Toyota Corolla X 1.4 D-4D 90KM 2007-2010 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Toyota Corolla X
Toyota Corolla X Sedan - Oceń swoje auto Sedan

(122 oceny)

Oceny Toyota Corolla X 1.4 D-4D 90KM 2007-2010

4% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

autodna

dodano 30.11.2012 przez

Montowana w Japonii daje istotną różnicę - jakość części i precyzja montażu decyduje o niezawodnośći działania podzespołów w stosunku do montowanych w Europie. Kupiłem to auto ze względu na rewelacyjny silnik. To najbardziej udana konstrukcja małego diesla. Stosunkowo duża moc (90 KM) z małej pojemności (1,4) i rewelacyjnie niskie spalanie oraz zaskakująco dobre przyśpieszenia w zupełności wystarczające na bezpieczną jazdę. Nie ma koła dwumasowego i kłopotliwego filtra cząstek stałych (późniejsze egzemplaże już niestety mają). Posiada b. trwały łańcuszek rozrządu. Egz. z 2007 mają trwałe i tanie wtryski elektromagnetyczne(późniejsze egz. wyposażone są niestety w drogie wtryski piezoelektryczne). Miałem Corollę E12 Sport z tym właśnie silnikiem (1,4 D4D) ale sprzedałem bo była 3 drzwiowa. Kupiłem BMW E46 330d i ...bardzo szybko zapragnąłem powrotu do silnika 1,4 D4D ale już w 4 drzwiowej Corolli E15. Skrzynia ma b. dobrze dobrane przełożenia i doskonale współpracuje z silnikiem. Zawieszenie spisuje się doskonale na zakrętach ale na falistych nierównościach trochę kołysze - to efekt twardych stabilizatorów poprzecznych(coś za coś). Dośc dużo miejsca w kabinie i bagażniku. Z wad, wymieniłbym brak klamki pokrywy bagażnika, ślady korozji podwozia oraz zbyt delikatna pokrywę koła zapasowego w bagażniku - kupiłem gumowaną matę i jest OK!. Wizualnie prezentuje się doskonale, choć nie rewelacyjnie ale to rzecz gustu. Poza drobnymi niedociągnięciami, auto doskonałe i choć jeździlem b. wieloma ( VW, Audi, Honda, BMW)to muszę powiedzieć, że tym jeździ mi się najlepiej i nie zamieniłbym na żaden inny w tej klasie.!

dodano 04.11.2006 przez

Witam Wszystkich użytkowników Toyoty. Miałem przyjemność jeździć Toyotą Corollą 1,4 D ( 90 KM) zrobiłem nią co prawda tylko 3600 kilometrów ale od tamtego momentu zachorowałem po prostu na Toyotę. Co do silnika i jego spalania wydaje Mi się , że Diesel spisuje się całkiem nieźle, chociaż jak na swoją pojemność te średnie 5 to troszkę za dużo. Głośno przy 120 km/h i powyżej. Miałem również okazję jeździć Toyotą Corollą z silnikiem 1,6 ( 110KM) Zrobiłem nią 16500 km. Ten model jeśli chodzi o ekonomiczną jazdę to jedna wielka porażka, niestety spalała mi od do 10 litrów na 100 km. Przy przekraczającej prędkości 120 km/h wyła tak jak bym jechał Polonezem Caro z wytłuczonym mostem. Mam nadzieje, że kiedyś wrócę do Toyoty Diesla choćby ten 1,4 D 90KM.

dodano 20.10.2008 przez

Ogólnie samochód jest ok. Dla mnie dużym plusem jest wygląd a przede wszystkim silnik - jego praca oraz spalanie. Osobiście nie podoba mi się zupełny brak siłowników tzn. nie wiem czy Toyota nie potrafi czegoś takiego wyprodukować/zastosować. Klapa bagażnika oraz maska silnika powinny być na siłownikach. Nie podoba mi się także wykończenie bagażnika - porostu bylejakość i nadmierna oszczędność. Podobnie plastik na drzwiach (panel starowania szybami) bardzo niefajny i tandetny. Reszta wydaje się ok. Nie ma idealnych samochodów i trzeba pójść zawsze na kompromis. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu i jak do tej pory jeździ się dosyć fajnie.

dodano 30.01.2015 przez

Generalnie wszystko w porządku poza jakością wykończenia wewnątrz auta, słabej jakości skrzypiące plastiki na desce rozdzielczej i drzwiach. Wszystkie nowe Toyoty posiadają tatkie tandetne plastiki nawet Avensis. Samochód dobrze trzyma się drogi, jest bardzo ekonomiczny. Zaskoczłem sie pozytywnie elastycznością i mocą silnika. Po zakupie auta używanego w salonie Toyoty z roczną gwarancją dowiedziałem się że jest objęty kampanią serwisową i wymienili całkowicie za darmo turbosprężarkę, pompę podciśnienia, intercooler oraz olej silnikowy. To niesamowity prezent od Toyoty :)

dodano 25.11.2011 przez

Ogólnie samochód jest bardzo przyjemny. Ma ładny wygląd (chociaż to kwestia gustu), spory bagażnik, sporo miejsca dla kierowcy i pasażerów, tak więc długie trasy jak najbardziej wchodzą w grę, stosunkowo małe spalanie, trochę słaba widoczność, niezawodność. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Oczywiście są na świecie lepsze auta, ale te mogę jak najbardziej polecić. Szkoda jedynie, że nie robili silników 2.2 D-CAT.

dodano 15.06.2012 przez

Perfekcja. Moja Toyota została wyprodukowana w Japonii. Od 5 lat wymieniam tylko oleje i płyny. Przejechane prawie 100 k i żadnej usterki. Np. sprawność amortyzatorów po 4 latach ponad 75%. W zawieszeniu wszystko super. Aby tak zostało jak najdłużej.

dodano 12.10.2009 przez

Ładne, dynamiczne auto z przyjemnym wnętrzem, chociaż nie idealnym, w miarę bezawaryjnym a jeśli nawet to serwis was nie rozczaruje, a jeśli roczaruje to jedziecie do następnego.

dodano 15.06.2007 przez

Auto po przebiegu 10.000 jeździ jakby miało min 100.000, pozdrawiam wszystkim którzy trafili na udaną Corolle, niestety nie należę do tego wąskiego grona szczęśliwców

dodano 09.11.2010 przez

słabe , źle spasowane plastiki we wnętrzu, ekologiczny lakier ,który rysuje się od samego patrzenia; mimo regularnego serwisowania śmierdzi z klimatyzacji;

dodano 06.10.2011 przez

tak naprawdę to 4,5, nie jest to już taka toyota jak kiedyś, ale z drugiej strony z innych "renomowanych" firm to na pewno najmniej dopuścili z jakością