Konkurs gokartowy - tydzień 3

Toyota Yaris I 1.0 i 16V 68KM 1999-2005 - Oceń swoje auto

Oceny Toyota Yaris I 1.0 i 16V 68KM 1999-2005

4% lepiej niż w segmencie Auta małe (3,96)

dodano 15.02.2011 17:29:42 przez

Aktualizuję po trzech latach użytkowania. Przede wszystkim pochwalę Yarisa za bezawaryjność. Zero awarii, mechanicznych czy elektrycznych, nawet zawieszenie wytrzymuje. Na osobny akapit zasługuje silnik 1.0 VVT-i. Zmienne fazy rozrządu optymalizują moment obrotowy w zależności od sposobu jazdy. Przekłada się to na niespotykaną w wolnossących benzyniakach elastyczność na niskich obrotach (na 5-tym biegu nawet 40km/h bez żadnych oznak dławienia czy drgania drążka zmiany biegów) oraz zaskakująco szybkie wchodzenie w okolice maksymalnego momentu obrotowego (ok 4000 obr/min) i wyżej co zapewnia frajdę i bezpieczeństwo przy wyprzedzaniu. Układ kierowniczy precyzyjny i wyczuwalny. Zawieszenie dobrane z kompromisem – dość miękkie ale i sprężyste sprawia, że Yarisem jeździ się przyjemnie. Skrzynia biegów precyzyjna. Widoczność świetna do przodu i na boki, do tyłu już gorzej ale tragedii nie ma. Ergonomia bez zarzutu jednakże cyfrowy obrotomierz trochę mało czytelny. Przydatny komputer pokładowy. Wentylacja i klima OK, ogrzewanie przy dużych mrozach dobrze odczuwalne po ok. 5 minutach jazdy (mogłoby być lepiej). Zaskakuje przestronność auta biorąc pod uwagę jego gabaryty. Plus za przesuwaną tylną kanapę zwiększającą odpowiednio powierzchnię bagażnika lub miejsce na nogi pasażerów. 5 z plusem jeśli chodzi o spalanie. Średnio przy mieszanej jeździe (bez szaleństw) w tym również w korkach niż spalił więcej niż 6 ltr. Przy unikaniu korków zamykam się w 5,8 przy oszczędnej jeździe 5,4. To było nie do pomyślenia w moim poprzednim aucie. O wyciszeniu powiem tyle, że silnik słychać od ok. 3000 obr/min. Teraz minusy; Oszczędności w produkcji Yarisa szukano w wyciszeniu podwozia co skutkuje przeniesieniem wielu niepożądanych dla uszu odgłosów z zewnątrz (szum opon, większe poprzeczne nierówności). Z denerwujących niuansów mogę wymienić lekko poskrzypujące plasktiki (schowek pasażera) - głównie zimą. Przyciski blokady drzwi nie są wystarczająco usztywnione co przy nierównościach terenu powoduje ich drganie i kontakt z wycięciem z którego wystają. Wrażenia akustyczne nie są miłe. Pomaga trochę zablokowanie drzwi. To co jeszcze denerwuje a nie wymaga naprawy to skrzypiący siłownik pompki sprzęgłowej, który wymaga systematycznego smarowania WD40 lub wymiany. To co do tej pory wymieniłem prócz olejów i filtrów; klocki po 60 tys.km, akumulator (służył 6 lat), łożysko przy alternatorze zaczęło hałasować przy przebiegu 47 tys.km.(dziwne). Mała korozja na progu tylnych drzwi (źle oszlifowany plastik ochronny). Reasumując; Yaris jest jedynym samochodem w rodzinie i radzi sobie – mam dwójkę małych dzieci. Do miasta idealny, ma też trochę żyłki sportowej przez VVTi a przy odpowiedniej regulacji tylnej kanapy, którą również można dzielić z powodzeniem zabierze Cię na wakacje. Nadal cieszę się z jego posiadania.

