Lista ocen Toyota RAV4 III MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW 2006-2010 (18) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~michal-gliwice
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
Łudze sie ze bedzie tak samo niezawodny jak poprzedni model. Poki co jest oki - prócz mankamentów które opisałem wyzej i nizej. Przy hamowaniu z duzej predkosci od 140km/h w zwyż kierownica wpada w lekka wibracje a tarcze wygladaja na dobre i grube. ( objawy takie jakby tarcze były krzywe) Sprostowanie ( dodane 2010-09) Poki co wciąż bezawaryjny. Nic sie złego nie dzieje.
~Borkowski
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
GŁOWICA - SILNIK - FAP - SKRZYNIA- PRZEKŁADNIA KIEROWNICZA-WYCIEKI OLEJU Z MOSTU - WENTYLACJA CZASEM SIĘ NIE WŁANCZA (PROBLEMY ZWIĄZANE Z ZATKANIEM UKŁADU PO WIELOKROTNYCH NAPRAWACH SILNIKÓW), WYCIEKI PALIWA Z BAKU, WSZYSTKIE DANE ZE ZNAJOMOŚCI TRZECH AUT I OK 450YTŚ PRZEBIEGU
~Tommy73
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
Silnik D-CAT, czyli standardowo u mnie po 130 tys. km zaczęło się od ubywającego płynu chłodniczego, naprawa nie dawała gwarancji usunięcia usterki - efekt wymiana silnika. Dodatkowo zostały wymienione dwa wtryski paliwa które zostały ze starego silnika.
~thomas0
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
Przez trzy lata użytkowania wymieniałem tylko oleje, filtry , żarówkę,klocki przód i dwa razy poduszki drązka stabilizatora - jest to najbardziej wrażliwy element na naszych drogach na szczęście kosztuje tylko 50 zł komplet
~mm
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
Narazie brak i myśle że tak będzie. A jeśli chodzi o bez kluczykowe odpalanie zdażyło się że auto nie chciało się otworzyć...wystarczy otworzyć kluczykiem i przepchnąć metr z pola zakucającego działanie systemu i u mnie się udało.
~kbart
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
Filtr czastek stałych sie skończył - jakaś wada fabryczna podobno. Całe sprzęgło do wymiany - też podobno wada fabryczna. Teraz jakiś dziwne dzwięki podczas hamowania!!
~Arczi
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
W modelch z silnikiem 177KM występuje fabryczna usterka.Auto spala duże ilości oleju.Serwisy w takim przypadku wymieniają tłoki i programują komputer.
~cd1973@o2.pl
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
dwa razy w servisie wymiana kolumny kierowniczej i plastików wewnątrz silnik który nie odpala po całej nocy w garażu - wymiana oprogramowania
~adam c aibos@wp.pl
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
nadmioertne zuzycie oleju, wykonano mi remont silnika, nic to nie dało, nadal zużywa nadmiar oleju......
~negatyw
MPV 2.2 16V D-4D 177KM 130kW
Jak wyżej, wszystkie były poważne i strasznie dużo czasu na nie poświęciłem- chyba to jest najgorsze!
Toyota RAV4 III MPV