Lista ocen Toyota Yaris I 1.3 i 16V 86KM 63kW 1999-2005 (82) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 108 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mattbe
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
W miare szybko sie nagrzewa a klima chłodzi, Pasażer z tyłu ma troche gorzej bo nie da sie nawiewu nastawić tak zeby do niego docierało jakiekolwiek powietrze na 1 i 2 pozycji dmuchawy, dopiero na 3 i 4 coś poczuje tylko że wtedy z przodu robi sie nieznośnie głośno od dmuchawy. W Mazdzie 3 z 2005 pasażer z tyłu nawet na najnizszych nastawach dmuchawy dostaje świeże powietrze.
~Barthos_SD
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Silnik dość szybko się nagrzewa więc (uwierzcie mi, zimą przy -20 na zewnątrz można to naprawdę docenić:). Co się tyczy chłodzenia, to ja niestety nie posiadam "klimy" (nad czym przy upałach szczerze boleje). Jeśli chodzi o niedopuszczanie do zaparowania szyb sprawa wygląda wzorowo, choć trzeba się przyzwyczaić do nietypowych otworów nawiewu.
~Mirekk
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
nie wiem jak to zrobili ale auto niesamowicie szybko się grzeje, z zaparowanymi szybami nigdy nie miałem problemu nawet gdy w aucie siedziało pięć osób a na dworze padało, ponoć w niemczech robili test na wentylację i Yaris pokonał wszystkich konkurentów z bardzo dużą przewagą
~Piotr
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Jesli chodzi o grzanie, to nie mam zadnych zastrzezen. Poniewaz kupilem go w styczniu nie mialem sposobnosci spawdzenia chlodzenia. Nie mam klimatyzacji - wiec raczej nie spodziewam sie rewelacji. Z drugiej strony Polska to nie Kalifornia...
~david2
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
co do ogrzewania jak dotąd nie ma problemu, podczas chłodnych poranków szybko robi się ciepło w kabinie. Zobaczymy zimą... trochę denerwujący okazuję się wentylator który czasem piszczy.
~Łukasz W.Winiacz | winiacz1@tlen.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Jak to w benzynie autko nagrzewa się szybko tymbardziej że jest małe:) Gorzej jest latem kiedy to nastawiam dmuchawe na maksa a tam tylko lekki powiew...:/Konkurencja jest o wiele lepsza.
~eTom
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Ogrzewanie w Yarisach zawsze bylo rewelacyjne ( mam juz 3 Yarisa to cos o tym wiem).W mrozy po 3-4 km leci juz dosc cieple powietrze a po 10-15 min. jazdy nie szlo by wytrzymac gdyby grzac na max.
~Krzysztof
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Świetne ogrzewanie w zimie i zupełnie zadowalająca wydajność klimy. Oceniam oczywiście adekwatnie do klasy auta. Coroczna wymiana filtrów i działa bez problemów.
~techmen11@wp.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Ogrzewanie zimą dawało radę, nie miałem okazji narzekać, choć oczywiście wymaga odrobiny czasu do pełnego rozruchu. Wentylacja - w lecie jazda przy otwartych oknach i tyle, klimy brak.
~kasia_k5@hotmail.com
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
grzanie swietne, klimatyzacja- jak postoi troche w upale i na sloncu potrzebuje troche czasu zeby sie schlodzic, gdy parkuje w cieniu od razu dmucha zimnym powietrzem