Lista ocen Toyota Corolla VII (156) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 172 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Apacz
Sedan 1.3 16V XLi 75KM 55kW
miejsca wystarczająco dla 4 osób oczywiście jak na auto tej klasy z początku lat 90, duży bagażnik, nie ma problemu ze spakowaniem się na dłuższy wyjazd. asymetrycznie składane oparcie tylnego siedzenia jest ok, szkoda że kanapa składa się tylko w całości. przegroda za siedzeniami utrudnia wykorzystanie w pełni przestrzeni ładunkowej, po złożeniu siedzeń ciężko zmieścić duży, długi przedmiot. pod tym względem lepiej pewnie wypada wersja...
~eosrulez
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
Mając lekko ponad 180 wzrostu, fotel musi być odsunięty maksymalnie, ale oparcie może być prosto. O dach nie zahaczy nawet większa osoba, ale jeśli odpowiednio z tyłu się nie usadzi, a w dodatku auto będzie zapełnione po brzegi - można poczuć lekki dyskomfort, choć nie taki żeby przeszkadzał w trasie po dziesiątki kilometrów.
~Miniek
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Bardzo dużo miejsca. Osobiście jeżdżę przy maksymalnie cofniętym fotelu. Pasażerowi za mną jest całkiem wygodnie o ile nie ma więcej niż 170 cm wzrostu. Po stronie pasażera możliwość takiej regulacji fotela, aby i pasażerowi z przodu i temu z tyłu było bardzo wygodnie. Mam 183 cm wzrostu, nie narzekam na brak przestrzeni nad głową.
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Przestrzeni jest pod dostatkiem, jedynie wysocy tj. ponad 180 cm mogą z tyłu dotykać głową podsufitki, z przodu szkoda że nie ma regulowanej kierownicy w dwóch płaszczyznach (ale w 97r mało które auto z klasy wyższej to miało), bo fotel można daleko odsunąć ale kierownicy nie i po paru godz. jazdy robi się niewygodnie.
~blazejgrabski@o2.pl
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
O ile kierowca i pasażer przedniego fotela nie mają na co narzekać, to z tyłu nie jest już tak ciekawie. Jak już pisałem we czwórkę lepiej nie zabierać się w dłuższe podróże. Ale jak już pisałem na początku, auta tego nie należy porównywać z większymi tylko z podobnymi gabarytami. A na tle konkurencji wypada nie najgorzej.
~TG_1993
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
Jak na tak krótkie auto jest świetnie. 4-5 osób mieści się bez problemu. W więcej osób jest trochę ciaśniej (osobiście oczywiście nie robię takich rzeczy, kolega mi mówił
~tomek@legnicka.net
Sedan 1.6 Si 114KM 84kW
dla kierowcy i pasażera obok ok, ja mam 186 cm i jest ok, z tyłu natomiast jest trochę za ciasno ale przecież jest to raczej małe auto, więc się nie czepiam. Przy 4 os. rodzinie i sedanie dalsze wyjazdy za miasto wiążą się z dużymi ograniczeniami w ilości przewożonego bagażu
~p9557
Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Jest dość dobrze, pomimo wersji 3 drzwiowej, miejsca z tyłu jest dość dużo jak na auto tej klasy. Kilka razy zdarzyło mi się jechać w 4 osoby i nikt nie narzekał na brak miejsca na nogi. Na szerokość jest w miarę dobrze (o ile nie jest się zbyt szeroki ;)).
~wygibunda
Hatchback 2.0 D XL 72KM 53kW
Z przodu miejsca sporo z tyłu też pasażerowie nie narzekają trzeba tylko pamiętać ze to auto kompaktowe i do tego 3 drzwiowe wiec przy wsiadaniu trzeba trochę pomyśleć . niestety brak pamięci ustawiania fotela . Ale relatywnie jest dobrze
~Zbyszek
Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW
Z przodu bardzo dobrze (mam 183 cm wzrostu), z tylu nie wiem, bo nigdy tam nie siedzialem w czasie jazdy tym autkiem. Mówiąc szczerze tył niewiele mnie obchodzi, ponieważ przeważnie jeżdżę sam lub w dwie osoby, ale kupując go bralem to pod uwagę.