dodano 21.08.2003 09:09:02 przez

Mam Yariskę od 15 lipca. Ogólnie dopiero mam niecałe 3kkm, ale sprawuje się dobrze. Szczególnie jestem zadowolony ze spalania. Jechałem na wakacje w Kotline Kłodzką i na trasie tam i po okolicy wyszło mi spalanie poniżej 5l/100 a jeździłem różnie (raz szybko a raz wolno - szczególnie za TIRami). Silnik dynamiczny, ale trochę głośny na wyższych obrotach - zresztą wszyscy moi poprzednicy to już zauważyli. Wad jak na razie nie widze, ale w przyszłym tygodniu czeka mnie gwarancyjne malowanie drzwi i dachu bo były skazy na lakierze i gdyby nie to że w bagażniku przypadkiem pod kołem dojazdowym znalazła się karteczka z zaznaczonymi miejscami (prawdopodobnie po kontroli w fabryce się zaplatała) to bym nic o tym nie wiedział). Prawdopodobnie będę chciał także wymienić uszczelkę tylnej klapy - przycięta przez zamek. Poza tym tak jak większość z Was pisze ceny w ASO są zabójcze, ale ja alarm montowałem w innym zakładzie i nie było żadnych problemów (mam na to maila z Centali w Wa-wie), że mogę montować gdzie indziej, tylko że oni zalecają swoje alarmy ale nie ma przeciwwskazań. Co jeszcze mogę dodać to to, że tankuję na Shellu i raz dopiero na Orlenie (być może dlatego miałem większe spalanie - nie wiem - zobaczymy za 600km :-). Aha teraz jeszcze kilka słów co do Salonów. Zgadzam się z niektórymi osobami co do obsługi. Byłem w 3 salonach - Katowice (miła obsługa, ale zawiedli mnie), Rybniku ( pani była niezorientowana w tym, że są tylko niemetaliki dostępne w kolorach (red, white) a chciała mi wcisnąć, że można kupić granatowy. Poza tym w Rynbiku mogłem dokładnie sobie autko obejrzeć - prawie z każdej strony ;-). Ale ostatecznie kupiłem autko w Bytomiu - gdzie także była miła obsługa, wszystko OK, no i to malowanie, które mnie czeka w przyszłym tygodniu - dostanę zastępczy wóz. Nie wiem czy miało to być w standardzie - ale dostałem dywaniki gumowe i pełne kołpaki - w folderze pisali o niepełnych kołpakach. A co do Katowic - to mieli mi dać znać, że można robić wpłatę na autko a facet się rozchorował i nikt nie zadzwonił i termin czerwcowy mi przemknął koło nosa, no i musiałem czekać do lipca. To by było jak na razie tyle uwag z mojej strony. Gdyby ktoś był zainteresowany pytaniami to piszcie na maila. Ogólnie TOYOTA YARIS jest SUPER.

dodano 29.05.2010 21:50:10 przez

Samochód kupiłem jako nówka w salonie w Radości w Warszawie. Rocznik 2004 kupiony na promocji w styczniu 2005 jako przecena rocznika 2004. Nie jeżdze dużo zrobiłem od nowości 35tys km. Jeśli szukasz samochodu do miasta, czyli na dojazdy na zakupy i do pracy to nie zastanawiaj sie i kupuj toyote. Jeśli jednak chcesz czasem gdzies wyskoczyć i lubisz depnąc to jest to propozycja nie dla Ciebie. Polecam mocniejszy silni 1.3 16v wtedy to zupełnie inny samochodzik ma sporą dynamike a jednostka 1.0 nie radzi sobie z masa Yarisa. Samochód może nie jest tani ale jego niezawodność rekompensuje to w 100%, środek auta to troche kiczowate plastiki, ale daja rade. Ogólnie dobra fura ale nie dla młodego kierowcy. Nic nie rdzewieje, ładnie wyglada. Myślę że dokonałem słusznego wyboru jeśli chodzi o samochód do miasta, wszystkie corsy, micry, pandy i inne fury nie maja sie do Toyoty. Jedynie Malczan jest od niej lepszy ale może to sentyment do Maluszka. Niedługo chyba będe sprzedawał Toye bo mam na oku e46 w coupe to jest dopiero furka. Polecam Toyotke jako samochód na codzień, wszędzie się zmieści i zaparkuje. Poza płynami nic nie zmieniałem, byłem u mechanika i powiedział że klocki i zawieszenie jest jak nowe nie ma się do czego przyczepić. Szkoda że mam podstawową wersje, ale w salonie za głupi centralny zamek kazali sobie dopłacić 2tys a klima to już wogule szkoda gadać. Nie dośc że w salonie Toya kosztuje kupe kasy to dostajemy za to goła wersje i za każdą pierdołe płacimy jak za mokre zboże.

