Toyota Corolla X 1.4 D-4D 90KM 2007-2010 - Oceń swoje auto

Oceny Toyota Corolla X 1.4 D-4D 90KM 2007-2010

4% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 30.11.2012 21:42:45 przez

Montowana w Japonii daje istotną różnicę - jakość części i precyzja montażu decyduje o niezawodnośći działania podzespołów w stosunku do montowanych w Europie. Kupiłem to auto ze względu na rewelacyjny silnik. To najbardziej udana konstrukcja małego diesla. Stosunkowo duża moc (90 KM) z małej pojemności (1,4) i rewelacyjnie niskie spalanie oraz zaskakująco dobre przyśpieszenia w zupełności wystarczające na bezpieczną jazdę. Nie ma koła dwumasowego i kłopotliwego filtra cząstek stałych (późniejsze egzemplaże już niestety mają). Posiada b. trwały łańcuszek rozrządu. Egz. z 2007 mają trwałe i tanie wtryski elektromagnetyczne(późniejsze egz. wyposażone są niestety w drogie wtryski piezoelektryczne). Miałem Corollę E12 Sport z tym właśnie silnikiem (1,4 D4D) ale sprzedałem bo była 3 drzwiowa. Kupiłem BMW E46 330d i ...bardzo szybko zapragnąłem powrotu do silnika 1,4 D4D ale już w 4 drzwiowej Corolli E15. Skrzynia ma b. dobrze dobrane przełożenia i doskonale współpracuje z silnikiem. Zawieszenie spisuje się doskonale na zakrętach ale na falistych nierównościach trochę kołysze - to efekt twardych stabilizatorów poprzecznych(coś za coś). Dośc dużo miejsca w kabinie i bagażniku. Z wad, wymieniłbym brak klamki pokrywy bagażnika, ślady korozji podwozia oraz zbyt delikatna pokrywę koła zapasowego w bagażniku - kupiłem gumowaną matę i jest OK!. Wizualnie prezentuje się doskonale, choć nie rewelacyjnie ale to rzecz gustu. Poza drobnymi niedociągnięciami, auto doskonałe i choć jeździlem b. wieloma ( VW, Audi, Honda, BMW)to muszę powiedzieć, że tym jeździ mi się najlepiej i nie zamieniłbym na żaden inny w tej klasie.!

dodano 04.11.2006 17:19:21 przez

Witam Wszystkich użytkowników Toyoty. Miałem przyjemność jeździć Toyotą Corollą 1,4 D ( 90 KM) zrobiłem nią co prawda tylko 3600 kilometrów ale od tamtego momentu zachorowałem po prostu na Toyotę. Co do silnika i jego spalania wydaje Mi się , że Diesel spisuje się całkiem nieźle, chociaż jak na swoją pojemność te średnie 5 to troszkę za dużo. Głośno przy 120 km/h i powyżej. Miałem również okazję jeździć Toyotą Corollą z silnikiem 1,6 ( 110KM) Zrobiłem nią 16500 km. Ten model jeśli chodzi o ekonomiczną jazdę to jedna wielka porażka, niestety spalała mi od do 10 litrów na 100 km. Przy przekraczającej prędkości 120 km/h wyła tak jak bym jechał Polonezem Caro z wytłuczonym mostem. Mam nadzieje, że kiedyś wrócę do Toyoty Diesla choćby ten 1,4 D 90KM.

dodano 20.10.2008 17:34:03 przez

Ogólnie samochód jest ok. Dla mnie dużym plusem jest wygląd a przede wszystkim silnik - jego praca oraz spalanie. Osobiście nie podoba mi się zupełny brak siłowników tzn. nie wiem czy Toyota nie potrafi czegoś takiego wyprodukować/zastosować. Klapa bagażnika oraz maska silnika powinny być na siłownikach. Nie podoba mi się także wykończenie bagażnika - porostu bylejakość i nadmierna oszczędność. Podobnie plastik na drzwiach (panel starowania szybami) bardzo niefajny i tandetny. Reszta wydaje się ok. Nie ma idealnych samochodów i trzeba pójść zawsze na kompromis. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu i jak do tej pory jeździ się dosyć fajnie.

dodano 25.11.2011 10:27:28 przez

Ogólnie samochód jest bardzo przyjemny. Ma ładny wygląd (chociaż to kwestia gustu), spory bagażnik, sporo miejsca dla kierowcy i pasażerów, tak więc długie trasy jak najbardziej wchodzą w grę, stosunkowo małe spalanie, trochę słaba widoczność, niezawodność. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Oczywiście są na świecie lepsze auta, ale te mogę jak najbardziej polecić. Szkoda jedynie, że nie robili silników 2.2 D-CAT.

dodano 15.06.2012 10:54:54 przez

Perfekcja. Moja Toyota została wyprodukowana w Japonii. Od 5 lat wymieniam tylko oleje i płyny. Przejechane prawie 100 k i żadnej usterki. Np. sprawność amortyzatorów po 4 latach ponad 75%. W zawieszeniu wszystko super. Aby tak zostało jak najdłużej.

dodano 12.10.2009 20:44:27 przez

Ładne, dynamiczne auto z przyjemnym wnętrzem, chociaż nie idealnym, w miarę bezawaryjnym a jeśli nawet to serwis was nie rozczaruje, a jeśli roczaruje to jedziecie do następnego.

dodano 15.06.2007 23:37:56 przez

Auto po przebiegu 10.000 jeździ jakby miało min 100.000, pozdrawiam wszystkim którzy trafili na udaną Corolle, niestety nie należę do tego wąskiego grona szczęśliwców

dodano 09.11.2010 17:18:49 przez

słabe , źle spasowane plastiki we wnętrzu, ekologiczny lakier ,który rysuje się od samego patrzenia; mimo regularnego serwisowania śmierdzi z klimatyzacji;

dodano 06.10.2011 09:28:43 przez

tak naprawdę to 4,5, nie jest to już taka toyota jak kiedyś, ale z drugiej strony z innych "renomowanych" firm to na pewno najmniej dopuścili z jakością

dodano 09.12.2009 11:43:43 przez

OGÓLNIE NA 4+ Mam pytanie do?, dlaczego pokrywa bagażnika nie ma amortyzatorów, tylko wielkie ramiona, które ograniczają znakomicie przestrzeń bagażową?

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Rocznik: 2013. Przebieg: 3 500 km. Silnik: 1.6 120KM, benzynowy.

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Rocznik: 2014. Przebieg: 200 km. Silnik: 1.8 140KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Toyota Corolla, oglądali także

Dowiedz się więcej o Toyota Corolla

Przeczytaj o Toyota Corolla

Toyota Corolla 1.6 Valvematic - klasę wyżej
Toyota Corolla 1.6 Valvematic - klasę wyżej Corolla mierzy coraz wyżej. Niegdyś była typowym kompaktem. Obecnie znajduje się na granicy segmentów C i D. Tańsza alternatywa dla Avensisa? Owszem, jeżeli nie wymagamy mocnych silników. Tych dla nowej Corolli nie przewidziano.

Toyota Corolla - zobacz filmy

Toyota Corolla 2013 - wideotest AutoCentrum.pl
Toyota Corolla 2013 - wideotest AutoCentrum.pl Kolejny test na Wasze zamówienie, a do tego auto nie za milion złotych :) Testujemy popularnego sedana Toyoty - czyli jedenastą generację nieśmiertelnej Corolli.

Toyota Corolla X 1.4 D-4D 90KM 2007-2010 43