Lista ocen Toyota Yaris I 1.0 i 16V 68KM 50kW 1999-2005 (328) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 387 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Brodzitsu@o2.pl
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
To największa jak dla mnie wada tego autka i tak w sumie to jedyna żecz do jakiej można się konkretnie przyczepić. Silnik pomimo iż jak dla mnie dźwięk ma fajny na wysokich obrotach to przy jeździe z prędkościami 110 i więcej jest już dokuczliwy na dłuższą metę i po prostu męczący. Brak plastikowych nadkoli z tyłu nawet w wersji sol. Odgłosy kamyczków pukających w podwozie i nadkola słychać dość konkretnie, że nie wspomne o kałużach i ogólnie...
~olena@poczta.fm
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
no tu jużjest parę minusów. na początku ciagle miałam wrażenie, że mam szybę nie domkniętą (taki lekki pogwizd, teraz już go nie slyszę , więc albo się doszczelniło, albo się przyzwyczailam). Druga sprawa to magiczna prędkość pomiędzi 100 a 110 km/h. ma się uczucie, że autko ciagle na 3.biegu. mama jadą kiedyś ze mną zwróciła mi uwagę, żebym dała wyższy bieg:-) ten typ tak ma! a te różne schowki to po drodze trochę dzwięcznie "grają",...
~Andy
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Tragedia!!!!! Na dziurach (tandetnie szare) plastiki stukaja i pukaja tak jak by mialy zaraz odpasc. Nawet fotele skrzypia!!! Bez radia mozna by dostac pierdolca za przeproszeniem. Moze dlatego Toyota daje je w standardzie, zintegrowane? Jadac po idealnie prostej drodze (a mamy takie w polsce???) jest w miare cicho do 90, dalej coraz gorzej. Przy 160 zostaje tylko radio i brak rozmowy miedzy pasazerami bo inaczej struny głosowe będą bolec.
~dżapanmotor
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Jest dobrze. Jeździło sie cichszymi samochodami. Silnika na wolnych obrotach nie słychac wogole. Lecz na dziurach słychac troche przednie zawieszenie ( coś lekko stuka na dziurach, nie wiem czy coś mam z autem nie tak, ale 2 mechaników ogladało + 3x stacja diagnostyczna na szarpakach i wszystko jest wporzadku, wiec musze chyba do tego przywyknac hehe :D ) . Przy większych prędkosciach robi sie głosniej, ale to standard :)
~janekdolas
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
glosno powyzej 100 km, po zakupie auta spawalem tlumik koncowy,zonka urwala na zaspie i bylem zaskoczony ze po zaspawaniau ,pomruk auta 1dno litrowego nie zmienil sie zasadniczo -czy to po urwaniu czy po zaspawaniu tlumnika, slychac go konkretnie. ale w srodku nie trzesczy ani jeden plastyk,dziwne jak na japonskie auto z twardym plastykiem
~Tomek Rybnik
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Auto jest bardzo dobrze wyciszone. Stojąc na skrzyżowaniu można odnieść wrażenie, że silnik zgasł. Przy prędkościach powyżej 100 km/h w kabinie zaczyna się robić dość głośno. Oczywiście im szybciej się poruszamy ponad 100 km/h tym jest głośniej. Przy szybszym najechaniu na nierówność na tylnych amortyzatorach pojawiają się dość głośne stuki.
~Yachoo!
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Jazda w deszczu po koleinach, w których zebrała się woda to koszmar!!! Ogromny hałas z nadkoli. Nie wiem dlaczego nie zastosowano dodatkowo plastikowych nadkoli? 12 lat gwarancji OK, ale samopoczucie też jest chyba istotne. Poza tym silnik pracuje głośno. Pozostaje się przyzwyczaić lub zamontować > głośniki (Radio OK)
~Kriss
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Silnika na niższych obrotach praktycznie nie słychać ale jest to spowodowane tym że sam jest bardzo cichy. Wyciszenie stoi na dobrym poziomie choć mogłoby być trochę lepiej. Przy wyższych prędkościach słychać dość wyraźnie wiatr, opony czy inne dźwięki otoczenia ale nie przeszkadza to tak bardzo.
~Balsam
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Tragedia. Powyżej 4tys obrotów jest tak głośno ze poprostu żal. Zero wyciszenia silnik jest tak głośny ze nie można sie skupić na myśleniu. Za to na niskich np jak stoimy na światłach to czasem nie wiem czy silnik chodzi czy nie, musze spojrzeć na obrotomierz bo silnika wogule nie słychać.
~fasola
Hatchback 1.0 i 16V 68KM 50kW
Cicha praca silnika do predkości około 80 km/h. Ale jak na "malucha" jest niezły!! Gorzej kiedy chce sie jechac z otwartymi oknami - sztrasznie szumi - chyba budowa tego auta sprawia takie opory powietrza, że nie da sie jechac z otwartymi oknami - dlatego lepiej dokupic od razu KLIMATYZACJĘ:-)