dodano 27.09.2004 00:04:51 przez

Wachalem sie tutaj czy 5 czy 4. Stawiam 4 z plusem, poniewaz komfort jazdy nie jest najwyzszy choc nie ma tez powaznych wad. Jest glosno i fotele sa malo wygodne, ale za to swiadomosc ze jedzie sie za pol darmo jest na tyle przyjemna ze rekompensuje czesc tych niedogodnosci. Polecam to auto, komus komu zalezy na niskich kosztach i ma zamiar nim jezdzic glownie po miescie, wowczas trudno sobie wyobrazic lepsze autko. Na trasie w 2, 3 osoby tez sobie radzi ale komfort jest niski i podroz meczy. Bagaznik symboliczny nie pozwala myslec o tym aucie jako rodzinnym. Z uwagi na fakt ze w Polsce tego typu auta wlasnie taka funkcje spelniaja o tym pisze. Na powazniejsza wycieczke zabiora sie 3 osoby maks. Pewnie sprzedalbym to auto po 6 - 7 latach gdyby nie fakt ze mi je ukradli. Niestety czesci a ASO sa drogie i zaczynaja krasc Yarisy na czesci wlasnie. Dodam ze jezdzilem w zyciu kilkoma samochodami podobnej klasy. Opel korsa 2 i 3, VW Polo 2 i 3 oraz Skoda Fabia. Na tym tle oceniam to auto. Obecnie mam Focusa ale za krotko by sie szerzej wypowiedziec.

dodano 28.08.2009 14:38:11 przez

ogólnie samochód nie jest zły, najwięcej traci przez swój francuski montaż i zastosowanie w nim części europejskiego pochodzenia. Auto wypada lepiej niż np peugeot 206, którego niestety miałem, ale wypada blado przy hondzie civic rodem z japonii. montaż plastików i ich jakość pozostawia do życzenia, np deska rozdzielcza podatna na zarysowania a po stosowaniu placka dostała odbarwienia i zmatowienia :( za co należy sie wielki minus, telepiące szyby w drzwiach przy spuszczeniu do polowy, drgające zapadki zamków to kolejne małe niedogodności, słabo zabezpieczone podwozie masami bitumicznymi. na plus mała utrata wartości, regulowana tylna kanapa, 3 letnia gwarancja. Serwis narzucający stosowanie olei castrola po których zacierają się silniki na skutek powstającego szlamu. Jeżeli ktoś wybiera pomiedzy clio, 206, polo to polecam yarisa, ale jeżeli bierze ktoś pod uwage oryginalnego japończyka jak np jazz to radze dołożyć i kupić jazza.

dodano 12.04.2002 12:44:02 przez

Bardzo dobry samochód do jeżdżenia w 1 lub 2 osoby (mam za sobą 2 wyjazdy w 2 osoby na odl. ponad 500 km, z kupą bagażu), jednak dla układu 1+2 lub więcej byłby dla mnie już za mały. Po przyzwyczajeniu się do kilku cech charakterystycznych, bardzo dobrze mi się nim jeździ i bardzo go polubiłem. A że nie jest bez wad? Stawiam ...obojętne co takiemu, który pokaże mi samochód bez wad (to mój czwarty własny samochód w ciągu 20 lat; poprzednie to: używana Skoda Octavia roczn. 1959; używany PF-125P roczn. 1978, nowy Uno 1998). Zależało mi na samochodzie o lepszych lub co najmniej nie gorszych parametrach niż ostatni, ale nowocześniejszym i z ABS oraz dwoma poduszkami. Wyboru dokonywałem ok. pół roku porównując m.in. z: VW Polo, Citroenem Saxo, nowym Oplem Corsą i Suzuki Swiftem. Yarisa mogę polecić z czystm sumieniem.

dodano 21.05.2002 14:44:29 przez

Co tu pisać, to jest TOYOTA!!!! Myślę, że prędzej mi się znudzi niż zużyje. Zresztą chyba jeszcze za mało nią przejechałam, aby coś więcej powiedzieć. Może gdybym miała teraz wybierać, to wybrałabym tą samą wersję LUNA /3 specyfikacja/ tylko 5 drzwiową. Poza tym doskonałość w każdym calu!!! Chętnie poznam poważniejsze wady tego pojazdu, niż opisane dotychczas w komentarzach przez urzytkowników, którzy chyba nie czytali opisów innych marek. Jest to moje pierwsze auto tej marki. Do tej pory jeździłam tylko Fiatami. I jak gdzieś czytam, że np. Punto jest w czymś lepsze od TOYOTY to uważam, to tylko za reklamę FIATA i nic poza tym. Bo jak od dawna wiadomo, jakość nie wymaga reklamy, a prasa też musi się z czegoś utrzymywać. TO WŁASNIE T O Y O T A JEST MARKĄ DLA BIEDNYCH!!! Polecam każdemu.

