc. był i tam jest. Trochę za nisko jak dla mnie znajdował się prawy podłokietnik (przykrywka schowka) i bywało, że dłuższe opieranie ręki powoduje jej odrętwienie... ale przecież ręka powinna trzymać kierownicę a nie lewarek zmiany biegów :)
~azetyk@vp.pl
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Obsługa przycisków praktycznie intuicyjna, chociaż przydałby się wskaźnik załączenia (wyłączenia) czujnika deszczu oraz oraz bardziej wyrazista dioda załączenia wstecznego lusterka monochromatycznego. Przyciski elektrycznego sterowania szybami dostępne od strony kierowcy zbytnio cofnięte do tyłu.
~pzu
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
tragniczna kierownica - cienka trudno ja utrzymac - radze doplacic do skory fatalne fotele za krotkie podparcie nog. podłokietnik to kpina zastanawiam sie kto to wymislil ? reszta ok
~Acid
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wszystko na swoim miejscu, obsługa radia w kierownicy, nie ma się chyba do czego przyczepić. Może tylko do słabo wyprofilowanych foteli;)
~grzesiek w
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
zbyt krotkie siedziska co chyba jest normą w azjatyckich samochodach w tej klasie. Mały zakres regulacji siedzeń

Toyota Corolla IX (E12) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kuba
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
bardzo wygodne fotele, wysoko sięsiedzi (ja to lubię) poza tym wszystko jak w Toyocie czyli tak jak poeinno być
Toyota Corolla IX (E12) Sedan