Lista ocen Toyota Yaris I 1.0 i 16V 68KM 50kW 1999-2005 (353) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 362 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Brodzitsu@o2.pl
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Niestety tylko przeciętnie. Po prostu żadna rewelacja, a i narzekać jakoś specjalnie nie można, poza raz na jakiś czas nie wchodzącym wstecznym(nawet o tym w instrukcji piszą, wystarczy wysprzęglić i jest już dobrze) - to takie czepianie się już. Podobno w wersji produkowanej we Francji coś poprawili w skrzyni i niby lepiej pracuje. Niestety nie miałem okazji się o tym przekonać osobiście dlatego piszę"podobno". Duży plus za przełożenia...
~Andy
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Troszke sie czlowiek nia namacha. Bardzo czesto jezdze po miescie na 5tce przy 70ciu. Powiedzial bym ze jest dziwnie-rewelacyjnie zestopniowana. Biegi sa tak jak by bardzo na siebie nalozone (np. 3, 4 i 5 nie robia na niej wrazenia przy 70ciu). W miare mocna trójka. Wymaga przyzwyczajenia, ma bardzo krotkie przelozenia (niektorzy maja problem ze znalezieniem biegu) i jest twarda. Dwójka ciezko wchodzi przy zimnym silniku a czasem nie...
~handlowiec
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Co około 100 000km wymieniam olej w skrzyni, leję do yarisa olej motul mobilgear. Jak kupiłem ten samochód to skrzynia chodziła przeciętnie, nie za ciężko ale też nie zbyt lekko. Od razu wymieniłem olej (prawdopodobnie nie był prędzej wymieniany, przecież producent nie wymaga...) i skrzynia od tego momentu pracuje zdecydowanie lepiej, biegi wchodzą porównywalnie jak w samochodach wyższej klasy. Żadnych luzów na lewarku po tylu tysiącach km nie ma
~Jolik
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
teraz chodzi bardzo ładnie, chociaż przeżyłam cieżkie chwile, jak coś sie zepsuło w skrzyni i okazało się, że naprawa bedzie kosztować 5.000! Na szczęście bardzo w porządku zostałam potraktowana i mimo, że gwarancja już się skończyła, po napisaniu prośby o naprawę w ramach gwarancji została prośba przyjęta. Okazało się, że oprócz problemów ze skrzynią trzeba było wymienić tarczę sprzęgła i zrobić docisk sprzęgła.
~Polak
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Do samej skrzyni jak do sprzęgła nie mogę się przyczepić. Nie wiem kto jeździł tym autem, ale sprzęgło jest fatalne! Nie dość że samochód zbiera się jak czołg to raz to sprzęgło wystarczy lekko puścić i już gaśnie, a za drugim razem na obroty wejdzie dopiero pod koniec. Mam problem z 2 biegiem, ciężko wchodzi. Nie wiem, może nie umiem jeździć... Gałka zmiany biegów rozerwała się i odpada.
~maciej.sadowski@neostrada.pl
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Jak na MMT całkiem poprawnie. W miarę szybka zmiana, dobrze pracuje przy ostrej jeździe, czasami gubi się przy małych prędnościach i coś tam zmienia pomiędzi 1 i 2 biegiem, ale to zdarza się niezwykle rzadko. Uwaga na zimę, szczególnie przy ruszaniu, bo jak koła zabuksują to automatycznie zmienia na 2 bieg co mnie trochę irytuje, jednak mojej żonie to nie przeszkadza.
~kedar9@op.pl
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Wymaga przyzwyczajenia, w nowym aucie sprawia wrażenie topornej i była jedyną rzeczą z której nie byłem na początku zadowolony. Obecnie nie mam z tym problemu. Krótkie przełożenia, dzięki czemu przyspieszenia są dobre ale jazda po autostradzie nie jest przyjemna, przydałby sie szósty bieg. Skrzynia biogów lokuje auto jako pojazd typowo miejski.
~Wiktor
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
skrzynia MMT to dla mnie "zabawka", dobra dla spokojnej jazdy (zachowuje sie super ekonomicznie) i do jazdy w korkach. biegi zmienia wolno (na manualnej ze sprzeglem zmienilbym szybciej) . trzeba pamietac, ze to tak naprawde manualna skrzynia z normalnym sprzeglem, tylko biegi zmienia za ciebie komputer. nie ma nic wspolnego z jazda sportowa
~janek
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
W sumie precyzyjna ale... no zawsze jest ale. Chodzi twardo, ale miło wskakuje. Na poczatku mialem problem wbijać 5 ale to kwestia przyzwyczajenia. Czasem ciezko wchodzi 1 no i wsteczny- potrzeba 2 razy wysprzęglić. Sprzęgło pada podobno bardzo szybko. Sama skrzynia nie do zajechania choć trzeba co 45000km wymieniać olej
~Tomek Rybnik
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Zmiana biegów nie stwarza problemów w codziennej eksploatacji. Przełożenia są dość krótkie i szybko można się nauczyć współpracować z tą skrzynią. Nigdy nie zdarzyło się żeby bieg nie wszedł lub wypadł. Sporadycznie zdarzają się problemy z wrzuceniem wstecznego - pomaga wtedy wrzucenie trójki i ponowne wrzucenie wstecznego.