dodano 11.09.2003 13:14:50 przez

Yaris jest autem naprawde dobrym, ma bardzo dużo zalet. Problemy zaczynaja się dopiero przy okazji zmian dokonywanych przy samochodzie. Żenujące jest to, że aby zamontować cd odtwarzacz do yarisa trzeba jechać na serwis, samodzielnie jest to wręcz niemożliwe -trzeba by zdemontować chyba całą deskę rozdzielczą, za akceroria płaci się średnie ceny: końcówka wydechu-200 zł, halogeny- ok 1000zł cd zmieniarka toyota: 2000 zł. Zawsze myślałem że zamek centralny montuję się na wszystkie ´´drzwi´´, tymczasem moja 3-drzwiowa toyotka ma bagażnik zamykany kluczykiem. Japoński Yaris wg mojej opinii jest lepszy od francuskiego (znajomy chciał się ze mną zamienić), choć części (w niektórych przypadkach nieco inne) są droższe.

dodano 26.05.2004 17:06:27 przez

Po przebiegu ponad 1400 zaczęły się problemy z silnikiem - początkowo pojedyńcze dławienia, po kilkuset kilometrach musiałem holować. Dealer stwierdził, że to problem paliwa i obciążył mnie kosztami jego wymiany. Nie przejechałem nawet 10 km i kolejna laweta tym razem do innej ASO. Tam wymieniono cewkę, katalizator i sondę lambda uznając już co prawda odpowiedzialność gwarancyjną i przyznając się do defektu. Co z tego jak problem wystąpił ponownie i samochód jest dalej w niekończącej się naprawie. Jest to mój piąty samochód. Do tej pory nikt mnie nigdy nie holował i takie problemy byłyby dla mnie przed zakupem kompletną abstrakcją. NIE BĘDĘ NAWET KOMENTOWAŁ, ale wychodzi na to, że YARIS w wersji francuskiej to po prostu ZŁOM.

dodano 27.02.2005 04:47:01 przez

Kupiłem uzywana Yariske wiosną 2004 roku z przebiegiem 98tys. nie bitą w dobrym stanie. Obecnie mam 118tys. Mam mieszane odczucia, z jednej strony mam samochod z dobrym i relatywnie mocnym silnikiem. Calkiem miła skrzynia biegow, wzorową ergonomią, dobrym układem jezdnym i wspaniałą ekonomicznoscia. A jednak wyciszenie widocznosc i drobne usterki nie daja mi byc w pelni usatysfakcjonowanym. To jednak nie jest zwiazek oparty na milosci i pozadaniu. To jedynie zwiazek z przymusu, wygody i przyzwyczajenia dlatego nie dlugo bedzie rozstanie a ja mam zamiar poszukac sobie w koncu prawdziwej milosci. Wiekszej, bardziej komfortowej i duzo mocniejszej z ktora w koncu bede mial ochote sprawdzac co jest za nastepnym zakretem.

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus z LPG!!!

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus z LPG!!!

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 500 km. Silnik: 1.2 85KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 3 500 km. Silnik: 1.1 75KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Toyota Yaris, oglądali także

Dowiedz się więcej o Toyota Yaris

Przeczytaj o Toyota Yaris

Toyota Yaris Verso - rozum tak, serce nie
Toyota Yaris Verso - rozum tak, serce nie Co jest ważne podczas wyboru odpowiedniego partnera? Typów jest tyle, ile ludzi na świecie. Jeden powie, że wygląd. Drugi - charakter. A jeszcze inny, że nie weźmie nikogo, kto nie trzyma w garażu Mercedesa. W związku pomiędzy kierowcą a samochodem jest podobnie. Ale jaki sposób na podryw ma Toyota Yaris Verso?

Toyota Yaris I 1.0 i 16V 68KM 1999-2005 677