Lista ocen Toyota Yaris I 1.0 i 16V 68KM 50kW 1999-2005 (307) - Widoczność

Na liście zabraknie 408 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek Rybnik
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Brak jakichkolwiek problemów z widocznością. Wyprofilowanie kabiny i szyb jest najbardziej optymalne. O ile nie ma jakichkolwiek problemów z widocznością boczną o tyle przednia stwarza pewne drobne problemy. Przy skręcaniu słupki boczne mogą zasłaniać takie miejsca jak na przykład przejścia dla pieszych. Czasami trzeba po prostu spojrzeć \"za słupek\" aby się upewnić że nikt nie przechodzi. W innych wypadkach nie ma problemu. Na początku...
~Toyo-Piotr; email: toyopiotr@interia.pl
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Fatalne usytuowanie przednich słupków - lewy trzeba "omiatać wzrokiem" (u mnie dodatkowo poszerzony przez owiewkę), żeby upewnić się na 100%. Wiem, że wynika to z mocnej, bezpiecznej konstrukcji, ale tu oceniam widoczność, a nie bezpieczeństwo. Co do tylnej półsfery - nie mam większych zastrzeżeń, choć oglądając samochód z zewnątrz można sądzić, że jest znacznie gorzej, ale dla mnie to tylko pozory.
~Andy
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Wysoko ustawione siedzenia, krotki przod, wrazenie jak by sie bylo te pare cm wyzej od reszty uzytkownikow drogi Przed siebie jest nawet wiecej niz dobrze. Lusterka boczne zapewniaja bardzo duze pole widzenia. Dalej troche gorzej... Przednie słupki przeszkadzają przy zakretach, a do tyłu, tragedia, malutkie okienko
~happyuser
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Ogolnie bardzo dobra. Jedynie widocznosc do tylu jest slaba przy manewrowaniu, oraz przednie slupki troche przeszkadzaja ale tylko na gorskiej kretej drodze np przez lysa polane jak sie jedzie trzeba sie wychylac aby cos widziec. W normalnej jezdzie na wprost rewelacja siedzi sie wysoko wszystko widac.
~marw@o2.pl
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
I tu kierowca wzrostu słusznego napotka pewne nieprzyjemności. Lusterko wewn. pogarsza widoczność znacznie. Ponadto słupki również powodują pogorszenie widoczności (czasami "zza słupka" nagle przechodzień wchodzi na przejście dla pieszych). Widoczność do tyłu również nie jest rewelacyjna.
~dżapanmotor
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Tu jest doskonale. Auto ma szeroki rozstaw osi, przez co znakomicie trzyma się drogi. Jestem pod wrażeniem, bo z zewnątrz autko nie wydaje sie zeby była dobra trakcja a tu wielkie zaskoczenie, jazda po krętych drogach z prędkościami rzędku 80-90 km/h to czysta przyjemność :)
~Brodzitsu@o2.pl
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Wysoka pozycja za kierownicą poprawia widoczność we wszystkich kierunkach, pomimo tego do tyłu jest rzekł bym słaba. Troszkę przeszkadzają jeszcze szerokie słupki boczne z przodu, ale do tego akurat można się przyzwyczaić. Ogólnie nie jest doskonale, a poprostu dobrze.
~plucikp
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Widoczność dobra. W zasadzie dałbym ocenę bardzo dobrą ale z uwagi na mój wzrost (194cm) czasem w mieście przeszkadza mi przednia lewa belka - przesłania ew. pieszych na pasach. Lepszą widoczność z aut które jeździłem miał tylko Fiat Uno.
~Tomek
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Doskonała widoczność z uwagi na duże szyby. Tył auta praktycznie scalony z szybą tylną co pozwala na szybkie zorientowanie się jak dużo jeszcze miejsca pozostało przy cofaniu. Czasem mogą przeszkadzać słupki boczne - można się przyzwyczaić.
~sandma
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
generalnie na boki i do przodu bez zastrzeżeń, ale do tyłu koszmar. Jeżeli parkowanie do tyłu to bardzo ostrożnie - FATALNA widoczność (tylną szybę zasłaniają zagówki, a lusterka nie łąpią zbyt wiele ) dla osób zainteresowanych polecam czujnik parkowania